www.Cruises in Turkey.com

 

Gemi Turları Rezervasyon için :

Tel :

0 256 618 25 15 / 15 45

Fax:

0 256 618 25 22
Cep: 0 555 992 10 50

info@cruisesinturkey.com


   

 

Miami Ofisimiz Hizmetinizdedir...

Gemi Turları ile ilgili Önemli Duyurular ve Haberler
 
 

22.10.2017 - ÖNEMLİ !

Değerli Misafirlerimiz,


Türk Hava Yolları tarafından yapılan duyuruda, tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini açıklandı. 

Diğer havayollarının veya cruise yollarda binişte sorun çıkarabileceğini düşünerek tüm turlara katılacak misafirleri dikkatine alınması önemle rica olunur.


11.10.2017 - ÖNEMLİ !

Değerli Misafirlerimiz,

Bildiğiniz üzere Samsung firmasının ürettiği Galaxy Note 7 model telefonlarda yanma problemi yaşanmaktadır. Bu model telefon seyahat etmek isteyen misafirlerinize, cihazı şarj ederken kabinde mutlaka bulunmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Konuya göstereceğiniz hassasiyet için teşekkürler


22.07.2016 - ÖNEMLİ !
OHAL Durumu Yurtdışı Çıkış Prosedürleri

 

OHAL sebebiyle yurtdışı çıkışlarda uygulanmaya başlanan prosedürlerde elimize ulaşan ilk bilgilendirmeleri aşağıda bilgilerinize sunarız. 

Aşağıdaki tüm bilgilendirmelere karşın yurtdışı çıkışlarının tamamen pasaport polisinin idaresinde olduğunu ve farklı uygulamalar olabileceğini hatırlatmak isteriz.

Tüm misafirlerimizin konu ile ilgili bilgilendirilmelerini önemle rica ederiz.

*Normal pasaportlu misafirlerimizin pasaport kontrolünden geçerken yanlarında e-Devlet’ten alınmış güncel SGK dökümlerini bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Bunun amacı kişinin kamu çalışanı olmadığını göstermektir. Ayrıca ilaveten işyeri kimliği ve o işyerinde çalıştığına dair bir dilekçe de faydalı olacaktır. Öğrencilerin ise yanlarında öğrenci belgelerini bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

*Emekli ya da Bağkur’a bağlı misafirlerimizin yanlarında SGK dökümünün olması istenmektedir. 

*Kamu çalışanı misafirlerimizin yanlarında mutlaka çalıştığı kuruma ait bir yazı ve yazıda da "yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur"  ibaresinin yer alması gerekmektedir. İşyeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği belirtilmektedir. Kamu çalışanlarının yurtdışı çıkışı belirtildiği gibi pasaport polisinin insiyatifindedir.

*Yeşil pasaportlu olup aktif olarak kamuda çalışan misafirlerimizin havalimanlarında öncelikle “vize ihlal bölümüne” (Atatürk Havalimanı’nda G kontuarının arkasında bulunmaktadır) gitmeleri gerekmektedir. Burada GBT araştırması yapıldıktan sonra seyahat edecek kişilerden bilet, pasaport ve çalıştığı kurumdan alınmış "yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur" yazısının ıslak imzalı hali istenmektedir. İşyeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği ısrarla belirtilmektedir. Tüm evraklar tam ise, uçuşa izin verilmektedir.  

*Yeşil pasaportlu emekli misafirlerimizin yine önce “vize ihlal bölümüne” gitmeleri ve pasaport ile birlikte biletlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. GBT araştırması sonucunda herhangi bir sorun yok ise uçmalarına izin verilmektedir. 

*Asker emeklilerinin GBT'si için ayrı bir bölüm ile iletişime geçilmekte ve yapılan araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmaz ise uçmalarına izin verilmektedir. 

Yurtdışı çıkış işlemleri tamamen pasaport polisinin idaresindedir ve bu uygulamalar her an güncellenebilmektedir. Tüm bu prosedürler vakit alan işlemler olduğundan, yolcularımızın havaalanına mutlaka uçuşlarından en az 5 saat önce gitmelerini önemle tavsiye ederiz.  


 
 

Costa Cruises - Duyuru Tarihi : 11.04.2016 - 10:27
Rusya Konsolosluğu tarafından yapılan bilgilendirmeye istinaden 01 Nisan 2016 tarihi itibariyle Rusya, Yeşil Pasaport sahiplerine de vize uygulamasına geçmiştir.

Bu bilgilendirmeye göre daha önce duyurduğumuz aşağıda yer alan bilgi Yeşil Pasaport sahipleri içinde geçerliliğini koruyacaktır.

 


 
MSC Cruises Duyuru Tarihi : 08.03.2016 - 17:00

Gemi Turları İptal koşullarımız ,14.03.2016 tarihi itibarı ile yapılacak olan rezervasyonlarda uygulanmak üzere, aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

14 gece ve altı rotalarda :
Seyahat tarihine 60 gün kalaya kadar sürede iptallerde : Kişi başı 50€
Seyahat tarihine 59 – 35 gün kalan sürede iptallerde : %30
Seyahat tarihine 34 – 15 gün kalan sürede iptallerde : % 60
Seyahat tarihine 14 gün ve daha az kala iptallerde : %100

15 gece ve üzeri rotalarda:
Seyahat tarihine 90 gün kalaya kadar sürede iptallerde : Kişi başı 50€
Seyahat tarihine 89 – 60 gün kalan sürede iptallerde :%30
Seyahat tarihine 59 – 35 gün kalan sürede iptallerde :%60
Seyahat tarihine 34 – 15 gün kalan sürede iptallerde :%80
Seyahat tarihine 14 gün ve daha az kala iptallerde :% 100
 

Royal Caribbean Turkiye
Friday, February 12, 2016
Subject: ZIKA VIRUSU HAKKINDA

Değerli İş Ortaklarımız,

Son günlerde Güney Amerika ve Karayiplerde etkisini gösteren Zika virüsü hakkında sizlere birkaç bilgi vermek isteriz. Aşağıdaki bilgileri misafirleriniz ile paylaşmanızı rica ederiz.

Zika virüsü sivrisinek ısırığı ile vücuda geçmektedir. Hamile veya hamile kalmayı planlayan misafirleriniz aşağıdaki ülkelerden birine seyahat edeceklerse bu uyarıyı seyahatlerinden önce kendileri ile paylaşmanızı rica ederiz. Henüz aşısı ve tedavisi bulunmayan Zika virüsünden şu an için korunma yolları şunlardır. Misafirlerin seyahat sırasında yanlarında sivrisinek kovucu bulundurmalarını (kov vs), açık renkli, uzun kollu daha ziyade pantolon tarzı kıyafetler tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Aşağıda belirtilen seyahat noktalarından birine seyahat satın almış olan hamile veya hamile kalmayı planlayan mevcut misafirleriniz seyahatlerini ileri bir tarihe ertelemeleri mümkün olabilecektir. Seyahatlerini ertelemek isteyen misafirleriniz için 2 yıl içerisinde kullanılmak üzere ileri tarihli rezervasyonlarına aktarım sağlanabilecektir.

Barbados
Bolivia
Brezilya
Colombia
Ekvator
El Salvador
Guatemala
Haiti
Honduras
Martinique
Mexico
Panama
Paraguay
Puerto Rico
Saint Martin
Suriname
Venezuela
Samoa
Cape Verde
 
 
 


A Grubu Belge No: 5511

Türkiye Ofis Adresi : Türkmen Mah. Tümen Sok. No:1 A Blok No: 1 Daire: 3  Kuşadası - Aydın / Türkiye
Tel : +90 256 618 25 15      Fax : +90 256 618 25 22                  e-posta:
info@cruisesinturkey.com

Copyright © 2007 Cruises in Turkey | Powered by Projeweb  Deniz NUR  Valentina NUR