www.Cruises in Turkey.com

 

Gemi Turları Rezervasyon için :

Tel :

0 256 618 25 15 / 15 45

Fax:

0 256 618 25 22
Cep: 0 555 992 10 50

info@cruisesinturkey.com


   

 

Miami Ofisimiz Hizmetinizdedir...

OHAL kapsamında devlet memuru normal pasaportlu ve devlet memuru yeşil pasaportlu olan tüm yolcularının için gereken evrakları almaları dışında kendilerine pasaportlarının iptal olup olmadığını kontrol ettirmenizi önemle rica ederiz.
Yolcular gereken evrakları temin etse bile bazen pasaportları iptal edilmiş oluyor ve bunu ne yazık ki havalimanında veya limanda öğrendikleri için uçuşlarına veya tura izin verilmiyor.
Yolcular uçamadığı veya gemiye binemediği takdir de kurtarabileceğimiz herhangi bir bedel olamıyor.

OHAL kapsamında temin etmesi gereken evrak listesini aşağıda bilgilerinize sunarız.
TÜM TURLAR İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR
OHAL DÖNEMİ SÜRESİNCE;
Yeşil ve Gri pasaport sahiplerinin dikkatine!
Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) damgalı pasaport bulunan misafirler;
• Devlet memurluğundan emekli olanlar; Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler, Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına b ir mani olmadığına dair belge istenecektir.
• Aktif/ görevde bulunan Devlet memurları ; Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlardan alacakları ‘ ’yurt dışına çıkışlarında sakınca yoktur’’ 7 günden az güncel tarihli yazılı bir belgeyi ibraz ederek yurtdışına çıkış yapabilmektedirler. Belge ibraz edemeyenlerin yurt dışına çıkışlarına müsaade edilmemektedir.
• Eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci, özel sektörde çalışan ve diğerleri); Eşinden , Anne-Babasından dolayı yeşil /gri pasaportlu olan misafirlerin, ebeveynlerinin/ eşlerinin kurumlarından , Yurtdışına çıkmalarına mani olmadığına dair, eş ve çocuklarının isminin yazdığı ve çalışanın hakkından dolayı ‘pasaport hamili olduğu’ şeklinde yazı alarak yurtdışına çıkış yapabilmektedirler. .
Bu belgeye ilave olarak; ebeveynlerinden dolayı yeşil pasaport sahibi olan çocuklar için ayrıca eğer öğrenci iseler, Milli Eğitim Bakanlığından öğrenci olduğuna dair ıslak imza ve kaşeli yazıda almaları gerekmektedir.
*Kamu çalışanlarının hakkından dolayı pasaport (hususi veya hizmet) alan memur olmayan eş ve çocuklar için, çalışanın kurumundan alacağı ‘’kurumumuzda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu’’ şeklinde yazı ile gelenlerin yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak, belgesi olmayanların çıkış işlemleri yapılmayacaktır
• Emekli eşinden veya ailesinden dolayı yeşil pasaport sahipleri ( ev hanımı, öğrenci , özel sektörde çalışanı ve diğerleri); Emekli oldukları kurumdan temin edilecek belge ile yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
• Emekli Emniyet Teşkilatı Mensupları 01.01.2014 tarihinden önce emekli olanlar, emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz edenlerin ya da sistem üzerinden emekli veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış olduğu anlaşılanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak. Emekli eş ve çocukları ile görevinden kendi isteğiyle ayrılmış kişilerin eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek yurt dışına çıkışlarına normal olarak yapılacak. 01.01.2014 tarihinden sonra emekli olan veya görevinden kendi isteğiyle ayrılmış sayılanlar, ikametinin bağlı bulunduğu Emniyet Müdürlükleri/Personel Şube Müdürlükleri’nden İl Emniyet Müdürü’nün/veya yetkili kılacağı kişinin bilgisi dahilinde alacakları yurtdışına çıkmalarına mahsuru olmadığına dair belge ile yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacak
K.K.T.C. seferlerimize katılmak isteyen umumi pasaport ve kimlik kartı ile seyahat etmek isteyen misafirlerimiz ;
• Devlet memurluğundan emekli olanlar; Emekli olduklarına dair kimlik kartı veya belge ibraz ederek yurt dışına çıkış yapabilmektedirler. Sadece emekli emniyet teşkilatı mensubu ile eş ve çocuklarından yurtdışına çıkmalarına engel bir durum olmadığına dair belge istenecektir.
• Aktif/ görevde bulunan Devlet memurlar;
Bağlı oldukları kurum ve kuruluşlarda yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair belge ibraz edenler, yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.
• Devlet memuru olmayan misafirlerimiz; Devlet memuru olmadıklarını belgeleyenler ( mesleği ile ilgili kimlik kartı – SGK/ Bağkur’dan alınan belge – çalışmakta olduğu firmadan görev belgesi) yurt dışına çıkış yapabilmektedirler.

** Yeşil pasaport sahibi tüm misafirlerinizin çalıştıkları kurumdan SGK Bildirgelerini ve izinli olduklarına belirten izin kağıtlarını ıslak imza ve kaşeli yanlarında bulunmaları gerekmektedir. (Örn : Doktor ise, çalıştığı hastane ve Sağlık Bakanlığından, öğretmen ise okuldan ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan vb. )
** Normal pasaport sahiplerinin de yanlarında SGK Bildirgelerini ve çalıştıkları kurumdan izinli olduklarına dair ıslak imza ve kaşeli belge yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
** Emekli misafirlerimizin Emekli kartlarının yanlarında olması ve ibraz edilmesi gerekmektedir.
** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.
** Güvenlik noktalarında, el bagajınız likitler ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.
** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden lütfen kontrol ediniz. Bu sebepten oluşabilecek olumsuzluklar misafirlerimizin sorumluluklarındadır.
** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, cruisesinturkey.com unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.
** Yeşil pasaport sahibi ve umumi(normal) pasaport sahibi devlet memuru misafirlerimizin uçuştan 4 saat önce havalimanında bulunmaları gerekmektedir.
SGK sistemi üzerinden yapılan kontroller neticesine göre memur olmayanların yurt dışına çıkış işlemleri normal olarak yapılacaktır .

Not : Tüm istenilen belgeler  7 günden az güncel tarihli olmalıdır.

 

Rusya Vizesi Uygulaması

Son günlerde yaşanan gelişmelere bağlantılı olarak Rusya Türk pasaportu taşıyan vatandaşlara 01.01.2016 itibarı ile vize uygulamaya başlayacaktır. Bu duruma bağlı olarak, daha önce duyurusunu yapmış olduğumuz Baltık Başkentleri veya Rusya kapsayacak turlarında Türk pasaportu sahibi misafirlerimiz için vize gereksinimi aşağıdaki gibidir ;

Türk pasaportlu misafirlerimiz için Çok girişli Schengen ve Rusya vizeleri gerekmektedir.
Yeşil pasaport için Rusya vizesi gerekmektedir.”

İlerleyen günlerde konu ile ilgili herhangi bir değişiklik olması durumunda bilgilendirme yapılacaktır. 

Schengen Vizesi Biyometri Uygulaması

Schengen vizelerinde “biyometri (parmak izi ve resim)” uygulamasına geçiliyor…

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu tarafından yayınlanan duyuruda, Türkiye'deki tüm Schengen Devletleri konsolosluklarının 25 Eylül 2014 itibariyle, Türkiye`de vize başvurusunda bulunanlardan “Vize Bilgi Sistemi” (VBS) yani biyometrik bilgilerin (parmak izi ve resim) alınması uygulamasına geçileceği ifade edilmektedir.

25 Eylül 2014`ten sonra 5 yılda bir olmak üzere, turistik ve ticari amaçlı vize başvurusunda bulunacakların, şahsen vize ofislerine başvurarak (önceden randevu alarak) parmak izi vermesi gerekmektedir.

 

-----------------------------------------------------------------LÜTFEN DİKKAT !

Schengen Konsoloslukları tarafından çok güncel olarak uygulamaya geçirilen önemli bir prosedür değişikliğini  sizlere hatırlatmak istiyoruz.

Schengen ülkeleri Nisan 2010 itibariyle, pasaport ilk veriliş tarihi (emniyetten pasaportun çıkartılma tarihi) 10 yıldan eski olan pasaportlara vize vermeyecektir. Schengen vize başvurusu yapılabilmesi için pasaportların son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

Bu doğrultuda ilk veriliş tarihi Ocak 2001’den önce olan pasaportlara 05 Nisan 2010’dan itibaren bu ülkelerden vize alınması mümkün olmayacaktır.

Uygulama, pasaportlarında geçerli Schengen vizesi olan kişileri etkilemeyecektir. Pasaportlarını 10 yıl öncesi bir tarihte çıkartmış ancak bu pasaportlarında geçerli Schengen vizesi olan kişiler, vize sureleri dolana kadar bu pasaport ve vizeleri ile yurtdışı çıkışlarını gerçekleştirebileceklerdir.

Vize başvurularınızda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına yukarıdaki bilgileri dikkate almanızı önemle rica ederiz.


Konsolosluk istenilen evrakların hepsinin asıllarını ve fotokopilerini isteyebilmektedir.
Vize randevu ve işlem süresi konsolosluğa bağlı olarak değişmektedir .
Vize verilmemesi yada reddi halinde acentamız sorumlu değildir.

--------------------------------------

Yeşil pasaportları eğer 10 yıldan eski ise ülkeye girememe riskleri vardır.. Bu yüzden yeşil pasaportlu ve pasaport ilk alınış tarihi 10 yıldan eski olan yolcular  pasaportlarının değişmesi gerektiğini, değiştirmediği takdirde ülkeye girişte sıkıntı olacağını, buradan uçursalar bile gittikleri ülkede kapıdan döndürme ihtimalleri çok yüksek olduğunu, Bu durumdan dolayı acentamız sorumlu değildir ve herhangi bir iade yapılamamaktadır!!

 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Vize Uygulayan Ülkelere Yapacağınız Seyahatleriniz İçin Vize Hususunda İstenen Belgeler Aşağıda Sayılmıştır.


İŞVEREN
 • Şirketinizin Antetli Kağıdına Konsolosluğa Hitaben Turistik Amaçlı Vize Talebinizi Belirten Dilekçe.
 • Ticaret Odasından Veya Sanayi Odasından Faaliyet Belgesi.
 • Vergi Levhanızın Fotokopisi.
 • Firmanızın Veya Yetkili Kişinin İmza Sirküleri.
 • Ticaret Sicil Gazetesinin Fotokopisi.
 • Gayrimenkul Tapu Fotokopisi (Ev,Arsa, Vs.)
 • Şahsi Veya Firmanın Banka Hesap Cüzdan Hesabı.
 • Yeni Çekilmiş Toplam 4 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Konsolosluğuna Göre Değişir).
 • Pasaportlar Mutlaka İmzalı Olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formları Şahsen Yolcular Tarafından İmzalanmalıdır.
   

ÜCRETLİ

 • İşvereninizden Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi Ve İmza Sirküleri Alınarak.
 • Aşağıdaki Evraklara İlave Edilecektir.
 • Çalıştığınız Şirketin Antetli Kağıdına İlgili Makama Hitaben Turistik Amaçlı Olan Vize Talebinizi Belirten Dilekçe.
 • SSK İşe Giriş Bildirgenizin Fotokopisi.
 • Son Üç Aylık Maaş Bordrosunun Fotokopisi.
 • Gayrimenkul Tapu Fotokopisi (Ev,Arsa,Vs...)
 • Şahsi Banka Hesap Cüzdanınız.
 • Çalıştığınız İşyerindeki Yetkiliye Ait İmza Sirküleri.
 • Yeni Çekilmiş Toplam 4 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Konsolosluğuna Göre Değişir).
 • Pasaportlar Mutlaka İmzalı Olmalıdır.
 • En Az 6 Ay Geçerli Pasaport (Pasaport Mutlaka İmzalı Olmalı)
 • Vize Başvuru Formları Şahsen Yolcular Tarafından İmzalanmalıdır.
                                                                                              

EMEKLİ

 • İlgili Makama Hitaben Turistik Amaçlı Olan Vize Talebinizi Belirten Dilekçe.
 • Emekli Cüzdanı Ve Emekli Maaşınızı Almakta Olduğunuz Banka Hesap Cüzdanınız.
 • Yeni Çekilmiş Toplam 4 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Konsolosluğuna Göre Değişir).
 • Pasaportlar Mutlaka İmzalı Olmalıdır.
 • En Az 6 Ay Geçerli Pasaport (Pasaport Mutlaka İmzalı Olmalı)
 • Vize Başvuru Formları Şahsen Yolcular Tarafından İmzalanmalıdır.
                                                                                            

EV HANIMI

 • İlgili Makama Hitaben Turistik Amaçlı Olan Vize Talebinizi Belirten Dilekçe.
 • Gayrimenkul Tapu Fotokopisi.
 • Eşinizin İş Durumunu Gösteren Belgeler.
 • Şahsi Banka Hesap Cüzdanınız.
 • Yeni Çekilmiş Toplam 4 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Konsolosluğuna Göre Değişir).
 • Pasaportlar Mutlaka İmzalı Olmalıdır.
 • En Az 6 Ay Geçerli Pasaport (Pasaport Mutlaka İmzalı Olmalı)
 • Vize Başvuru Formları Şahsen Yolcular Tarafından İmzalanmalıdır.
                                                                                                    

ÖĞRENCİ

 • İlgili Makama Hitaben Turistik Amaçlı Olan Vize Talebinizi Belirten Dilekçe.
 • Okulunuzdan Alınmış Öğrenci Belgesi.
 • Ebeveynlerin İş Durumunu Gösteren Belgeler.
 • Yeni Çekilmiş Toplam 4 Adet Vesikalık Fotoğraf.(Konsolosluğuna Göre Değişir).
 • Pasaportlar Mutlaka İmzalı Olmalıdır.
 • En Az 6 Ay Geçerli Pasaport (Pasaport Mutlaka İmzalı Olmalı)
 • Vize Başvuru Formları Şahsen Yolcular Tarafından İmzalanmalıdır.
   

 

Ülke
Büyükelçilik
Konsolosluk
E-Mail / Web
Amerika Birleşik Devletleri
Ataturk Bulvarı no 110,Kavaklıdere/ ANKARA
 
Meşrutiyet Cad. No: 104 Tepebaşı İSTANBUL
Tel: +90-(312) 4686110
Tel:+90-(212 ) 2513602/3/4
Fax: +90-(212 ) 2513218
-
Almanya
Ataturk BulvarıNo:124, Ankara
İsmet İnonü Cad. No: 16 Gümüşsuyu/ İSTANBUL
 
Tel: +90-(312) 4265465
Tel:+90-(212)2515404/05
Fax:+90-(212 ) 2499920
-
Avustralya
Nene Hatun Cad. No: 83 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
Tepecik Yolu No: 58 Etiler/ İSTANBUL
Tel: +90-(312)4461180
Tel:+90-(212) 2577050/52 Fax:+90-(212) 2577054
Avusturya
Atatürk Bulvarı No:189 Kavaklıdere/ANKARA
Köybaşı Cad. No: 46 Yenikoy/İSTANBUL
 
Tel:+90-(312) 4342172 Faks:+90-(312) 4189454
Tel:+90-(212) 2629315
Fax:+90-(212) 2624984
-
Belçika
Mahatma Ghandi Cad. No: 55Gaziosmanpaşa/ ANKARA
Sıraselviler Cad. No: 73 Taksim/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312-4468247/48
Tel:+90-(212) 2433300
Fax:+90-(212) 2435074
Bulgaristan
Atatürk Bulvarı No: 124 ANKARA
Ulus Mahallesi, Adnan Saygun Cad. No: 44 2. Levent/İSTANBUL
-
Tel:+90-(312)4267455
Tel:+90-(212) 2690478
Fax:+90-(212) 2641011
-
Çin
GölgeliSok.No: 34 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
OrtaklarCad. no 14 Mecidiyeköy/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4360628
Fax:+90-(312) 4464248
Tel:+90-(212)272-5200/02 Fax:+90-(212) 2747733
 
Çek Cumhuriyeti
AtatürkBulvarı No: 124 ANKARA
Abdi İpekci Cad. No:71 Maçka/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4265887
Tel:+90-(212)2341366 - 2309597
-
Hollanda
UğurmumcuCad. No:16 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
İstiklalCad. No:393 Beyoğlu/ İSTANBUL
Tel:+90-(312) 4460470/74
 
 
İtalya
AtatürkBulvarı No:118 ANKARA
TomtomKaptan Sok. No:15 Beyoğlu/ İSTANBUL

Visa Section: 2443259
Tel:+90-(312) 426546063
Fax:+90-(312) 426-5800
Tel:+90-(212) 2431024/25-2525436
Fax:+90-(212) 2525879
-
İspanya
AbdullahCeydet Sok. No:8 Çankaya/ ANKARA
CumhuriyetCad. No:233/4 Ferah Apt. Daire 4 Harbiye/ İSTANBUL
 
-
Tel:+90-(312) 4380392...94
Fax:+90-(312) 4395170
Tel:+90-(212) 2252099-2252153 Fax:+90-(212) 2252088
-
İsveç
KatipçelebiSok. No:7 ANKARA
İstiklälCad. No:497 Tünel/ İSTANBUL
 
-
Tel:+90-(312) 4286735/6
Tel:+90-(212) 2435770/1
Fax:+90-(212) 2524114
-
İsviçre
AtatürkBulvarı No:247 ANKARA
HüsrevGerede Cad. No:75/3 Teşvikiye/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 467555
Tel:+90-(212)2591115/6/7
Fax:+90-(212)2591118
-
Japonya
ReşatgalipaşaCad. No:81 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
İnönüCad. No: 24 Gümüsuyu/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4460500
Tel:+90-(212)2517605/06
Fax:+90-(212)2525864
-
Kanada
NeneHatun Cad. No:75 Gaziosman paşa/ ANKARA
İstiklalCad. No: 373/5 Beyoğlu/ İSTANBUL
Tel:+90-(312) 4361275
Fax:+90-(312) 4464437
Tel:+90-(212)2519838
Fax:+90-(212)2519888
-
Lübnan
KızkulesiSok. No:44 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
TeşvikiyeCad. Saray ap. No: 134/1 Teşvikiye/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4467487
Tel:+90-(212)2361365
Fax:+90-(212)2273373
-
Macaristan
 
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:10 ANKARA
Poyracık Sok. No:35 Teşvikiye/ İSTANBUL
-
Tel: +90-(312)4189238
Tel:+90-(212)225.5501..19
Fax:+90-(212)2482783
 
Mısır
AtatürkBulvarı No:126 ANKARA
CevdetPaşa Cad. No:173 Bebek/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4261026
Tel:+90-(212)2636038-2652440Fax:+90-(212)2654428
-
Monako
CevdetPaşa Cad. No:164/17 Yalı ap. Bebek/ İSTANBUL
-
-
Tel:+90-(312) 2633989
Fax:+90-(312) 2630254
 
Moldovya
KaptanSok. No:49 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
-
-
Tel:+90-(312) 4465627/5527
Fax:+90-(312) 4465816
-
Norveç
KelebekSok. No:18 Gaziosmanpaşa/ ANKARA
BilezikSok. 2 Fındıklı/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4360051/4363196
Tel:+90-(212)2499753-2520600..07
Fax:+90-(212)249-4434
-
Polonya
Atatürk Bulvarı No:241 ANKARA
 
Büyük Çiftlik Sok. No: 5/7 Nişantaşı/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4261694/98
Fax:+90-(312) 2473987
Tel:+90-(212)2407956
Fax:+90-(212)2330618
Portekiz
Kuleli Sok. No:26 Kavaklıdere/ANKARA
Okçu Musa Cad. Nor Han No:52/2 Bankalar, Karaköy/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4461890
Tel:+90-(212)2501130
Fax:+90-(212)2555064
 
Romanya
BükreşSok. No:4 Çankaya/ ANKARA
SıraselvilerCad. No:55 Taksim/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4271241-4271243
Tel:+90-(212)2444284-2443555 Fax:+90-(212)2938261
-
Rusya
KayacıSok. No:5 Çankaya/ ANKARA
İstiklalCad. No:443 Beyoğlu/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4392122
Tel:+90-(212)2441693/2610
Fax:+90-(212)2490507
Sırbistan
ParisCad. No:47 Kavaklıdere/ANKARA
ValikonağıCad. No: 96/A Nişantaşı/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4260236/0354
Tel:+90-(212)2481004
Fax:+90-(212)2483534
-
Slovakya
 
KupeSokak 1/3 06700 GOP/ANKARA
CemilTopuzlu Cad.
-
Tel:+90-(312) 4465904
Fax:+90-(312) 4466887
 
 
Suriye
Abdullahcevdet Sok. No:7 Çankaya/ ANKARA
Maçka Cad. No:59/3 Teşvikiye/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4409657
Tel:+90-(212)2326721
Fax:+90-(212)2302215
-
Tunus
-
BloklarıC Blok D:4 81030 Feneryolu İSTANBUL
-
Tel:+90-(216)3029978
Fax:+90-(216)3029974
 
Tayland
RoyalThai Embassy

Çankaya Cad. Kader Sok. 45/3-4
06700 Gaziosmanpaşa/ANKARA
-
-
Tel:+90-(312) 4673409-4673059 Fax:+90-(312) 4277248
Ukrayna
AlabaşSok. No:3/2 Çankaya
MithatPaşa Han No: 92-94 İnönü İsmet Cad. Gümüşsuyu 80090 İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4399973
Tel:+90-(212)2525402
Fax:+90-(212)2525403
-
Ürdün
MesneviDede Korkut Sok. no 18 Çankaya/ ANKARA
Kalıpçısok. No: 119 Kat:2 Daire: 6 Teşvikiye/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312) 4402054
Tel:+90-(212)2301222
-
Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti
-
3/1,Itri Sok. Balmumcu Beşiktaş/ İSTANBUL
-
Tel :+90-(212)2746908
Faks :+90-(212)2746909
-
Yeni Zelanda
-
-
-
Tel:+90-(212)2111114
Fax:+90-(212)2110473
 
Yunanistan
Ziyan lrahman 9-11
Turnacıbaşı Sok. No:32 Galatasaray/ İSTANBUL
-
Tel:+90-(312)4368860
Tel:+90-(212)2450597/98
-Pasaport başvuru için Gerekli Evraklar


Pasaport işlemleri, il emniyet müdürlüklerindeki Pasaport Şube Müdürlüğü ya da ilçe emniyet müdürlüklerindeki Pasaport Büro Amirlikliği tarafından yapılmaktadır.

Umuma mahsus (bordo) pasaport için ilk kez pasaport alacaklar ya da pasaport yenileme işlemi yapacaklar için gerekli belgeler şunlardır.
2 Adet biyometrik fotoğraf
TC Nüfus Cüzdanı Aslı
Pasaport Cüzdan Bedeli Makbuzu
Pasaport Harç Bedeli Makbuzu
Daha önceden pasaport alınmışsa başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri:
Arka fon beyaz renkte olmalıdır.
Fotoğraf cepheden yüz net görülecek şekilde çekilmelidir.
45x60 mm ya da 50x60 mm boyutlarında olmalıdır.
Kişinin son halini göstermelidir.
Yüzün görünmesini engelleyecek saç, şapka ve toka gibi şeyler kullanılmamalıdır.
Dikkat: Pasaport başvurusu yapacak olan kişinin mutlaka müracaat sırasında bulunması gerekmektedir. Kişi olmadan müracaat kabul edilmemektedir.
 

PASAPORTTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

• Vize başvurusu yapılacak pasaportun sahibi tarafından mutlaka imzalanmış olmalıdır.
• Vize başvurusu yapılacak pasaportun en az altı ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
• Dışişleri bakanlığının konsolosluklara göndermiş olduğu genelge doğrultusunda, pasaportların yalnız vizeler yazan bölümüne vize basılmaktadır.
• Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize uygulanmamaktadır. Bu nedenle vize sayfaları dolu pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.
 

 

Türkiye Ofis Adresi : Türkmen Mah. Tümen Sok. No:1 A Blok No: 1 Daire: 3  Kuşadası - Aydın / Türkiye
Tel : +90 256 618 25 15      Fax : +90 256 618 25 22                  e-posta:
info@cruisesinturkey.com

Copyright © 2007 Cruises in Turkey | Powered by Projeweb  Deniz NUR  Valentina NUR