Arap Yarımadası Cruise Turu

Arap Yarımadası Cruise Turu

Arap Yarımadası Cruise Turu

Dubai, dünyadaki tek 7-yıldızlı Otel olan Burj Al Arab Oteli’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yine palmiye şeklinde ve insan yapımı takım adası Palm Jumeirah’ta burada bulunmaktadır. Muhteşem Atlantis Oteli, dünyadaki en büyük insan yapımı marina olan Dubai Marina, Burj Gölü, 828 metre uzunlukla dünyanın en uzun binası olan Burj Al Khalifa, geleneksel Arap pazarı olan “Souk Al Bahar”, Şeyh Zayit Caddesi, The Springs ve Emirates Hills mahalleleri ve devasa alışveriş merkezleriyle Dubai sizi tam anlamıyla büyüleyecektir.

Abu Dhabi ihtişamlı ve kozmopolit bir şehirdir, muhteşem Şeyh Zayit Büyük Cami, 800 adet kubbesi ve 1000 adet kolonuyla dünyadaki en büyük camilerden biridir. Miras Kasabası, Emirlik Sarayı ve Saray Müzesiyle birlikte Al Ain arkeolojik sitesi görülebilecek ve ziyaret edilebilecek yerlerden bazılarıdır. Kum tepelerinin üzerinde lunapark treniyle heyecan yaşayabilir, dünyadaki en iyi markaların bulunduğu avm’lerde alışveriş yapabilirsiniz. Araba tutkunuysanız, kısa bir mesafede bulunan “Ferrari World Theme Park” ziyareti ilginizi çekebilir. Burada dünyanın en hızlı lunapark trenlerinden birini deneyebilirsiniz.74 katlı Etihad Kulesini ve muhteşem manzarasını da kaçırmamanızı öneriririz.

Bahreyn Krallığı, Basra Körfezinde yer alan bir ada ülkesidir. Bahreyn kelimesi "iki deniz arasında" anlamına gelmektedir. 25 km uzunluğunda, deniz üzerinde inşa edilmiş yol ile, Suudi Arabistan'a bağlanmaktadır. Bahreyn ulusal müzesi, kaleleri, geleneksel evleri ve camiileri, prehistorik mezarlığın yer aldığı Dilmun, 400 yaşındaki "Hayat Ağacı", 2.yüzyılda inşa edilmiş olan Barbar Tapınağı, sıra dışı inşaat tekniklerinin kullanıldığı Bin Matar evi ve Bahreyn Ulusal Tiyatrosu görülmesi gereken yerler arasındadır.

Doha, Katar'ın en büyük şehri olup Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır. Kıyıdan 60 metre uzaklıkta yapay bir ada üzerine inşa edilmiş "İslam Eserleri Müzesi", Eski Pazar, "The Pearl" (inci) marinası, sahil hattının yer aldığı Corniche, Katar Ulusal Müzesi görülebilecek yerlerdendir. Doha alışveriş için iyi bir seçim olacaktır.

Khasab, Umman’ın kuzey ucunda Musandam yarım adasında yer alır, Hürmüz Boğazı’ndan çıkıntı yapar. Yılan şeklinde kıyısı sayesinde “Arabistan’ın Norveç’i” olarak tanınır, yarımada eşsiz bir güzelliğe sahiptir, fiyort şeklinde karanın içine giren ve çıkan yapılar bulunur. Krembeyazı kireçtaşı uçurumları sakin ve turkuaz rengi denizden romantik bir şekilde yukarı yükselir. 17.yüzyıldan kalma Khasab kalesi, Bukha kasabası ve muhteşem manzaralarıyla Bukha kalesi, 2097 metre yükseklikteki Jebel Harim görülebilecek yerlerden bazılarıdır. 

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Arap Yarımadası Cruise Turu