Baltık Başkentleri Cruise Turu

Baltık Başkentleri Cruise Turu

Baltık Başkentleri Cruise Turu

Muhteşem Baltık Başkentleri; Kopenhag, Kuzey'in Venedik'i Stockholm, Estonya'nın başkenti Tallin, İsveç'in tarihi Visbi kenti, Latvia'nın başkenti Riga, Finlandiya'nın başkenti Helsinki ve asla unutamayacağınız St. Petersburg.

Estonya’nın en büyük şehri olan Tallinn, büyük bir şehir olmamasına rağmen Baltık ülkeleri arasında oldukça ilgi çekmeyi başarıyor. Maviyle yeşili buluşturan doğal güzelliği insanlara huzur veriyor. Aynı zamanda geçmişle geleceğin birleştiği yer olan bu şehirde, tarihin nefesiyle geleceğin havasını yakalamak mümkün. 

Danimarka’nın ve İskandinavya bölgesinin kültürel, finans ve ekonomi merkezi olan Kopenhag, yüksek yaşam kalitesi ve refah düzeyi ile “En Yaşanabilir Şehirler Endeksi”nde 3. sırada ye alıyor. Tivoli Bahçeleri, Küçük Denizkızı Heykeli, Amalienborg ve Christiansborg Sarayları, Rosenborg Kalesi, Frederik Kilisesi, müzeleri ve tarihi yapıları ile Kuzey Avrupa’nın en turistik kentlerinden biri konumunda bulunuyor.  

200 yıl Rusya’ya başkentlik yapan St. Petersburg, adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Yoğun turist alan şehir, tarihi yapılarının yanı sıra en uzun günlerin yaşandığı ‘Beyaz Geceler’ ile de ilgi görüyor. Şehir, coğrafi konumundan dolayı Mayıs ortası ve Temmuz sonuna kadar 18 saatten fazla aydınlık kalıyor. 

 

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Baltık Başkentleri Cruise Turu