Büyük Britanya ve Kuzey Avrupa

Büyük Britanya ve Kuzey Avrupa

Büyük Britanya ve Kuzey Avrupa

Britanya adaları içinde en görülesi olanı; İngiltere, İskoçya ve Galleri içine alan Büyük Britanya Adası’dır.

Dünyaca ünlü içkileri, yine dünya çapında ünlü şatoları, ilk bakışta garip gelse de kahramanlığı simgeleyen kiltleri, kulakların pasını silen gaydası ve saymakla bitmeyecek daha birçok ayrıntısı ile Büyük Britanya’nın en özgün coğrafyasıdır İskoçya

İrlanda, 4 bölgeden oluşmaktadır. 32 tane ili bulunan ülkenin ve yirmi altısı Güney’e diğer altısı ise Kuzey İrlanda’ya bağlıdır. Başkent Dublin ile birlikte CorkKilkennyGalwayMeath önemli şehirler arasında yer almaktadır.

İZLANDA doğa harikası şelaleleri, mavi göl olarak adlandırılan dünyanın en güzel termal gölü Blue Lagoon’u, volkanları ve ilginç kültürüyle buzlar ülkesi ziyaretçilerini bekliyor.

Geysir Ulusal Parkı: Hala aktif olan bölgede, buzulların içinden fışkıran sularla unutulmaz bir keyfe tanıklık edebilirsiniz.

Gullfoss (Altın Şelale): 10bin yıllık şelale görkemli görüntüsü ile binlerce ziyaretçinin akınına uğruyor.

Kuzey Işıkları: Eğer doğru zamanda doğru yerdeyseniz kuzey ışıklarının rengarenk ışık oyunlarına tanıklık edebilirsiniz. Kafanızı gökyüzüne çevirmeniz yeterli.

Blue Lagoon: Mavi sularıyla beyaz kar manzaralarına eşlik eden bu göl, yaz kış 38 derece suya sahip. Karla kaplı zamanlarda bile ziyaretçi akınına uğrayan Blue Lagoon’un termal zengin suyu gençleştirip güzelleştiriyor.

Kışın ortalama -39 derece soğukluğun görüldüğü Vikinglerin ülkesi İzlanda’nın, en güzel keşif zamanı ortalama sıcaklığın 11 derece olduğu Haziran ve Temmuz ayları. İzlanda’da haziran ayında 18 gün boyunca güneş batmıyor

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Büyük Britanya ve Kuzey Avrupa