0%

Güney Amerika

Amerika'nın güney yarısı diyebileceğimiz Güney Amerika; 600 milyona yaklaşan nüfusu ile 20 milyon kilometre kare alanı kapsayan devasa bir kıta.  

Güney Amerika; Venezuela’daki Angel ile dünyanın en yüksek şelalesine, Amazon ile hacim olarak en geniş nehri ve yağmur ormanlarına, en uzun sıra dağlarına, yeyüzünün en kuru çölüne, Şili'deki Puerto Toro ile dünyanın en güneyindeki yerleşim merkezine sahiptir. Dünya’nın en yüksek başkenti Bolivya’daki La Paz yine burada bulunur.  

Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Fransız Guyanası, Guyana, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay ve Venezuela bu bölgede yer alır. Bu ülkelerin bir çoğuna Türk vatandaşları vizesiz seyahat edebilmektedir. 

Güney Amerikanın kalbi, Brezilyanın ikinci büyük kenti Rio de Janeiro’da yapılabilecek şehir turunun ardından; Copa Cabana ve Ipanema Plajları, futbol meraklısıysanız Maracana Stadyumu, Güzel Sanatlar Müzesi, Kraliyet Sarayı, Şehir Tiyatrosu, Vargas Caddesi, Milli Kütüphane ve Rio’nın simgesi tepedeki ünlü İsa Heykeli görülebilir. 

Uruguay’ın başkenti Montevideo’da ise; Bağımsızlık Meydanı, Batlle ve Ordonez Parkı, Estadio Centenario Stadyumu ziyaret edilebilir, arzu edenler Güney Amerika'nın St.Tropez'i  denilen Punta del Este turuna katılabilir. 

Arjantin, bizler gibi et yemeklerine düşkün bir millet için kusursuz bir ülke. İyi et restoranlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gezginlerin, kıtanın Barcelona’sı dediği kiliseler ve katedraller şehri başkent Buenos Aires’te ise yapmanız gereken ilk şey Tango’yu canlı olarak izlemek! Yılbaşında denize girmek isteyenlerdenseniz uygun iklim koşullarına bayılacaksınız. 

LİMANLAR

GEMİ TURLARI

  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • En Çok Satın Alınanlar
  • En Yeniler
  • A'dan Z'ye
  • Güney Amerika Kategorisinde 8 Ürün var.