Kanada ve Kuzey Amerika Cruise Turu

Kanada ve Kuzey Amerika Cruise Turu

Kanada ve Kuzey Amerika Cruise Turu

Kanada Gemi Turları

New England (Yeni İngiltere) Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğu köşesine verilen isimdir. Boston bu bölgenin en büyük ve en önemli kentidir. Bölge doğa güzellikleriyle özellikle ilkbahar ve sonbaharda turist akınına uğruyor

Doğu Kanada (Eastern Canada veya kısaca The East), Coğrafi olarak, Kanada'nın doğusuna verilen genel isimdir.

Filmlere romanlara konu olan Niagara Şelalesi’nin, buz hokeyinin, göçmenlerin ve akçaağaç ormanlarının memleketi Kanada, Rusya’dan sonra Dünya’nın en geniş topraklarına sahip ikinci ülkesidir. Soğuk olarak bilinen havasına rağmen şuruplu pankek seven sıcakkanlı insanlarıyla tanınır. Göller ülkesinin başkenti Ottawa'dır. Para birimleri Kanada Dolarıdır. Topraklarının çoğunda tundralar ve ormanlar görülür. İngilizce ve Fransızca bilenlerin seyahatlerinden oldukça keyif alacağı Kanada, “muhteşem doğası” ile asla dönmek istemeyeceğiniz ülkeler listenizde ilk kesinlikle sıralarda yer alacaktır.  

Kanada’nın toplam nüfusu 35 milyonluk Tokyo’nun nüfusundan azdır. 553 metre uzunluğuyla dünyanın ikinci en yüksek kulesi olan CN Kulesi, yılda 2 milyon ziyaretçiyi ağırlar.  

ABD sınırındaki Ontario şehri yakınlarında bulunan Niagara Şelalesi, tarihle dopdolu Quebec eyaleti ve köprüsü, Kanada’nın en geniş adası ünvanına sahip Baffin Adası, Morraine ve Crawford gölleri, Hudson Körfezi ve Kanada Savaş Müzesi, Kanada gemi turları ile ülkeye gelecek gezginlerini bekliyor.  

Mola vermek için fırsat kollayanlar ve yeni tatlar arayanlar; Kanada viskisi ve şarabını deneyebilir, seçenekleri çoğaltarak alkolsüz ladin ağacı birası, böğürtlen suyu ve zencefilli gazozu yudumlayabilir. Akçaağaç şurubu ve Kanada turtası yenmeden asla dönmeyiniz.

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Kanada ve Kuzey Amerika Cruise Turu