Norveç Fiyortları Cruise Turu

Norveç Fiyortları Cruise Turu

Norveç Fiyortları Cruise Turu

Masalsı doğa manzaraları ile Kuzey'in mucizesi Norveç Fiyortları...Gür bitki örtüsüyle yemyeşil vadilerin, şelalelerin, tarihi köylerin, dağların ve buzulların arasında rengarenk bir yolculuk sizleri bekliyor.

İskandinav ülkeleri arasında yüzölçümü en büyük ve nüfusu en az ülke olan Norveç'e seyahat planınız var ise özellikle Haziran ve Temmuz aylarını tercih etmelisiniz. Sıcaklık derecesi her mevsim düşük olan ülkenin güneyinde ılıman iklim hakimken, kuzeyinde soğuk havanın etkisini daha kolay hissedebilirsiniz.  
Norveç Fiyortları gemi turları sayesinde Norveç'in en gözde fiyortlarını gezerken hayranlığınızı gizlemekte güçlük çekebilirsiniz. 

Bergen’e geldiğinize, Bergen’in en eski yapılarının bulunduğu Bryggen rıhtımı boyunca uzanan ve UNESCO tarafından koruma altında olup ülkenin en eski ortaçağ yapıları olarak kabul edilen Hanseatic bölgesini gezebilirsiniz. Daha sonra Orta Çağ’da Hanseatic Birliği’nin gücünü sembolize eden, Kraliyet Sarayı’nın içinde bulunan 14. yy’da Kral  Håkon Håkonsson tarafından yaptırılan Håkon Salonu’nu ve sarayın bitişiğindeki  Rosenkrantz kulesini görebilirsiniz. Tüm bu güzellikleri, sizi Fløyen Dağı’na taşıyacak Fløibanen teleferiğini kullanarak yukarıdan da seyredebilirsiniz. Daha sonra eşsiz güzellikteki doğanın eşliğinde dağın yamaçlarından aşağı doğru inebilir, bu esnada yamaç kenarındaki evleri görebilir, balık pazarına uğrayabilirsiniz. 1150’de yapılıp 1882’de buraya nakledilen orijinal ahşap Fantoft kilisesini , Lille Lungegårdsvann  Nehri kıyısı boyunca pek çok galeriyi ve Edward Munch’ın eserlerinin toplandığı müzeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Flaam, yaklaşık 350 kişinin yaşadığı bir balıkcı kasabasıdır. Burada Avrupa’nın en guzel manzarasına sahip, romantik Flaam Treni bulunmaktadır. Flaam’ dan bu eski ahşap trene binip Mirydal’ a gidebillir, ve 2 rakımlı Flaam’ dan 866 rakımlı Mirydal’ a giderken şelaleler, vadiler, kucuk kasaba ve koylerden gecerken belleğinize muhteşem goruntuler katarsınız. Daha sonrasında iceni guzelleştirdiği soylenen suyu ile isim yapmış Tivinde Şelalesini gorebilir ve burada fotoğraf cekildikten sonra bir zamanların Viking Yerleşimi olarak bilinen Gudvangen kasabasına gidebilirsiniz.

Bir cennet koşesi olan Geiranger’de 1,476 m yukseklikteki Dalsnibba Dağına cıkıp esşiz manzaranın keyfini cıkarabilirsiniz. Sonrasında Unesco Kultur Mirası Listesinde yer alan Geiranger Fiyordunda tekne gezisi yapabilir, rıhtımın bulunduğu yerdeki yerel mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Geiranger Fiyordu’nun küçük ve sıcak kasabası Hellesylt arkasında yükselen dağların bir uzantısı gibi görünür. Sarp Kartal Yolu (Ørnevegen)  boyunca mükemmel iki gözlem noktasına ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri 1500 metre yükseklikteki Dalsnibba, bir diğeri de buz vadisini izleyebileceğiniz  Flydalsjuvet’tir.

Danimarka’ nın Başkenti olan ve yaklaşık 1.210.000 nufusa sahip Kopanhag Danca’da “ticaret limanı” veya “tuccar limanı” anlamındadır. Kopenhag Şehir Salonu, Kopenhag Opera Binası, Danimarka Kraliyet Tiyatrosu, Gefion Ceşmesi, Kraliyet Ailesinin yaşadığı Amalienborg Kraliyet Sarayı, Rosenborg Kalesi, eski şehir olarak bilinen Citadel bolgesi, Christiansborg Sarayı, Frederik Kilisesi, Tivoli Bahcesi ve bu bahce icerisindeki en eski yapıl olan 1874 tarihli Pantomim Tiyatrosu, Holmen Adası uzerinde bulunan ve inşası 2004 yılında bitirilen 500 milyon dolarlık maliyetiyle dunyanın en pahalı opera salonlarında biri olan Kopanhag Opera Salonu, 1999 yılında tamamlanan ve toplamda yaklaşık 21 donum uzerine kurulan, icerisinde konser salonları, kafeler, kitapcıların da bulunduğu Black Diamond olarak adlandırılan kutuphane Kopenhag’da gormeniz gereken yerlerdir.

Stavanger, Norvec’in 4. buyuk şehridir. Norvec’in petrol merkezi olarak bilinir. Sahip olduğu liman bolgedeki en onemli limanlardandır. Limanın yakınında tarihi bir konserveleme muzesi bulunmaktadır. Bu muze, eskiden dunyanın her koşesine sardalya konservesi ureten bir fabrika olmasından dolayı onem taşır. Ayrıca Stavanger’de NATO’ya ait bir Muşterek Harp Merkezi bulunmaktadır. Lysefjord’ta tekne turu ile Pulpit Kayasını gorebilirsiniz, Gloppedal Suren Vadisine gidip bazıları bir evden daha buyuk boyutlara sahip binlerce kayayı gorebilirsiniz.
İsvec’in başkenti ve en buyuk şehridir. Stockholm 810,120’lik kent nufusu, 1,3 milyonluk cevre nufusu ve toplamda 2 milyonluk nufusu ile İsvec’in en buyuk kentidir. Stokholm tarihi kentini gezmeye tarihi ahşap ve renkli evlerden başlayabilirsiniz. Ardından Stokholm Sarayı, Stokholm Belediye Binası ve Meydanı, Kraliyet Drama Tiyatrosu, 86 m uzunluğundaki Sodertorn kulesi, Kungstradgarden Parkı, İsvec Ulusal Muzesi, İskandinav Muzesi ve Stokholm Opera Salonu gorulmeye değer yerlerdendir.

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Norveç Fiyortları Cruise Turu