Uzakdoğu ve Asya Cruise Turu

Uzakdoğu ve Asya Cruise Turu

Uzakdoğu ve Asya Cruise Turu

Otantik kültürü ve farklı coğrafyası ile Singapur, Malezya, Çin, Japonya, Tayland, Kore... Hong Kong'dan Bangkok'a uzanan Uzakdoğu'nun en renkli ve eğlenceli şehirleri...Hint Okyanusu, kuzeyde Asya, Batıda Afrika ve Arabistan Yarımadası, doğuda Malezya Yarımadası, Sunda Adaları ve Okyanusya tarafından çevrilen, dünyanın üçüncü büyük okyanusudur. Afrika'dan Avustralya'ya kadar okyanusun genişliği 10.000 kilometre kadardır. Okyanus içerisindeki ada ülkeler Madagaskar, Komor Adaları, Seyşeller, Maldivler, Mauritius, Sri Lanka ve Endonezya'dır.

Uzakdoğu ve Hint Okyanusu gemi turları, uçaklı turlar içinde değerlendirilebilir. Kalkış limanı Singapur ağırlıklı olmak üzere; Kuala Lumpur (Malezya), Puket (Tayland), Colombo (Sri Lanka), Jakarta (Endonezya), Cochin (Hindistan), Male (Maldivler), Mahe (Şeyseller), Port Louis (Mauritus) ve Dubai merkezinde son derece eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.  

Singapur’da Universal Film Stüdyoları, hayvanat ve botanik bahçeleri, yunus akvaryumları görülebilir, Singapore Flyer denen dönme dolap denenebilir. Kuala Lumpur’da devasa Petronas İkiz Kuleleri, Kuş Parkı, İslam Sanatları Müzesi, Batu Mağaraları, Merdeka meydanı kenti ziyaretinizde önceliklerinizden olmalı.  

Jakarta’da İstiklal Camisi, Endonezya Ulusal Müzesi, Ragunan Hayvanat Bahçesi ve özellikle çocukların çok seveceği tema parklar mutlaka fotoğraflanmalı..

Nüfusunun neredeyse tamamı Müslüman olan Maldivler’in başkenti Male, Villingili ve Hulhumale plajları ile aklınızı başınızdan alacak. Mayıs-Aralık dönemi dışında ne zaman isterseniz bu güzel ada ülkesini ziyaret edebilirsiniz zira diğer dönemlerde fazlaca yağış almakta. Yılda 1 milyona yaklaşan turist sayısı ile önemli turizm gelirlerine sahiptirler. 

Standart tatillerin biraz dışına çıkmak isteyenler için birçok seçenek sunan Çin’in uçsuz bucaksız topraklarını keşfetmeye hazırlanın. Asya’nın en uzun nehri olan Yangtze, buzullarda başlayıp platolardan devam eden rotası ile nehir turu sevenlerin gözde programlarındandır. Çin’in en önemli şehirlerine uğrayarak ilerlenen bu turlarda, coğrafi ve kültürel keşiflerin yanında, alışverişten gece eğlencelerine bir tatilde aradığınız bütün aktivitelere ulaşmak mümkün.

LİMANLAR

Bu Destinasyona Ait Gemi Turları için Aşağıdaki Butonu Tıklayınız

Uzakdoğu ve Asya Cruise Turu