Costa Mediterranea ile Arap Yarımadası Turu

Code: COSTA MEDITERRANA
7 GECE - 8 GÜN
 • costa-mediterranea-gemi-genel-deck-restaurante-clubmedusa
 • costa-mediterranea-gemi-anfi-teatro-osiris
 • costa-mediterranea-gemi-genel-havuz
 • costa-mediterranea-gemi-genel-restaurant-degli-argentieri
 • costa-mediterranea-gemi-kabin- gransuite-balcon-sobre-el-mar
 • costa-mediterranea-gemi-genel-kabin-camarote-balcon
 • costa-mediterranea-gemi-dis-kabin-camarote-exterior
 • costa-mediterranea-gemi-ic-kabin-camarote-interior
 • abudabi-bae-gemi-turu
 • dubai-gemi-tur
 • Muscat
 • SALALAH
 • Sir-Bani-Yas-arabian-gemi-turu

COSTA MEDITERRANEA ile ARAP YARIMADASI GEMİ TURU
Dubai (2), Muscat (1), Sir Bani Yas, Abu Dhabi (1)

7 GECE –  8 GÜN

18 Ocak 2019 başlangıç

PROGRAM DETAYLARI

01.GÜN İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN- DUBAI
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde 07.45’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 10.15’de Türk Hava Yollarının TK 756 nolu seferi ile Dubai’e hareket. Yerel saat ile 15.45 da Dubai’ye varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüzle gemimize hareket, Gemiye biniş işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Bugun ki turumuzda ilk olarak Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli “Burj Al Arab” ve ünlü “Jumeirah Plajında” fotoğraf molası, Jumeirah Camii, Sheikh Palace, Dubai’yi 2 bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerine yakın dönüşümüz esnasında 500 dönümlük alanıyla şehrin yeni kalbi. Burj Khalifa binası ve 12.1 milyar dolara mal olan Dubai Mall alışveriş merkezi arasında bulunan 30 dönümlük yapay gölde akşam saatlerinde başlayan ses ve müzik efektleri ile koreografi edilmiş muhteşem su gösterisini izleyeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek Akşam yemeği ve geceleme gemide.

02.GÜN DUBAI
Dubai’ye varışımız sabah saat 08:00. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ilginç şehri Dubai, 2 milyon nüfuslu 7 emirlikten biri. Kimilerine göre çölün üzerindeki turizm ve spor merkezi; kimilerine göre de Orta Doğu’nun Venedik’i… Ülkede Müslüman olsalar dahi yabancıların camilere girmesi yasak. Dubai’de yazılı olmayan kurallar var. Şeffaf, açık yakalı ve dar giysiler giymek pek uygun değil. Ancak muhteşem kumsala sahip otellerde ve havuz başında istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Umduğunuzdan çok farklı bir coğrafya bulabileceğiniz çölün ortasındaki bu yeşil kent, inanın keşfetmeye değer. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Dubai Şehir Turu” na Katılabilirler. Dubai nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş “Dubai Müzesi” ziyaret edeceğiz. Burada ki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandalar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Burada ki gezimizin ardından “Jumeriah” bölgesine geçerek “Palmiye Adası”nı ve Arap Şeyhlerinin yatlarının bulunduğu “Marina” yı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz.

Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Akşam yemekli Sahara Kırmızı Kum Çöl Safari ” turuna katılabilirler. Bu turumuzda 4X4 araçlarla çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Tur sonrası araçlarımız sizleri gemimize getirecektir. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

03.GÜN DUBAİ – GEMİDE
Sabah kahvaltısının ardından şehri keşfetmek için serbest zaman. Gemimiz öğlen 14.00’de limandan ayrılacak. Tam günümüzün denizde geçeceği bu günde gemi aktivitelerinden yararlanabilir, güzel havanın keyfine varabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

04.GÜN MUSCAT
Muscat, Umman’a varışımız saat 08.30. Yemen ve Dubai’nin hemen üzerinde bulunan Umman Sultanlığı’nın başkenti ve en büyük şehri. Arabistan yarımadasının güneydoğu sahilinde olup eskiden beri denizcilikle uğraşan Umman halkının başlıca ticaret limanıdır. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Muscat Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuzda “Sultan Kabus camisi”, “Sultan Sarayı”, “El Mirani” ve “El Celali Kaleleri”, “Fransız müzesi”, “Ghalya Modern Sanat Müzesi” ile “Muskat Opera Sarayı” nı panoramik olarak gördükten sonra eski Muscat kültürünü yakından görebileceğiniz “Bayt Az Zubair Müzesi” ni ziyaret edeceğiz. Ardından Matrah pazarı görülecektir. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide

05.GÜN MUSCAT – DENİZDE
Gemimiz gece saat 01.00’de Muscat limanında ayrılacaktır.
Tam günümüzün denizde geçeceği bu günde gemi aktivitelerinden yararlanabilir, güzel havanın keyfine varabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.GÜN SIR BANI YAS ADASI
Sir Bani Yas Adasına varışımız saat 09.00. 1971’de, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kurucu başkanı olan Şeyh Zayed Bin Sultan El Nahyan, bölgede ‘Çölün Yeşillendirilmesi’ adlı programını başlattı ve Sir Bani Yas Adasını bu sayede Arapların en büyük vahşi yaşam rezervlerinden biri haline geldi. Bugün, yıllarca süren koruma çalışmalarından sonra Sir Bani Yas Adası, binlerce kuşa, çeşitli flora ve faunaya, nesli tükenmekte olan türler için üreme programlarına ve çok sayıda heyecan verici turizm aktivitesine ev sahipliği yapmaktadır. Gerek adayı dolaşarak bu doğa harikasını keşfedebilir gerekse muhteşem kumsalını kullanarak deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gemimiz akşam 18.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

07.GÜN ABU DHABI
Abu Dhabi ye varışımız saat 08:00. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, Arapça’da `Ceylan Toprakları’ anlamına geliyor. Abu Dabi, dünyanın en gözde turizm noktaları arasında yer alıyor. Güneşin gökyüzünden hiç eksik olmadığı şehirde deniz sıcaklığı ise yılın büyük çoğunluğunda ideal seviyede. Spor ve macera tutkunları için; golf, su sporları, çöl safarileri ve tema parklar gibi birçok alternatif bulunuyor. Yedi emirliğin başkenti olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı koyu olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacaksınız. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra- modern bir Arap şehridir.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Abu Dhabi Şehir Turu & Ferrai Word (Yas Adası) & Yeni Camii Turu” na katılabilirler. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen ve BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) olan Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapı sizleri gezdireceğiz. Bugün ki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca Buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları da göreceğimiz yerler arasında. Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan “Şeyh Zayed Camisi” , “Şeyh Zayed Bin Sultan” nın Türbesi ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası 2015 yılında Orta Doğu’nun en önemli turistik cazibe merkezi seçilen Yas Adasındaki Ferrari World’ün bulunduğu Yas Mall’a ve Abu Dhabi Kültür köyüne gideceğiz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından gemimize döneceğiz. Turumuzun sonu. Geminin gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

NOT: Bu akşam çıkış işlemlerimiz için gerekli işlemleri gerçekleştireceğiz

08.GÜN ABU DHABİ / DUBAI- İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN
Sabah kahvaltısının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Dubai havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceğiz ekstra “Emirates Mall” turuna katılabilirler Bu turumuzda ilk olarak dünyanın ilk kayak merkezli alışveriş merkezi olan Emirates Mall ziyaret edilecektir. Verilecek serbest zamanda dünyaca ünlü markaların ürünlerini ve elektronik eşyaların en uygun ve garantili olarak satıldığı mağazaları bulma şansı yakalayacaksınız.. Tur sonrası havaalanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK757 seferi ile saat 17:00 de İstanbul’a hareket ediyoruz.Yerel saat ile saat 21:15’de İstanbul Sabiha Gökçen’e varıyoruz. Turumuzun sonu

NOT : Ekstra olarak düzenlenecek “Emirates Mall” turu ancak tüm misafirlerin katılımı ile gerçekleşebilmektedir.

 

KİŞİ BAŞI – EURO  18.01.2019
İÇ Classic  799 €
DIŞ Classic  949 €
BALKONLU Classic  1099 €
Tek Kişi 1127 €
Yetişkin 3. & 4. Kişi (Classic)  689 €
00-01 yaş çocuk (3. & 4. Kişi)  sorunuz
02-17 yaş çocuk (3. & 4. Kişi) 589 €
Liman Vergileri  (02 yaş ve üstü tüm yolculara) DAHİL
Ankara / İzmir Bağlantı uçuşu

FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR. VERGİLER DAHİLDİR

Türk Lirası fiyatlar ödemenin gerçekleştiği gün geçerli olan döviz kurlarına bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir. 
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
* Costa Mediterranea gemisinde (tüm yiyecekler dahil) 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama;
* Türk Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen -Dubai İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti;(20kg ambar bagajı+10kg el bagajı)
* Alan-liman-alan transferleri;
* Havaalanı ve Liman vergileri;
* Gemideki hertürlü animasyon ve şovlar;
* Türkçe rehberlik hizmeti (Kişi sayısı 20 kişi olduğu taktirde )
* Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Her türlü kişisel harcama (kuru temizleme, telefon, internet vb)
* Gemideki alkollü ve alkolsüz kapağı kapalı tüm içecekler;
* Gemi personel bahşişi;
* Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
* Vize hizmeti 2 girişli Dubai vizesi alınması gerekmektedir. (Vize müracaatı tur tarihinden en geç 25 gün önce yapılmalıdır. Daha kısa müracaatlarda expres vize işlemi uygulanmaktadır. Pasaportun resimli sayfasının renkli jpeg formatında net olarak taranmış fotokopisi; arka fon beyaz olarak bir adet resim gerekmektedir.Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.)
ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapamazlar.
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, bagaj hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

Costa Mediterranea
Yapım yılı :  2012 y
Toplam kabin sayısı 1.507 olup ; 660 adet balkonlu ; 58 adet suite kabin bulunmaktadır.
Toplam 4 restoran ve 12 bar vardır.
4 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 4 jakuzi vardır.
3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır.
Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema ve kütüphane bulunmaktadır.
Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
6.000 m2 Ischia Spa’da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

Kategori: IC
Kat Konumu: Kat 1, Kat 2
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir.
Kabin Özellikleri; İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, özel banyo ve duş, minibar, televizyon, telefon, saç kurutma makinesi ve kasa. Klasik kabinler geminin ilk güverte üzerinde yer almaktadır.

Kategori: EC
Kat Konumu: Kat 1
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir.
Kabin Özelllikleri: İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak yatak, duş, telefon , televizyon , saç kurutma makinesi , kasa ve minibar bulunmaktadır. Kabinler de büyük bir pencere bulunur. Dış klasik kabinler geminin ilk güverte üzerinde yer almaktadır.

Kategori: BC
Kat Konumu: Kat 6
Kişi Sayısı: Standart 2 kişi konaklayabilir
Kabin Özellikleri: Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, kanepe ve geniş oturma alanı. Her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, mini bar, kasa ve 24 saat oda servisi bulunmaktadır.

Fiyat:799.00

Talep etmek ve bilgi almak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Tur Tarihi*

Güvenlik Sorusu:

Scroll Up