Crown Princess ile Büyük Britanya Gemi Turu

Code: CROWN PRINCESS paket
12 GECE - 13 GÜN
  • crown-princess-salon
  • crown-princess-theatre
  • princess-crown-gemisi-the-sanctuary
  • princess-crown-gemisi-lotus-spa-pool
  • princess-crown-gemisi-cuisine
  • princess-crown-gemisi-dis-kabin
  • princess-crown-gemisi-ic-kabin

5* CROWN PRINCESS GEMİSİ ile BÜYÜK BRİTANYA GEMİ TURU
İNGİLTERE – İRLANDA – İSKOÇYA – FRANSA

Southampton/Londra – St. Peter Port/Guernsey (İngiltere)  – Cobh/Cork – Dublin (İrlanda) –Belfast (Kuzey İrlanda) – Greenock/Glasgow – Kirkwall/Orkney Adaları – Invergordon/Inverness/Loch Ness –
South Queensferry/Edinburgh (İskoçya) – Le Havre/Normandiya (Fransa) – Southampton/Londra (İngiltere)

13 Mayıs &  30 Haziran & 05 Ağustos 2019

*05 Ağustos Kurban Bayramı
(Bu tarihte Military Tattoo Gösterisi ekstra tur ile izlenebilir.)

PROGRAM DETAYLARI

01. Gün İSTANBUL – LONDRA GATWİCK – SOUTHAMPTON (İNGİLTERE)
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah saat 04.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1981 no’lu seferi saat 07.25’de Londra Gatwick Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 09.35’de Londra Gatwick Havalimanı’na varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Southampton Limanı’na transfer (110 km). Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz Southampton Limanı’ndan saat 17.00’da hareket edecek. Geceleme gemide.
NOT: Belirtilen uçuşlar 13 Mayıs kalkışlı programın uçuşlarıdır. Diğer tarihli kalkışların uçuş detaylarını fiyat tablosunun altında görebilirsiniz.

02. Gün ST. PETER PORT / GUERNSEY (İNGİLTERE)
Gemimiz yerel saat ile sabah 06.00’da St.Peter Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Guernsey turuna katılabilirler. Guernsey Adası’nın başkenti ve 2000 yıllık kadim bir liman olan şehir aynı zamanda İngiltere’nin en çok tarihi özelliklere sahip 20 kentinden birisi olarak gösterilmektedir. Victor Hugo’nun 1855 yılında Guernsey’e yerleşmesiyle adı biraz daha duyulan şehir etrafında ki daha küçük adaları ve doğasıyla eşsiz güzellikte bir gün geçirmenizi sağlayacak. Gemimiz St. Peter Limanı’ndan saat 16.00’da hareket edecek.

03. Gün COBH / CORK (İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 09.00’da Cobh Limanı’na yanaşacaktır. 1844 -1848 yılları arasında yüz binlerce işsiz İrlandalının yeni bir hayat ümidiyle Amerika için yola çıktığı liman olan Cobh, günümüzde de doğası ve tarihi ile ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Cork şehir turuna katılabilirler. Gemimiz Cobh Limanı’ndan saat 19.00’da hareket edecek.

04. Gün DUBLİN (İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 08.30’da Dublin Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Dublin şehir turuna katılabilirler. İrlanda’nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu bu kentte keşfedilecek 1000 yıllık bir tarih mevcuttur. Bu 21.yy kenti, İrlanda’nın ekonomik mucizesinin de sürükleyici bir gücüdür. St. Patrick Cathedral’i, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Dublin’in sımsıcak atmosferinde; Grafton Street’teki mağazaların vitrinlerine bir göz atılabilir. Temple Bar publarında en yeni rock orkestralarına kulak kabartırken Guinness biranızı yudumlayabilirsiniz. Gemimiz Dublin Limanından saat 21.30’da hareket edecek.

NOT: 30 Haziran hareketli programda gemimiz limana 11.00’da yanaşıp, 22.00’da hareket edecektir.
NOT: 05 Ağustos hareketli programda gemimiz limana 07.00’da yanaşıp, 20.00’da hareket edecektir.

05. Gün BELFAST (KUZEY İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 08.00’da Belfast Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Belfast şehir turuna katılabilirler. Endüstri devriminden sonra gelişen Kuzey İrlanda’nın Başkenti Belfast, Lagan Nehri’nin yanına kurulmuştur. Dilerseniz “Devlerin Yolu” adı verilen ve
Unesco’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan muhteşem doğa oluşumlarını gezebilirsiniz. Gemimiz Belfast Limanı’ndan saat 21.00’da hareket edecek.

06. Gün GREENOCK / GLASGOW (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Greenock Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Glasgow şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Glasgow Kilisesi, Rannoch Moor, Glen Coe ve Fort William görülecek yerlerdendir. Gemimiz Greenock Limanı’ndan saat 18.00’de hareket edecek.
NOT: 05 Ağustos hareketli programda gemimiz limandan gece yarısı 02.00’da hareket edecektir.

07. Gün GEMİDE
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

08. Gün KIRKWALL / ORKNEY ADALARI (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Kirkwall Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Kirkwall şehir turuna katılabilirler. Gemimiz Kirkwall Limanı’ndan saat 17.00’da hareket edecek.

09. Gün INVERGORDON / INVERNESS / LOCH NESS (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Invergordon Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Inverness şehir turuna katılabilirler. Ness Gölü ile hatta içinde yaşadığına inanılan Nessie adındaki canavarı ile ünlü bu küçük İskoç şehrinde doğa ile baş başa kalabilirsiniz. El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün hakim olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare de eserlerinden Macbeth i burada bulunan Inverness Kalesi’nden esinlenerek yazmıştır. Eski şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkânlar muhakkak görülmelidir. Gemimiz Invergordon Limanı’ndan saat 18.00’da hareket edecek.

10. Gün SOUTH QUEENSFERRY / EDINBURGH (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da S.Queensferry Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Edinburgh şehir turuna katılabilirler. Prensler şehri diye bilinen, kaleleri, şato tarzı yapıları değişik mimarisi ile Edinburgh’da Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Kraliçe’nin Sarayı, Holyroad, Şehir Katedrali, Belediye Binası ve pubları ile ünlü Rose Street görülmesi gereken yerler arasındadır. Gemimiz S.Queensferry Limanı’ndan saat 19.00’da hareket edecek.

11. Gün GEMİDE
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

12. Gün LE HAVRE / NORMANDİYA (FRANSA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07.00’da Le Havre Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Normandiya turuna katılabilirler. Normandiya turunda; Kuzey Normandiya’nın başkenti ve Seine Nehri kıyısının en güzel ve tarihi şehirlerinden Rouen şehri, Monet’nin birçok eserinde ölümsüzleştirdiği Gotik Katedral, Gros Horloge saat kulesi, Vieux Marché (Eski Pazar) görülecek yerler arasındadır. Gemimiz Le Havre Limanı’ndan saat 20.00’da hareket edecek.

13. Gün SOUTHAMPTON – LONDRA GATWİCK – İSTANBUL
Gemimiz yerel saat ile sabah 05.00’da Southampton Limanı’na yanaşacaktır. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Londra Gatwick Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1998 no’lu seferi ile saat 17.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle ile 22.50’de İstanbul’a varış.

31 Aralık’a kadar yapılan rezervasyonlarda kişi başı 200 € indirim uygulanacaktır.

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı)                                         13Mayıs 30 Haziran 05 Ağustos
İç Kabin 1349Euro 1599 Euro 1699 Euro
İç Kabin Single(Tek Kişi) Farkı 1049Euro 1099 Euro 1099 Euro
Kısıtlı Dış Kabin 1449Euro 1699 Euro 1799 Euro
K. Dış Kabin Single(Tek Kişi)Farkı 1149Euro 1199 Euro 1199 Euro
Balkonlu Kabin 1999Euro 2249 Euro 2349 Euro
Balkonlu Kabin Single(Tek Kişi) Farkı 1699Euro 1749 Euro 1749 Euro
3.Kişi Sorunuz
02-11 Yaş Sorunuz
 

     İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı)

Liman Vergisi 420 Euro
Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası 180 Euro
Gemi Bahşişleri                       Gecelik kişi başı 13.50 USD
(Bu tutar gemide nakit veya kredi kartıyla ödenir.)

TUR ÜCRETİMİZE DÂHİL OLAN HİZMETLER
* Türk Havayolları ile İstanbul – Londra Heathrow – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
* 5* Crown Princess gemisinde 12 gece tam pansiyon bazında konaklama
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

TUR ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Havalimanı vergileri
* Liman vergileri
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı

CROWN PRINCESS
Princess Cruise şirketinin en büyük gemilerinden birdir. 2006 yılında seferlerine başlamış ve 3100 yolcu kapasitelidir. Yaklaşık 710 balkonlu kabini mevcuttur. 315 m. boyunda olan dev gemi, , Casinosu, muhteşem gösterilerin sergilendiği show salonu, disko ve barları ile tam bir yüzer tatil köyü niteliğindedir. Bu teknoloji harikası gemide tam pansiyon konaklayacaksınız. Ayrıca içinde spor yapabileceğiniz gymnasium, masaj salonu, sauna ve güzellik salonu gibi aktivitelerin yer aldığı birçok bölüm geminizde mevcuttur.

Fiyat:1,949.00 1,749.00

Talep etmek ve bilgi almak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Tur Tarihi*

Güvenlik Sorusu:

Scroll Up