Costa Venezia ;

Costa Cruises en yeni gemisi
Avrupa’nın en büyük yolcu kapasiteli cruise gemilerinden olan Costa Venezia 326 mt. uzunluğunda, 135.500 gros tonajdadır. Toplam 2116 kabin kapasitesine sahiptir.

Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, oyun salonu, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır.
Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
Samsara Spa’da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Costa Cruises en yeni gemisi
Costa Venezia

• Fincantieri Italya’ da inşa edildi
• İtalyan Bayraklı
• Uzunluk : 323.6 m
• Genişlik : 37.20 m
• Yükseklk : 80.45 m
• Güverte Sayısı : 20
• Max.Hız :22.6 Kn (service speed 18.0 Kn)
• Ağırlık : (GRT) 135.500 GRT
• Misafir Kabinleri : 2.116

İç Classic; İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, özel banyo ve duş, minibar, televizyon, telefon, saç kurutma makinesi ve kasa. Klasik kabinler geminin ilk güverte üzerinde yer almaktadır.

İç Premium: İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, duş, telefon, televizyon, saç kurutma makinesi ve kasa . Premium kabinler geminin yüksek katlarında bulunmaktadır.

Dış Classic : İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak yatak, duş, telefon , televizyon , saç kurutma makinesi ve kasabulunmaktadır. Kabinler de büyük bir pencere bulunur. Dış klasik kabinler geminin ilk güverte üzerinde yer almaktadır.

Dış Premium : İki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak yatak, duş, telefon , televizyon , saç kurutma makinesi ve kasa bulunmaktadır. Kabinler de büyük bir pencere bulunur.

Balkonlu Classik : Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, kanepe ve geniş oturma alanı. Her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi,  kasa ve 24 saat oda servisi bulunmaktadır.

Balkonlu Premium:  Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya bir büyük yatak, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, kanepe ve geniş oturma alanı. Her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi,  kasa ve 24 saat oda servisi bulunmaktadır.

Mini Suite Balkonlu:  Özel verandalı balkon, iki adet tek kişilik yatak veya tek büyük yatak, bir kanepe, dolap, duşlu banyo, çalışma ve makyaj masası, her kamara da uydu ile interaktif televizyon vardır, klima, direkt telefon, saç kurutma makinesi, kasa bulunmaktadır.

Scroll Up