Çıkış Limanı
Varış Limanı
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
  • Gemi
Tur Hakkında:

Satışa Kapalı

Antik Mısır ve Gizmeli Nil Nehri  
Kahire(3) – Nil Nehri(4)
***TÜM TURLAR DAHİL***

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

5*Deluxe Nehir Gemisi ile Antik Mısır ve Gizemli Nil Nehri Gemi Turu
Kahire(3) – Nil Nehri(4)
Nil Hava Yolları ile Paket Program
7 Gece - 8 Gün
18 Nisan 2023 (Ramazan Bayramı)

***TÜM TURLAR DAHİL***
 
ANTMSRMDL

A 1.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Turumuza İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 13:00’da rehberimizle buluşarak
başlıyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Nile Air NP192 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul – Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 16:05’te hareket edecek olan uçağımız yerel saat ile 17:15’te Kahire’ye iniş sağlayacak. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

B 2.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Giza Piramitleri & Sifenks & Kahire Müzesi ve Khan El Khalili çarşısı turumuzu gerçekleştireceğiz. Dünya’nın 7 harikasından biri olan Keops Piramidini de içerisinde barındıran Giza Piramitlerini ve Antik Mısır mitolojisinde kutsal sayıldıkları ve büyü güçlerini kullanarak firavun mezarlarını, piramitleri koruması amacı ile inşa edildiği düşünülen Sfenksleri ziyaret edeceğiz. Daha sonra dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Kahire Mısır Müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin çıkışında kentin en büyük, tarihi çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısını gezeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize geri döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

C 3.Gün
Luxor Limanı

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Kahire havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Kahire’den
Luxor’a Nile Air ile uçuşumuzun ardından 5* Deluxe nehir gemimize giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gemide
alacağımız öğle yemeğinin ardından piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın birçok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde 5* Deluxe nehir gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Nüfusu yaklaşık 200.000 kadar olan şehir, antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılır. Bu sebepten dolayı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

D 4.Gün
Luxor Limanı

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Luxor Krallar Vadisi turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski Mısır uygarlığında çöl kayalarının içlerinin oyularak yapıldığı muhteşem mezarların ve firavunların öbür dünyadaki hayatları için hazinelerle doldurduğu Krallar Vadisi ilk ziyaret noktamız olacak. Ayrıca burada Kral Tutankamon’un mezarını da ziyaret edeceğiz. Daha sonra Mısır`daki en çarpıcı anıtlardan biri olan Hatshepsut Tapınağı`nı ziyaret edeceğiz. Burada tapınağın büyük avlularında dolaşırken ve karmaşık hiyeroglif süslemelere hayran kalırken, aynı zamanda tahtı kazanmak için erkek olarak poz veren Mısır`ın ünlü kadın hükümdarı Kraliçe Hatshepsut hakkındaki tarihi öğreneceğiz. Daha sonra Mısır`ın 18. Hanedanı III.Amenotep (MÖ 1386?1353) temsil eden iki anıtsal heykel olan Memnon heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu heykeller modern Luxor şehrinin batısında yer alırlar ve doğuya Nil Nehri`ne doğru bakarlar. Turumuzun ardından gemimize dönüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra gemimiz
Edfu üzerinden Esna’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Nüfusu yaklaşık 200.000 kadar olan şehir, antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılır. Bu sebepten dolayı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

E 5.Gün
Esna -Mısır Limanı

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Nil Nehri’nin batısında yer alan Edfu Tapınağı ile başlıyoruz. Geleneksel Mısır Tapınak Mimarisine göre Şahin başlı Tanrı Horus için yapılmıştır. Günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş tapınaklardan birisidir. Tur bitiminde gemimize dönüyor ve gemide öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu esnada 5* Deluxe Nehir gemimiz Kom Ombo’ya doğru seyire devam ediyoruz. Kom Ombo’ya varışımızın ardından M.Ö. 2. yy’da Ptolemaios Hanedanı döneminde yaptırılmış olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret edeceğiz. Tarihte 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınaktır, bir tarafı Timsah Tanrı Sobek’e diğer tarafı Şahin Tanrı Haroeris’e adanmıştır. Tapınak yüzyıllar boyu Nil Nehrinin taşması sonucu hasar
görmüştür. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz Aswan’a doğru hareket ediyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Esna, güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kenttir. Nil'in batı kıyısında Luksor ve Edfu kentleri arasında yer almaktadır. 

F 6.Gün

Gemide alacağımız kahvaltının ardından turumuza Mısır`ı Nil`den gelen yıllık sellerden koruyan 1960 yılında inşa edilmiş bir mühendislik mucizesi olan Yüksek Baraj`ı ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından, eski Mısırlıların dikilitaşları kesmek için kullandıkları teknikleri gösteren Bitmemiş Dikilitaş`ı ziyaret ediyoruz. Büyük olasılıkla bu dikilitaş, 18. Hanedan`ın hükümdarlarından ve kral II. Tuthmosis`in karısı olan Kraliçe Hatşepsut`a aittir. Bu kraliçe, Luxor`un doğu yakasındaki Tapınağının sahibiydi. Ayrıca, Kraliçe Nefertiti`ye ait olduğu ile ilgili de bir görüş var. Adanın baş tanrısı Tanrıça İsis`in onuruna inşa edilmiş görkemli Philae Tapınağı`nı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Turumuz sonrasında gemimize dönüyor ve öğlen yemeğimizi gemide yiyoruz. Öğleden sonra ise Mısır’a özgü Felluca yelkenli nehir tehneleri ile Nil vahası olarak da anılan Aswan`ın 16.8 dönümlük palmiye ağaçları, sandal ağaçları ve egzotik bitkilerle bezeli
Botanik Bahçesini keşfediyoruz. Tur sonrası gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Esna, güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kenttir. Nil'in batı kıyısında Luksor ve Edfu kentleri arasında yer almaktadır. 

G 7.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Gemide alacağımız kahvaltının ardından Aswan Havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Aswan’dan Nile Air ile Kahire’ye uçuyoruz. Kahire’ye inişimizin ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama otelimizde.

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

H 8.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kahire havalimanına transferimiz sağlanıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra Nile Air’in NP191 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen’e 11:50’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:05’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

Fiyatlar

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

Detaylar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti. Grup en az 15 kişi olduğu taktirde hareket edecektir.
Nil Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen – Kahire – İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti.
Kahire Luxor / Aswan Kahire iç hat uçuşları.
Havalimanı – Otel – Havalimanı ve şehir geçişleri.
Kahire’de 3 Gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama.
Programda belirtilen bütün turlar ve çevre gezileri. (Ekstra tur yok)
Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. / 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. 30€

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kişisel harcamalar.
İptal teminatını kapsayan sigorta paketi 70€. / 70 Yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır.
Yurtdışı çıkış harcı.
Yemeklerde alınacak içecekler
Gerekli vize ücreti. / 46 yaş ve üzeri misafirler için kapı vizesi 100 USD. (30 Ağustos’a kadar yapılan rezervasyonlarda
vize ücreti bizden)

UÇUŞ BİLGİLERİ
SAW CAI 16:05 – 17:15 ? NP192
CAI LXR 07:15 – 08:15 – NP071
ASW CAI 15:25 – 16:50 – NP082
CAI SAW 11:50 – 15:05 ? NP191


VİZE & PASAPORT BİLGİLERİ

46 yaşından gün almış olan misafirlerimiz gemi şirketinden kapı vizesi alması gerekmektedir. 100 USD
18 ila 45 yaş arasındaki misafirlerimiz online ön başvuru yaptıktan sonra konsolosluktan gelecek onay bilgilendirmesinin ardından şahsi başvuru yapmaları gerekmektedir.
Yeşil ve diplomatik pasaportlu misafirlerimizin herhangi bir vize ihtiyacı bulunmamaktadır.
Tur bitiş tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport süresi ve gidilecek her ülke için en az 2 boş pasaport
sayfası gerekmektedir.

COVID UYARI
Programa katılmak isteyen misafirlerimiztur kalkış tarihinden 48 saat önce Covid testi yaptırma zorunluluğu
mevcuttur. Test çıktısı İngilizce olarak düzenlenmelidir. PCR Testi yaptırılırken seyahat için yaptırılması
gerektiği belirtilmelidir.

İPTAL KOŞUL VE ŞARTLARI
Rezervasyon yapılan tarih itibari ile tur kalkış tarihine;
Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 400 Usd / 90 gün kala %50/ 89 gün – 56 gün kala %60/ 55 gün – 28 gün kala %80
27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır

Gemi Bilgileri
 Gemisi
Description :
Gemi Firması :
Menşei :
Para Birimi :
Yapım Yılı:
Yolcu Sayısı :
Mürettabat Sayısı :
Kat Sayısı :
Ağırlığı :
Uzunluğu :
Genişliği :
Hızı :
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız