Çıkış Limanı
Varış Limanı
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
  • Gemi
Tur Hakkında:

THY ile Paket Program
28 Mart 2020

5*Dlx Nehir Gemisi ile Antik Mısır ve Gizemli Nil Nehir Turu
Giza`daki Piramitlerden Krallar Vadisi`ndeki  mezarlara kadar antik dünyanın en büyük harikalarını keşfetmek için kesin hareketli turumuzda SON YERLER!!!
Bu turda; Nil Nehri boyunca Luksor`dan Aswan`a, antik tapınak ve köylerden geçerken, günlük yaşamın ritmini hissedeceksiniz… Kahire’nin Hareketli pazarları ve dünyaca ünlü Kahire Müzesini keşfedecek, ve Mısır Kültürünün keyfini çıkaracaksınız.

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

5*Dlx Nehir Gemisi ile Antik Mısır ve Gizemli Nil Nehir Turu

Luxor(2) – Esna – Edfu – Kom Ombo – Aswan(1) – Abu Simbel – Aswan – Kahire (2)

Luxor’da 1 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Sonesta St. George hotel vb)
Kahire’de 2 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Hilton vb)
5*Dlx nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (5* Dlx Monaco vb)

7 gece - 8 gün paket program

A 1.Gün
Luxor Limanı

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında 27 Mart 2020 Cuma akşamı saat 21.30’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 682 sefer sayılı uçuşu ile saat 00.50’de (27 Mart’ı 28 Mart’a bağlayan gece) Mısır’ın güneyinde yer alan Nil Nehri kıyısına kurulmuş olan Luxor şehrine uçuş. Luxor Dünyanın en büyük açık hava müzesi olarak anılmaktadır. Yerel saat ile saat 02.50’de varış sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Nüfusu yaklaşık 200.000 kadar olan şehir, antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılır. Bu sebepten dolayı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

B 2.Gün
Luxor Limanı

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor Nil Nehrinde 4 gece geçireceğimiz 5* Delux nehir gemimize transfer oluyoruz. Yerleşme ve öğle yemeği sonrasında, turumuza piramitlerden sonra Mısır’da en çok ziyaretçi alan Karnak Tapınağı ile başlıyoruz. Karnak tapınağının yapımı 2000 yıldan fazla sürmüştür. Tarihte; tapınağın bir çok tanrıya atfedildiği düşünülse de Tanrı Amon için yapılmıştır. Ardından Amenhetop tarafından yapılmış olan Luxor Tapınağını gezeceğiz. Sonrasında gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Luxor limanında demirli gemimizde.

El-Uksur, Güney Mısır'da El-Uksur valiliğinin başkenti olan şehir. Nüfusu yaklaşık 200.000 kadar olan şehir, antik Mısır şehri Thebes'in harabelerinin üstüne kurulmuş olduğundan dolayı dünyanın en büyük açık müzesi olarak da adlandırılır. Bu sebepten dolayı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

C 3.Gün
Esna -Mısır Limanı

Esna, güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kenttir. Nil'in batı kıyısında Luksor ve Edfu kentleri arasında yer almaktadır. 

D 4.Gün
Edfu- Mısır Limanı

Edfu güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kenttir. Nil'in batı kıyısında Esna ve Asvan kentleri arasında yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 60.000 kadardır. Edfu'nun önemi dünyaca ünlü Edfu Tapınağı'nı bünyesinde barındırmasıdır. Mısır'daki antik döneme ait tapınaklar içinde en iyi korunanı Edfu Tapınağıdır.

E 5.Gün
Asvan-Abu Simbel Limanı

Asvan ya da Asuan, Güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kent ve turizm merkezidir. Asvan aynı zamanda Mısır'ın Asvan ilinin idari merkezidir. Nüfusu yaklaşık 200,000 kadardır. Nil ırmağının doğu yanında yer alır ve Nil'in ilk şelalesini bünyesinde barındırır.

F 6.Gün
Asvan-Abu Simbel Limanı

Kahvaltı ve gemimizden çıkış işlemleri sonrası, Aswan’ın güneyinde ve Nil Nehrinin ortasında yer alan Kayalık ada üzerindeki “Fil dişi” anlamına gelen Tanrıça İsis için yapılmış olan Philae Tapınağını görmek üzere tekneler ile yapılacak olan turumuza başlıyoruz. Tur bitiminde Aswan Havalimanına transfer, öğle saatlerinde Yerel Havayolları ile Kahire’ye uçuş. Varış sonrası otele transfer, yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme Kahiredeki otelimizde.       

Asvan ya da Asuan, Güney Mısır'da Nil ırmağı kıyısında bir kent ve turizm merkezidir. Asvan aynı zamanda Mısır'ın Asvan ilinin idari merkezidir. Nüfusu yaklaşık 200,000 kadardır. Nil ırmağının doğu yanında yer alır ve Nil'in ilk şelalesini bünyesinde barındırır.

G 7.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Kahvaltı sonrası; Dünya’nın 7 harikasından biri olan Giza Piramitlerini ziyaret ediyoruz. Piramitler, dünyanın en eski ve şekilli taşlarından inşa edilmiştir. Giza Piramitleri Kahire’nin Giza bölgesinde bulunmaktadır. M.ö. 3000li yıllarda yapıldığı tahmin edilmektedir. Bu piramitleri diğerlerinden ayıran en önemli özellik, içlerinde yazı yoktur ve bu sebeple de gizemi halen çözülememiştir. Keops Piramidi 138,5 metre, Kafre Piramidi 136,5 metre ve Mikerinos ise 6,5 metre yüksekliğindedir. Her 3 piramit de isimlerini yaptıran Firavunlar tarafından almıştır. Piramitler ile aynı alanda yer alan bir diğer önemli eser de Büyük Giza Sfenksidir ve Dünyanın en büyük taş heykeli özelliğine sahiptir. Mitolojik tarihte firavun mezarlarını ve piramitleri koruması amacı ile yapıldığına inanılmaktadır. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardındanImhotep tarafından Kral Djoser için yaptırılmış olan, basamaklı piramit olarak da bilinen Sakkara Piramidini gezeceğiz. Tur bitiminde akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme Kahiredeki otelimizde.      

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

H 8.Gün
Port Said - Kahire Limanı

Kahvaltı sonrası; 1902 yılında açılan Kahire müzesi olacak. Antik Mısır hazinelerine ev sahipliği yapan müzede 120 binden fazla eser bulunmaktadır (mumyalar bölümünün girişi ücretlidir). Müze ziyaretimiz sonrası Kahire’nin güneybatı bölgesinde yer alan, eski şehir bölümüne geçerek tarihi Khan El Khalili çarşısında alışveriş fırsatımız olacak ve serbest zamanınızda meşhur naneli çayı deneme fırsatını bulabileceksiniz. Son alışverişler için serbest zaman ve Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 695 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.25’de İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Kuzey Mısır'da Akdeniz kıyısında ve Süveyş Kanalı yakınlarındaki kenttir.

Fiyatlar
İlave Ücretler

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, sabit değildir. 
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir. 
Bu seyahat için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaporta vizesiz

Detaylar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* THY ile İstanbul Yeni Havalimanı-Luxor & Kahire-İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Yerel Havayolları ile Aswan – Kahire arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Luxor’da 1 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Sonesta St. George hotel vb)
* Kahire’de 2 gece 5*Delux Otelde Kahvaltı dahil konaklama (5*Hilton vb)
* 5*Dlx nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama (5* Dlx Monaco vb)
(Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
* Gemi Servis Ücreti (kişi başı 55 Usd)
* Kahire’de programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen geziler ve giriş ücretleri (bazı özel bölümlerde ekstra ücret talep edilebilir)
* Havalimanı transferleri
* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir.)
* Havalimanı ve Liman vergileri (350 $)

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Minibar harcamaları
* 18-45 yaş arası TC vatandaşları Vize ücreti (80 Usd) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)
* 18 yaş altı ve 45 yaş üzeri TC vatandaşlarına Mısır’a varışta kapı vizesi alınmakta olup, Vize ücreti 45 Usd’dir. Pasaportta vizenin yapıştırılacağı boş sayfa olması gerekmektedir.
* Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
* İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.
* Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

İPTAL ŞARTLARI: Tur Hareket tarihine;
 Kayıt günü ile 90 gün arası kişi başı 400 Usd
 90 gün kala %50
 89 gün – 56 gün kala %60
 55 gün – 28 gün kala %80
 27 gün ve sonrası %100 ceza uygulanır!

ÖNEMLİ NOT: Mısır Nil nehri turlarında, gemi adı tur tarihine 1 ay kala netlik kazanmaktadır. Tur programında yazan gemi yerine aynı standartta veya daha üst standartta gemi ile değişiklik olma ihtimali de bulunmaktadır.

5* DLX MONACO GEMİSİ:                                
2009 yılında tamamen yenilene 2003 yapımı, ve 2005 yılında “Awarded Certificate of Excellence” ödülünü hake den gemi 72 m uzunluğunda, 14 m genişliğinde, 68 kabin/136 yolcu kapasitelidir. 24 saat resepsiyon hizmeti, wifi internet hizmeti (ücretli), 2 jakuzi ve yüzme havuzu, spa, lounge bar vb hizmetler sunulmaktadır. Kabinlerde ise; klima, minibar, tv, kasa, saç kurutma makinası vb imkanlar sunulmaktadır.

Gemi Bilgileri
 Gemisi
Description :
Gemi Firması :
Menşei :
Para Birimi :
Yapım Yılı:
Yolcu Sayısı :
Mürettabat Sayısı :
Kat Sayısı :
Ağırlığı :
Uzunluğu :
Genişliği :
Hızı :
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız