Tur Hakkında:

THY ile Paket Program
30 Tem 2020 - Kurban Bayramı

İSPANYA – MALTA – İTALYA – MONAKO
Barselona – Valensiya – Alcudia/Mallorca – Valetta – Taormina/Sicilya Amalfi/Positano – Roma/Civitavecchia – Portoferraio/Elba – Portofino Monte Carlo

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

6* SİRENA ile KURBAN BAYRAMINDA  MALTA’LI AKDENİZ & İTALYAN RİVİERASI
İSPANYA – MALTA – İTALYA – MONAKO
Barselona – Valensiya – Alcudia/Mallorca – Valetta – Taormina/Sicilya Amalfi/Positano – Roma/Civitavecchia – Portoferraio/Elba – Portofino Monte Carlo
30 TEMMUZ 2020

A 1.Gün
Barselona Limanı

Sabiha Gökçen Havalimanı, Türk Havayolları kontuarı önünde 06.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1835 no’lu seferi ile saat 09.30’da Barselona’ya hareket. Yerel saat ile 12.20’de Barselona’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimizin bağlandığı limanına transfer. 6*Sirena Gemisi’ne giriş işlemlerinden sonra kamara yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu akşam saat 20.00’de limandan ayrılacak. Geceleme gemide

Barselona, Avrupa'da görülmesi gereken önemli yerlerden biri. Katalanların başkenti olan; göze çarpan mimarisi ve sanat tarzı ile ünlüdür. Yapımı yarım kalan Sagrada Familia Katedrali bu mimari tarzının en güzel örneğidir. Modern binalardan, Gotik mahallesine kadar hayat dolu bu şehir her zevke hitap edecek özellikte. Daracık sokaklarında sokak sanatı, sokakların açıldığı geniş meydanlarda ise heykel sanatı fışkırıyor! Müzeleri, eğlenceli pubları, alışveriş imkanları, futbol takımı, plajları ve kendine özgü yemekleri ile yaşayan bir şehir..

B 2.Gün
Valencia - İspanya Limanı

Tarihsel dokusunu mümkün olduğunca bozmadan, yaşadığımız yüzyıla aktarabilmiş ve bu zenginliğini oldukça güzel bir şekilde sergiliyen Valensiya. Olağanüstü müzeleri, sanatsal birikimini yansıtıyor. Yetiştirdiği Santiago Calatrava, Jean Nouvel ve Frank Gehry gibi mimarlarla, kendine has ve muhteşem bir mimari tarza sahip.

C 3.Gün
Alcudia Limanı

Alcúdia, Batı Akdeniz'de, İspanya'nın doğu sahiline yakın, İspanya'nın özerk bölgesi olan Balear Takımadaları'na ait bir belediye. Mayorka Adası'nda olup nüfusu; 13.824'tür.

D 4.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

E 5.Gün
Valetta - Malta Limanı

Tarih boyunca Romalılardan Araplara, Türklerden Normanlara ve St. John Şövalyelerine kadar pek çok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış, bugün bu kültürlerin izlerini taşımaktadır. İkinci Dünya savaşı sırasında bombardımanlarla tahrip olan Valetta, birbirini izleyen onarım çalışmaları ile eski mimari dokusunu kazanmış. Cumbalı evler, dar sokaklar, saraylar, kilise ve katedraller kentin göz alıcı mimari dokusunu oluşturmaktadır. Sarı malta taşından yapılmış evlerde dikkati çeken bir diğer özellikte kapı kulpları ve kapı kenarlarında yer alan süslemeler ve fenerler. Malta`nın en karakteristik özelliklerden biriside otobüsleri. Eski model ama son derece bakımlı olan bu otobüsler ile adanın her yerine ulaşmak mümkün. Malta`nın başkenti Valletta oldukça yoğun ve canlı bir şehirdir.

F 6.Gün
Taormina - Sicilya Limanı

Taormina her zaman canlı caddeleri, dev duvarlar arkasına saklanmış bahçeleri ile turistleri hem terihi hem doğal güzellikleri ile etkiler. Eski Taormina size arkolojik anıtları, Palazzo Santo Stefano`nunki gibi eski evlere ve Sicilya`nın en büyük Greko . Roman anfitiyatrosunu sunar. Burda mutlaka yerel restoranlardan birinde balık yemelisiniz.

G 7.Gün
Amalfi Limanı

Amalfi İtalya'nın Salerno körfezinde Campania bölgesinde Salerno ilinde kasaba ve komündür.

H 8.Gün
Civitavecchia - Roma Limanı

Civitavecchia Limanı, “sonsuzluğun Şehri” Roma’ya açılan kapıdır.
ROMA : İtalya'nın başkentidir. Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan Roma şehrinde yer almaktadır. Mimari ve tarihi yönleriyle sizlere hitap edecek Roma`da Forum, Sistine Şapeli, Pantheon ve St.Peter Bazilikası görülmeye değer yerler arasındadır. İstanbul gibi Roma şehri 7 tepe üzerine kuruludur.

I 9.Gün
Portoferraio Limanı

J 10.Gün
Portofino - İtalya Limanı

Kuzeybatı bölgesinde Cenova 'ya bağlı bir belde. Rengarenk evlerin çevrelediği bir küçük limanı vardır. Bu küçük nüfuslu sahil beldesi Italya'nın ve Avrupa'nın en resimsel yerleşkelerinden biri olduğu genellikle kabul edilmektedir.K 11.Gün
Monte Carlo Limanı

Yerel saat ile 08.00`da gemimiz Monte Carlo limanına yanaşacaktır. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Nice havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın, TK 1816 no’lu seferi ile saat 18.20’de İstanbul Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 22.15’de İstanbul Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu.

Monte Carlo, Monako'nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semt-şehridir. Monako'nun dört büyük yerleşim biriminden biridir. Nice'in hemen kuzeydoğusunda, Fransız Rivierası boyunca uzanan Deniz Alpleri'nin eteklerinde yer alır.

Fiyatlar
İlave Ücretler

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

Bu program için gerekli vize : Çok girişli Schengen

Detaylar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı– Barselona // Nice – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Gemide 10 gece, 11 gün tam pansiyon konaklama
Programda belirtilen tüm transferler
Ücretsiz internet ( 1 kullanıcı girişi)
Kabin Başı 750 $ gemi harcama kredisi ve Personel Bahşişleri ( Kişi başı 160 $ değerinde) dahildir.
Ücretsiz Soft İçecekler (Kola & Soda vb)( Minibar ve Restaurantlar Dahil )
Ücretsiz Shuttle Servisleri ( Gemi tarafından düzenlenen liman-şehir merkezi arası ücretsiz ulaşım. Geçerli limanlar gemide belli olmaktadır.)
24 Saat ücretsiz oda servisi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
Gemi tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Liman vergileri
Vize ücreti
Yurtdışı çıkış harcı

Gemi Bilgileri
Sirena
Sirena Gemisi
Description :
Gemi Firması : Oceania Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 1999
Yolcu Sayısı : 684
Mürettabat Sayısı : 400
Kat Sayısı : 11
Ağırlığı : 30277 ton.
Uzunluğu :
Genişliği :
Hızı : 18 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız