Tur Hakkında:

THY ile Paket Program
25 May 2020 - Ramazan Bayramı

YUNAN ADALARI & GÜNEY KIBRIS & İSRAİL & AKDENİZ
Atina/Pire–Santorini–Rodos(Yunanistan)–Paphos/Baf(Güney Kıbrıs) Haifa/Jerusalem/Kudüs(1)–Aşhdod/Jerusalem/Kudüs(İsrail)–Girit/Heraklion Syracuse/Sicilya–Sorrento/Capri–Roma/Civitavecchia(İtalya)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

6* SİRENA ile  RAMAZAN BAYRAMINDA  YUNAN ADALARI & GÜNEY KIBRIS & İSRAİL & AKDENİZ
Atina/Pire–Santorini–Rodos(Yunanistan)–Paphos/Baf(Güney Kıbrıs) Haifa/Jerusalem/Kudüs(1)–Aşhdod/Jerusalem/Kudüs(İsrail)–Girit/Heraklion Syracuse/Sicilya–Sorrento/Capri–Roma/Civitavecchia(İtalya)
25 MAYIS 2020

A 1.Gün
Pire - Atina Limanı

İstanbul Havalimanı, Türk Havayolları kontuarı önünde 10.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1849 no’lu seferi ile saat 13.10’da Atina’ya hareket. Yerel saat ile 14.45’de Atina’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Pire Limanı’na transfer. 6* Sirena Gemisi’ne giriş işlemlerinden sonra kamara yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz bu akşam saat 21.00’de limandan ayrılacak. Geceleme gemide

Pire, başkent Atina`nın şirin bir limanı, küçük otelleri sevimli görünümü ile güzel bir kenttir. Eski Yunan Medeniyetlerinin en güçlü sembolü Pantheon, Akropolis`in üzerinde yer alır. Daha aşağıda tavernalar ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Plaka`da günün ve gecenin ritmini yakalamak mümkündür.

B 2.Gün
Santorini Limanı

Siyah kum sahillerinin yukarısında volkanik kayalara tutunan beyaz köyleriyle ünlü Santorini Adası, ismini 13. Yüzyılda Azize Irene`ye atfen almış. Ada`daki en önemli yerler Akrotiri, Antik Thira, Fira ve Oia bölgeleri. Adanın merkezi olan Fira, 1956 depreminden sonra yeniden kuruldu. Harika bir manzaraya sahip olan bu merkez, küçük liman Skala Fira`ya 580 basamak uzaklıkta. Bu limana teleferik veya basamaklar üzerinden katırla ulaşmak mümkün. Adanın üçüncü büyük limanı olan Oia depremden sonra geleneksel bir yerleşim birimi halini almış. Neo-klasik malikânelerle çevrili Oia gizemli olarak kabul edilir.

C 3.Gün
Rodos Limanı

Dodekanes Adalar grubu`ndaki en büyük yüzölçümlü adadır. Ada hem tüm Avrupa`daki en iyi korunmuş ve en büyük Ortaçağ şehrine sahip hem de yıl boyu ortalama 300 gün güneş görmesi sebebi ile oldukça popüler bir tatil merkezidir. Rodos, temiz denizi ve düzenli plajları ile Avrupa Blue Flag ödülüne layık görülmüştür. Ortaçağ’da St. John şövalyelerinin meskeni olup, ardından Osmanlı hâkimiyetine geçen Rodos, bir dönem de İtalyan yönetimine bağlı kaldığından bu gün her üç kültürden geriye kalan mimari harmanla ender bulunur bir güzelliğe sahiptir.

D 4.Gün
Paphos - Güney Kıbrıs Limanı

Paphos, Kıbrıs'ın güneybatısında ve Paphos Bölgesi'nin başkentinde bir sahil kentidir.

E 5.Gün
Haifa Limanı

F 6.Gün
Haifa Limanı

G 7.Gün
Ashdod - Kudüs Limanı

Aşdod, İsrail'in Akdeniz kıyısındaki bir şehirdir. Güney Bölgesi'nde bulunan şehir 210,500 kişilik nüfusu ile ülkenin beşinci en büyük kentidir. 

H 8.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

I 9.Gün
Heraklion - Girit  Limanı

Kandiye, Yunanistan'ın Girit Adası'nın en büyük şehri ve yönetim merkezi. 173.993 kişilik nüfusu ile Girit'in birinci, Yunanistan'ın dördüncü büyük şehridir. Ayrıca Girit'in dört idarî bölümünden biri olan aynı adlı ilin merkezidir.

J 10.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

K 11.Gün
Siracusa - Sicilya Limanı

Siraküza veya Sırakuza, İtalya'nın Sicilya Özerk Bölgesi'de Antik Yunan çağında bir koloni devlet olarak kurulmuş, günümüzde Siracusa ilinin merkezi olan kent. Siraküza Akdeniz ortasında bulunan Sicilya adasının güneydoğusunda Akdeniz'in İyonyen Denizi denilen kısmında Siraküza Körfezi'nde konumlanmıştı

L 12.Gün
Sorrento Limanı

İtalya'nın güney kesiminde, Campania'da aynı ismi taşıyan Salerno ili merkezi kent. Napoli'nin güneydoğusunda, Salerno Körfezi'nin kuzeyinde bulunur

M 13.Gün
Civitavecchia - Roma Limanı

Yerel saat ile 08.00`da gemimiz Roma da ki Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Roma havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın, TK 1838 no’lu seferi ile saat 13.45’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 19.15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Turumuzun sonu.

Civitavecchia Limanı, “sonsuzluğun Şehri” Roma’ya açılan kapıdır.
ROMA : İtalya'nın başkentidir. Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan Roma şehrinde yer almaktadır. Mimari ve tarihi yönleriyle sizlere hitap edecek Roma`da Forum, Sistine Şapeli, Pantheon ve St.Peter Bazilikası görülmeye değer yerler arasındadır. İstanbul gibi Roma şehri 7 tepe üzerine kuruludur.

Fiyatlar
İlave Ücretler

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir. 

Detaylar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile İstanbul – Atina // Roma – Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
Gemide 12 gece, 13 gün tam pansiyon konaklama
Programda belirtilen tüm transferler
Ücretsiz internet ( 1 kullanıcı girişi)
Kabin Başı 800 $ gemi harcama kredisi ve Personel Bahşişleri ( Kişi başı 192 $ değerinde) dahildir.
Ücretsiz Soft İçecekler (Kola & Soda vb)( Minibar ve Restaurantlar Dahil )
Ücretsiz Shuttle Servisleri ( Gemi tarafından düzenlenen liman-şehir merkezi arası ücretsiz ulaşım. Geçerli limanlar gemide belli olmaktadır.)
24 Saat ücretsiz oda servisi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
Gemi tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Liman vergileri
Gerekli Vizelerini ücreti ve takibi
Yurtdışı çıkış harcı

Gemi Bilgileri
Sirena
Sirena Gemisi
Description :
Gemi Firması : Oceania Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 1999
Yolcu Sayısı : 684
Mürettabat Sayısı : 400
Kat Sayısı : 11
Ağırlığı : 30277 ton.
Uzunluğu :
Genişliği :
Hızı : 18 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız