Çıkış Limanı
Varış Limanı
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
  • Gemi
Tur Hakkında:

Satışa Kapalı

***TÜM TURLAR DAHİL***
CORDELIA EMPRESS ile RENKLİ TAPINAKLAR DİYARI  GÜNEY ve GÜNEYDOĞU HİNDİSTAN

 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Cordelia Empress ile Renkli Tapınakları Diyarı Güney ve Güneydoğu Hindistan Gemi Turu
THY ile Paket Program
04,18 Eylül 2022

***TÜM TURLAR DAHİL***

CRLEMSSRNG

A 1.Gün
Bombay - Mumbai Limanı

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde akşam saat 17.00`de Türk Havayolları kontuarı önünde rehberimiz ile buluşma. Check-in,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK720 nolu seferi ile saat 20.00`de Mumbai`ye hareket.. Geceleme uçakta.

Gizemli Bombay, Hindistan`ın ünlü film merkezi olan Bollywood`un dışından, rengin parfümün ve baharatın yuvasıdır. Şehirde ilk göz atacağınız yer. 1911 yılındaki ziyareti anasına Kraliyet için yapılmış olan 26mt. Yüksekliğindeki kemer altı yoldur. Şehrin çok kültürlü geçmişini bir çok camisini, tapınağını ve koloniyel döneme ait binalarını ziyaret ederek ve yerel Hint mutfağını tadarak keşfedin. Bombay`ın en ilginç yeri ve görkemli mimarisi ile ana manastırın evi olan Malabar Vadisi`ni ziyaret edin ve şehrin yükseklerinde canlandırıcı esintinin tadını çıkarın.

B 2.Gün
Chennai Limanı

Yerel saat ile sabah04.45`de Mumbai`ye varış. Mumbai havalimanına varışımız ile birlikte pasaport ve bagaj işlemleri sonrası Chennai uçuşumuz için bekliyoruz. Burada yerel havayolu ile kısa bir aktarma yaparak Chennai ye uçuyoruz. Chennai’ye varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte gemimizin kalkacağı Chennai limanına transfer. Limana varışımızın ardından gemi check-inve bagaj işlemleri sonrası gemiye giriş, kabinlere yerleşme ve kişisel aktiviteler için serbest zamanAkşam yemeği ve geceleme gemide.

C 3.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

D 4.Gün

Gemimiz sabah saat 07:00`de Visakapatnam limanına yanaşacak. Visakhapatnam, Hindistan`ın güneydoğu kıyısında bulunan, Andra Pradeş eyaletine bağlı bir liman kentidir. "Doğu Kıyısındaki Mücevher" ve "Kader Şehri" olarak da adlandırılır Sabah kahvaltının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Gemimiz akşam 18:00`de limandan ayrılacak.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

E 5.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

F 6.Gün

Gemimiz sabah saat 07:00`de Jeffna limanına yanaşacak. Adını bir Tamil dilinden alan Jeffna (Lir Limanı) Sri Lanka`nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Avrupalılar tarafından fethedilmeden yüzyıllar önce bir Tamil krallığının başkenti olan şehir hala birçok farklı Tamil kültürel özelliğine sahiptir. Nallur Kandaswamy Tapınağı`nın güzelliği, zengin ve canlı mirası ve Portekizliler tarafından inşa edilen ve Hollandalılar ile İngilizler tarafından garnizon olarak kullanılan Jaffna Kalesi ile şehir sizi büyüleyecek. Sabah kahvaltının ardından kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Gemimiz öğlen 15:00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

G 7.Gün

Gemimiz sabah saat 09:00`da Chennai/Madras limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile "Chennai Turu" na başlıyoruz.

Güney`in Kapısı olarak da adlandırılan geleneksel Tamil-Hindu ve İngiliz etkilerini harmanlayan kültürüyle Kuzey Hindistan`dan ayrılan, eski adı Madras olan Chennai 1639`da Doğu Hindistan Şirketi`nin kalesi ve ticaret merkezi olarak kurulan ve daha sonra Güney Hindistan`daki İngiliz mülklerinin siyasi ve ekonomik başkenti haline gelmiş çok özel bir sömürge atmosferine sahiptir.

Bu turumuz esnasında zengin bronz eserler koleksiyonuna sahip Devlet Müzesi ve Sanat Galerisi, Chennai`nin en eski tapınağı olan Kapaleswarar Tapınağı, Mylapore`da Shiva`ya adanmış, şehrin ticaret merkezi olan Saint George kalesi, Kapaleswarar Tapınağı`nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında George Town, San Thome Katedrali ve XIX. Yüzyılın sonundan kalma Hint-Saracenik mimarisinin güzel örneklerini sunan kentin ünlü gezinti yeri Marina`yı göreceğiz.Bu gece Chennai’deki otelimizde konaklayacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Otel giriş işlemlerimizin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

H 8.Gün

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gereçekleştiriyoruz ve sonrasında bizleri bekleyen özel aracmız ile , 6.-10. yüzyıllar arasında Pallava krallığının ikinci büyük limanı ve hala popüler bir tatil beldesi olan Mahabalipuram` gezimiz için  hareket. Bu turumuzda 7. yüzyılda inşa edilmiş ve UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi`ne dahil edilmiş deniz kıyısındaki muhteşem tapınakları, Pallava hanedanının erken Dravidyan tarzı mimarisini göreceğiz. Ayrıca Mahabalipuram`da dünyanın en büyük frizi olarak kabul edilen 1. yüzyıldan kalma 27 metre uzunluğundaki dev kabartma frizi göreceğiz. Bu frizler, destansı Hint başyapıtı Mahabharata`da Arjuna`nın cezasını tasvir ediyor. Öğle yemeğinden sonra, kendine özgü bir Fransız sömürge atmosferini yansıtan Tamil Nadu Eyaleti Pondicherry`ye devam edeceğiz. Yol boyunca, pirinç tarlaları, hindistancevizi ve tembul (areca) fındık ağaçları, çeşitli baharat tarlaları, baklagiller, yer fıstığı ve biberleri görerek Pondicherry`ye geleceğiz. Balıkçılığın önemli bir gelir kaynaklarından biri olan  Pondicherry, French Quarter ve Indian Quarter olarak ikiye ayrılıyor. Bu gece konaklamamız Pondicherry`de olacak. Tur sonrası otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

I 9.Gün

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte öğretmen, şair, yazar, düşünür, mistik ve yogi olan Guru Sri Aurobindo`nun 1926 yılında "Anne" adlı Mirra Alfassa`nın şehir turu sırasında yardımıyla kurduğu dünyaca ünlü bir yoga meditasyon merkezi Sri Aurobindo Ashram`ı ziyaret edeceğiz.

Ardından öğle yemeği için mola vereceği  ve sonrasında Kaveri nehrinin yeşil deltasını geçerek Tanjore`ye gideceğiz. Yolda, Tamil Nadu`nun koruyucu tanrısı Murugan`ın altı meskeninden biri olarak bililen, UNESCO Dünya Mirası Listesi`nde yer alan ve Swamimalai`yi ve Chola Hanedanlığı`nın iki mimari şaheseri olan muhteşem Gangaikondacholapuram`ı ve Darasuram tapınaklarını keşfedeceğiz. Resim ve kabartmaları ile ünlü bu tapınaklarda vakit geçirdikten sonra Chola, Nayak ve Mahratta krallıklarının büyük başkenti olan Tamil Nadu Eyaletinin kalbindeki, Thanjavur olarak da bilinen Tanjore`ye varacağız. Günümüzde şehir önemli bir resim ve bronz heykel merkezi haline gelmiştir. Thanjavur`un merkezinde, Brahadeeshwara Tapınağı`nın yakınında bulunan otelimize giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman.. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

J 10.Gün

Sabah Kahvaltınına ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte

Tamil Nadu`nun "Pirinç Kasesi" olarak adlandırılan, birçok kanalın suladığı çeltiklerle çevrili Thanjavur şehir turumuzda, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi`ne dahil edilen ve  Kral Rajarajan Cholan. tarafından inşa edilen 1000 yıllık Brahadeeshwarar tapınağını ziyaret edececeğiz. Granit taştan yapılmış 80 tonluk yekpare kubbesiyle bu eser, şüphesiz şehrin en etkileyici tapınağı.

Buradaki ziayretimizin ardından, kısa adı Trichy olan Tiruchirapalli`ye geçeceğiz.

Trichy`ye vardığınızda, bir ada üzerine inşa edilmiş ve Vishnu`ya adanmış muazzam tapınak şehri Srirangam`ı ziyaret edeceğiz. Yedi duvarla çevrili müstahkem tapınaklar devasa bir alanı kaplıyor.

Piramit şeklindeki 21 adet gopuramın ( kapı kulelerinin) yükseldiği Sri Ranganathaswamy Tapınağına çıkaraj bölgesinin keşfini yapacağız. 434 basamakla ulaşılan Trichy`nin girişinde yer alan 16 ve 17. yüzyılda Madurai kralları tarafından inşa edilen Shiva`ya adanmış Rock Fort Tapınağı kale tapınağının uzaktan gördükten sonra. Öğle yemeği molası vereceğiz. Öğle yemeği sonrası Tamil Nadu`nun dini başkenti Madurai`ye devam edeceğiz. Adını "Hoş koku" anlamına gelen "Maduram"dan alan Madurai, bir efsaneye göre Devi Meenakshi ile evlenmek için gelen Shiva`nın kilitlerinden düşen nektar damlalarından oluşmuştur. Öğleden sonra, "Puja" ritüelleri sırasında şehrin en popüler noktası olan tanrıça Meenakshi`nin tapınağını ziyaret edeceğiz. Bu gece Madurai`deki otelimizde konaklayacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve gece konaklama.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

K 11.Gün

Hint yarımadasının en eski yerleşim yeri olan Madurai, aynı zamanda bir tapınak-şehir olarak da tanımlanıyor. Pandya kralı Kulasekara, başkentini Vaigai nehri kıyısında inşa ettiği büyük tapınağın etrafına lotus çiçeği şeklinde kurulmuştur. Bu dört önemli kralın, Pandya, Chola ve Vijayanagara`nın yanı sıra devasa Meenakshi tapınağının inşasıyla şehri altın çağına taşıyan Nayak`ın hükümdarlığı döneminde, 2500 yıllık zengin kültürel mirasıyla Madurai, şehrin önemli ticaret merkezi haline gelmiştir. Ayrıca şehri ünlü yapan çok özel bir kokuya sahip olan Madurai yasemini, günümüzde parfüm üretimi için önemli bir ihracat ürünü haline gelmiştir. Sabah ilk olarak Tirumala Nayak Sarayı ziyaret edeceğiz ve ardından Thekkady bölgesinde 1000 metre yükseklikte Batı Ghats`ta 800 kilometrekareye yayılan Periyar Milli Parkı`na gideceğiz. Öğle yemeği için doğada "baharat köyü" olarak adlandırılan otelimize varış. Otele giriş işlemlerimizin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tesisin ücretsiz ayurveda merkezinden faydalanabilirler. Öğleden sonra yerel baharat pazarına yürüyüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

L 12.Gün

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte vahşi doğayı yakından izleme fırsatı bulacağımız Periyar Gölü`nde tekne turu yapacağız. Tropikal ormanlar, akarsular ve tuzlu göllerden oluşan bu koruma altında bulunan rezervde filler, kaplanlar, sambar geyiği, leoparlar, yaban domuzları, maymunlar, sürüngenler ve egzotik kuşlar gibi çok sayıda hayvan türü yaşamaktadır. Ardından güzel manzaralardan geçerek Hindistan`ın güney ucunda bulunan Kerala eyaletine gideceğiz. Yol üzerinde hem baharat ekimi deneyimlemiş olacağız hem de güzel bir atmosferde öğle yemeği yiyeceğiz.. Ardından 900 kilometrelik birbirine bağlı su kanalları ve göllerden oluşan Backwaters bölgesindeki muhteşem Kumarakom rezervine gezeceğiz. Yeşilin zengin bir görüntü oluşturduğu, doğanın ortasında ve adeta bir kuş cenneti olan pitoresk Vembanad gölünün kıyısında yer alan otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz tesisin ayurveda merkezinin ve lagün manzaralı havuzun keyfini çıkarabilir, göl kenarındaki göz kamaştırıcı bahçelerde yürüyüş yapabilir veya gevşeyip dinlenebilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

M 13.Gün

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile hareketle Kerala bölgesini gezmeye devam ediyoruz.Zengin bir fauna ve floraya sahip olan  ve Tanrı`nın ülkesi olarak adlandırlan Kerala ve Kumarakom, Kızılderililer için bir cennet olarak adlandırılır. "Doğunun Venedik`i" olarak adlandırılan Köprü, labirent gibi oluşan kanalları ve dolambaçlı yolları ile  ünlü Allepey`e, doğru hareket edeceğiz. Oradan, kanalların kıyısında yaşayan yerli halkın yaşamına tanık olan, "ev teknesi" adı verilen yerel bir teknede unutulmaz bir Backwaters gezisi yapacağız. Teknede öğle yemeği sonrası 70 kilometre uzaklıktaki, eskiden Cochin olarak bilinen, sömürge geçmişiyle çok kültürlü bir mirasa sahip olan Kochi`ye gideceğiz. Birçok kanalın bulunduğu Kerala bölgesindeki konumu ve Arap Denizi`ne açılan doğal limanı sayesinde Kochi, yüzyıllardır baharat ve deniz ürünleri ticareti ile tanınmaktadır. Kochi`ye vardıktan sonra Kathakali Dans performanslarını izleyeceğiz: Kerala Eyaletinin bu geleneksel tiyatro dans gösterisinde drama ve komedi iç içedir. Destansı Hint hikayelerini günümüze taşıyan ve geçmişte sadece erkeklerin rol aldığı bu harika gösterideki kostümlerin ve performansın mükemmelliği, anlatılan hikayeleri bile gölgede bırakıyor. Gösteri sonrası Koçi`deki otelimize transfer. Otele giriş işlemlerimizin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

N 14.Gün

Sabah Kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Fil Mağaraları anlamına gelen Elephant Caves’e doğru yola çıkıyoruz. 1200 yıllık geçmişe sahip mağalarda kaya içine oyulmuş ve tanrı Şiva’nın değişik figürlerinden dev heykeller bulunuyor. Buradaki gezimizin ardından ünlü Hint filmlerine ev sahipliği de yapan ve bu yüzden Bollywood olarak ta anılan Bombay’de şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Eski dönemlerde sadece gemi ile ulaşılan Hindistanın giriş kapısı olarak anılan şehir Hindistan’ın endüstriyel ve ekonomik olarak başkenti kabul edilir. Şehri turumuz sırasında ;Hükümet müsteşarlığı binası , “ Kraliçenin Kolyesi” olarak tanınan Marine Drive Kordonu ; Jain Tapınağı , Malabar Tepesi’nin eteklerinde bulunan ve Marina’yı kuşbakışı seyredebileceğiniz “Hanging Gardens” asma bahçeleri , Nehru Parkı , Hacı Ali Camii, Mumbai’nin açık havadaki büyük “çamaşır hanesi” olan “Dhobi Ghat” ; renkli Crawford çarşısı ve Flora Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında .Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

O 15.Gün

Sabah otelden çıkış işlemlerimizin ardından Mumbai havalimanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 721 nolu seferi ile saat 06:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile sabah 10:45’de İstanbul Yeni Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

Fiyatlar

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir. 
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir. 
Üç ve Dört  kişilik kabinler gemideki müsaitlik ve güncel olan fiyatlar ile ücretlendirilmektedir.

Detaylar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
TürkHava Yolları ile İstanbul Yeni Havalimanı – Mumbai / Mumbai - İstanbul Yeni Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
5* Cordelia Empress gemisinde 5 gece 6 gün seçeceğiniz kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama
1 gece Chennai 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Podycherry 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Thanjavur4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Madurai 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Periyar 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Kumarakom 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Koçi 4* yarım pansiyon otel konaklaması
1 gece Mumbai* yarım pansiyon otel konaklaması
İlk gün varış sonrası kahvaltı ikramı
Programda belirtilen tüm geziler.
Havalimanı ve Liman vergileri
Tüm transferler
Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler
Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
Fitness & Spor salonu kullanımı.
Profesyonel Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup sayısı minimum 15 kişi olması durumunda)
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Servis ücretleri. (Rezervasyon esnasında ödenir. (Kişi başı 50 EUR)
Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, otel harcamaları vs)
Gemideki tüm içecekler.
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (Turların içerisinde dahil edilmeyen)
Mumbai otel konaklaması esnasındaki öğle ve akşam yemekleri
Fazla bagaj ücretleri
Hindistan vizesi (Yeşil pasaportlar vizeden muaftır). Kişi başı 150 EUR
Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (45 €). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.
Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

UÇUŞ BİLGİLERİ
TK 720 İSTANBUL YENİ HAVALİMANI – BOMBAY 20:00 – 04:45
TK 721 BOMBAY – İSTANBUL YENİ HAVALİMANI 06:25 – 10:45

İPTAL İADE ŞARTLARI
* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30
/ 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

Gemi Bilgileri
 Gemisi
Description :
Gemi Firması :
Menşei :
Para Birimi :
Yapım Yılı:
Yolcu Sayısı :
Mürettabat Sayısı :
Kat Sayısı :
Ağırlığı :
Uzunluğu :
Genişliği :
Hızı :
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız