Tur Hakkında:

THY ile Paket Program 
23 Mayıs 2020-Satışa kapalı

Venedik - Argostoli/Katalonya - Santorini - Mykonos - Katakolon/Olympia - Bari - Venedik 

Uygun ödeme koşulları ile ödeme fırsatlarını kaçırmayınız. 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Costa Deliziosa ile Ege ve Adriyatik Paket Gemi Turu
Venedik - Argostoli/Katalonya - Santorini - Mykonos - Katakolon/Olympia - Bari - Venedik 
7 Gece - 8 Gün
23 Mayıs 2020

A 1.Gün
Venedik - İtalya Limanı

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Prontotour kontuarı önünde 04.30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 06.55 de Türk Hava Yolları’nın TK 1867 nolu seferi ile Venedik’e  hareket. Yerel saat ile 08.25 de Venedik’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 17.00 itibari ile limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Venedik`i oluşturan 120 minik adacık 400ü aşkın köprüyle birbirine bağlanmış. Bu adacıkların arasındaki 177 kanal ise rahatlıkla kent caddelerine benzetilebilir. Zaten, kanallardaki gondol trafiğini düzenlemek üzere tıpkı caddelerde olduğu gibi türlü çeşitli trafik levhaları mevcut bu su kentinde. Daracık kanallarda gondollor öyle hoş bir ritm içinde süzülüyorlar ki!.. Kanalların darlığından ara sıra ufak ufak da olsa tokuştukları bile oluyor! Dünya`nın en güzel ve olağan dışı şehri olan Venedik Adriyatik denizinde, Sokaklar birbirinie yollar yerine kanallarla bağlı olduğundan Venedik`i görmenin en iyi yolu romantik bir gondol gezisidir.

B 2.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

C 3.Gün
Argostoli - Yunanistan Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Argostoli limanına yanaşacak. Yunanistan’ın dördüncü büyük adası 904 km²`lik Kefalonya, Yunanistan’ın İyon Denizi`nde yer alır, 50 bin civarında bir nüfusa ev sahipliği yapar. Baş şehri Argostolion  olan ada, uzun yıllar Venedik egemenliği altında kaldığı için İtalyan etkisi yoğun hissediliyor. Mimariden yemek ve müziklere, hatta Yunancanın içinde bolca duyabileceğiniz İtalyanca kelimelere kadar bunu fark edebiliyorsunuz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği " "Kefalonya Turu" na katılabilirler. İon adalarının en büyüğü olan Kefolonya da gezilecek bir çok yer vardır. Adanın en canlı yerleri Lassi ve güneyindeki beldelerdir. Turumuzda Sami kasabasına yakın bir yerde bulunan Melissani Mağara gölünü ziyaret ederek başlıyoruz. Akustiği nedeniyle konser salonu olarak da kullanılan kireçtaşsı mağarası popüler ziyaret noktalarından birdir. Lassi deki plajları ve küçük şirin kasabalarıyla Kefolonya sizi büyüleyecektir. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz öğlen 15.00`de Kefalonya limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Kefalonia 'nın en büyük yerleşim alanıdır. Bu küçük kasaba, 1757 yılından bu yana adanın başkenti olmuştur ve adanın güney kısmının merkezinde yer almaktadır. 1943 Almanların bombalaması ve 1953 büyük deprem ile hemen hemen tüm Kefalonia yıkıldı. Merkezdeki Platia Vallianou 'de bar ve tavernalar bulunur. Bu bölge, gece hayatı biraz istiyorsanız akşam ziyaret etmek için iyi bir yerdir. Campana Meydanında güzel bir kilise ve ilginç bir saat kulesi var.

D 4.Gün
Santorini Limanı

Gemimiz sabah saat 09.00’de Santorini Limanına yanaşacak. Santorini; Ege Denizi`nde, Yunanistan`ın 200 km güney doğusunda yer alan volkanik adalar grubu Kiklad Adaları’ndandır . MÖ 1650 - 1450 yılları arasında volkan Minos Patlaması adı verilen püskürmeyle kısa sürede çökerek adanın 73 kilometrekarelik bir alanının deniz altında kalmasına yol açmıştır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tur ile "Profitis İlias Tepesi & Oia/Fira Köyleri Turu" na katılabilirler. Bu tura katılacak olan yolcularımız, gemimiz limana yanaşmayacağından botlarla Athinios limanına transfer edilecek ve orada bizleri bekleyen otobüslere binerek Santonini’nin muhteşem manzarası ve kalderadaki yolculuklarına başlayacaklar. Kayalarla çevrili volkan adası’nda Pyrgos köyünden geçtikten sonra adanın en yüksek noktası olan Profitis İlias tepesine varilacak ve tepeye 1712’de inşa edilen manastır ziyaret edilecek. Buradan kuzeyde Oia’dan güneyde Perissa Plajı’na kadar adanın tüm manzarasının ayaklar altına serilen görüntüsüne şahit olacaksınız. Ardından adanın kuzey yakasında kalan Oia Köyü’ne gideceğiz. Yol boyunca volkanın farklı dönemlerdeki aktiviteleri sonucu oluşan lav tabakalarını izleyebileceksiniz. Oia’dan adanın ve kalderanin enfes görüntülerini yakalayabileceksiniz. Arnavut kaldırımlı sokakları, tepelere kurulan yapıları ve tipik Kiklades Adaları mimarisini yansıtan evleri izlemek ve alışveriş yapmak için orada bir saat kadar serbest zaman geçireceksiniz.Gemimiz akşam saat 20.30`da Santorini limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Siyah kum sahillerinin yukarısında volkanik kayalara tutunan beyaz köyleriyle ünlü Santorini Adası, ismini 13. Yüzyılda Azize Irene`ye atfen almış. Ada`daki en önemli yerler Akrotiri, Antik Thira, Fira ve Oia bölgeleri. Adanın merkezi olan Fira, 1956 depreminden sonra yeniden kuruldu. Harika bir manzaraya sahip olan bu merkez, küçük liman Skala Fira`ya 580 basamak uzaklıkta. Bu limana teleferik veya basamaklar üzerinden katırla ulaşmak mümkün. Adanın üçüncü büyük limanı olan Oia depremden sonra geleneksel bir yerleşim birimi halini almış. Neo-klasik malikânelerle çevrili Oia gizemli olarak kabul edilir.

E 5.Gün
Mykonos Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Mykonos limanına yanaşacak. Yunanistan‘ın Ege Denizi’nde, Kiklad Adaları‘nın bir parçası ve 89 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Mykonos, Dünya jet sosyetesinin tatil seçenekleri arasında bulunan, çılgın gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar süren plaj partileri, pelikanların dolaştığı taş sokakları, beyaz badanalı evleri, şık kafe, restoran ve barları ile tanınıyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Mykonos Plaj & Yürüyüş Turu" na katılabilirler. Adanın çeşitli yerlerine kurulmuş olan plajlara yapılacak olan turumuzda eğlence hayatında Dünya ca  meşhur paradise ve super paradise plajlarını gördükten sonra Mykonos şehir merkezine dönerek devam edeceğiz.. Şehir merkezinde yürüyerek yapılacak tur esnasında adanın simgesi olan Pelikan Petrosu ve Küçük Venedik olarak adalandırılan bölgeyide gezerek tamamlayacağız. Alışveriş yapıp arzu edenler öğlen yemeğini burada yiyebilir. Gemimiz akşam 17.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Mykonos kasabası beyaz renkli dar sokakları ve küp seklindeki evleriyle en çok ziyaret edilen ve en pahalı Yunan Adası`dır. Adanın asıl müdavimlerini dünya jet sosyetesi oluşturur. Yunanistan`ın en gösterişli adalarından biri olan Mykonos 1615 yılında kurulmuş. Kumsallarıyla ünlü olan bu Ada`nın en iyi kumsalı güney kıyısında yer alıyor. Mykonos kasabasından 4 kilometre mesafede olan bu kumsalın adi Platis Gialos. Arkasında otel ve restaurantlarin yer aldığı bu kumsal adanın başlıca plajı. Mykonos; daracık sokakları, beyaz evleri, yollara taşmış pembe, beyaz çiçekleri ile bir Ege klasiği. 

F 6.Gün
Katakolon Limanı

Gemimiz sabah saat 09.00`da Katakolon limanına yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Olympia Antik Şehir Turu & Yürüyüş Turu" na katılabilirler. 19. yüzyılda Alman arkeologlar tarafından gün yüzüne çıkarılan antik Olimpiya harabelerini ziyaret edeceğiz. Kazılar sırasında bulunan ve atletler tarafından kullanıldığı bilinen binaları ve din adamlarının evlerini göreceğiz. Ardından, Olympiya şehrinde alışveriş için serbest zamanınız olacak. Gemimiz öğlen 14.30`da limandan ayrılacak. Akşam yemeğ ve geceleme gemide.

Eski Yunan`da spor karşılaşmalarının yapıldığı Olympia`ya sadece 30 dakika uzaklıktaki liman, Zeus ve Hera tapınakları ile uğrak noktası haline gelmiştir. Tarihi olimpik stadyumunda geçmişi teneffüs edeceksiniz. Katakolon yerel yemekleri tadabileceğiniz ve liman aktivitelerini gerçekleştirebiliceğiniz açık hava kafeleri ile görülmesi gereken bir yerdir. Fakat gemilerin buraya uğramasının en önemlisi M.Ö 766`da olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapan Olympia şehridir. Zeus Tapınağı, Hera Tapınağı ve Stadium, Prytaneion sahipliği yapmaktadır.

G 7.Gün
Bari - İtalya Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Bari limanına yanaşacak. Bari İtalya`nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Bari Alberobello Trulli Evleri Turu" na katılabilirler. Murgia Bölgesinde, “trulli” adiyla bilinen tipik silindrik konik evleri ile meshur Alberobello`ya otobüsle transfer. UNESCO tarafindan koruma altina alinmis olan köyün dar sokaklarinda rehberli yürüyüs. Ardindan dünyadaki “trullo” kilisesinin tek örnegi olan St. Antonio Kilisesi`ni ziyaret. Gemiye dönmeden önce Bari` de otobüsle kisa bir sehir turu. Gemimiz öğlen 14.00`de Bari Limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Bari İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir. 

H 8.Gün
Venedik - İtalya Limanı

Gemimiz sabah saat 09.00’da Venedik limanına yanaşacak. Sabah kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip gemiden ayrılıyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüz ile Venedik havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Uçuş saatinin geç olması sebebiyle arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Venedik Gondol  Turu & Rehberli Yürüyüş Turu" na katılabilirler. Tipik bir Venedik gondoluna binmedikçe romantik sehir Venedik`e yapilmis bir ziyaretin tam oldugu düsünülemez. Kanaldan kanala geçerken binalara, Saraylara, “cali” olarak adlandirilan Venedik sokaklarina hayran olacaksiniz. St. Mark Meydani`nda gezmek için serbest zamaniniz olacak. sonrasinda rehberle beraber gerçek bir “calli” turu yapacaksiniz.Tur sonrası havaalanına transfer.  Check in ve pasaport işlemlerinden sonra TK 1870 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile saat 20.25 de İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50 de İstanbul`a varış. Turumuzun sonu.

Venedik`i oluşturan 120 minik adacık 400ü aşkın köprüyle birbirine bağlanmış. Bu adacıkların arasındaki 177 kanal ise rahatlıkla kent caddelerine benzetilebilir. Zaten, kanallardaki gondol trafiğini düzenlemek üzere tıpkı caddelerde olduğu gibi türlü çeşitli trafik levhaları mevcut bu su kentinde. Daracık kanallarda gondollor öyle hoş bir ritm içinde süzülüyorlar ki!.. Kanalların darlığından ara sıra ufak ufak da olsa tokuştukları bile oluyor! Dünya`nın en güzel ve olağan dışı şehri olan Venedik Adriyatik denizinde, Sokaklar birbirinie yollar yerine kanallarla bağlı olduğundan Venedik`i görmenin en iyi yolu romantik bir gondol gezisidir.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Bahşiş70 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.

Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.
Bu program için gerekli vizeler : Çok Girişli Schengen Vizesi

Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
* Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Venedik - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçuş
* Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler
* Havaalanı ve Liman Vergileri
* Costa Deliziosa gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
* Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (min. 25 kişi itibari ile)
* Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri,
* Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
* SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ(Türk vatandaşları için geçerlidir) Tam kapsamlı Seyahat Güvence Paketi UNICO SİGORTA A.Ş tarafından sağlanmaktadır ve seyahat güvence paketi kapsamına giren tazminat ödemeleri de aynı firma tarafından yapılmaktadır. Sigortalı tarafından Mücbir sebeplerle Seyahat iptali talep edilirse tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) oranı % 15 ‘dir.
Seyahat Güvence Paketi Plus Sigortalısı , zorunlu/mücbir sebepler hariç ( herhangi bir sebep belirtmeksizin) seyahatini iptal etmek isterse muafiyet oranı ise % 30’dur.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
* Gemide alınacak bütün alkollü ve alkolsüz içecekler
* Gemi veya rehberiniz tarafından düzenlenen ekstra turlar
* Fiyatlara dâhil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kuru temizleme, doktor, telefon, internet, vs)
* Gemi personel servis ücreti (Gemide ödenir)
* Schengen vizesi 120€. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
* Yurtdışı çıkış fonu 50 TL

UÇUŞ BİLGİLERİ:
TK1867 İstanbul Havalimanı (IST) - Venedik (VCE) 06.55 - 08.25
TK1870 Venedik (VCE) - İstanbul Havalimanı (IST) 20.25 - 23.50

Gemi Bilgileri
Costa Deliziosa
Costa Deliziosa Gemisi
Description :
Gemi Firması : Costa Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2010
Yolcu Sayısı : 2826
Mürettabat Sayısı : 934
Kat Sayısı : 17
Ağırlığı : 92600 ton.
Uzunluğu : 294.00 m.
Genişliği : 32.00 m.
Hızı : 23 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız