0%
Tur Hakkında:

THY ile  Paket Program
13 Mayıs ve 30 Haziran 2019

İNGİLTERE – İRLANDA – İSKOÇYA - FRANSA


Southampton/Londra – St. Peter Port/Guernsey (İngiltere) – Cobh/Cork – Dublin (İrlanda) –Belfast (Kuzey İrlanda) – Greenock/Glasgow– Kirkwall/Orkney Adaları - Invergordon/Inverness/LochNess – SouthQueensferry/Edinburgh(İskoçya) – Le Havre/Normandiya (Fransa) – Southampton/Londra (İngiltere)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

5* CROWN PRINCESS GEMİSİ ile BÜYÜK BRİTANYA GEMİ TURU
İNGİLTERE – İRLANDA – İSKOÇYA - FRANSA

Southampton/Londra – St. Peter Port/Guernsey (İngiltere)  – Cobh/Cork – Dublin (İrlanda) –Belfast (Kuzey İrlanda) – Greenock/Glasgow – Kirkwall/Orkney Adaları - Invergordon/Inverness/Loch Ness –
South Queensferry/Edinburgh (İskoçya) – Le Havre/Normandiya (Fransa) – Southampton/Londra (İngiltere)

13 Mayıs &  30 Haziran 2019

A 1.Gün

Southampton, Birleşik Krallık'ın güney kıyısındaki yerel yönetim bölgesi Hampshire'ın en büyük kentidir. Londra'nın 75 mile güneybatısında ve Portsmouth'un 19 mile kuzeybatısında yer alır. Southampton, bir ana liman kentidir ve New Forest'a en yakın kenttir.

B 2.Gün

Saint Peter Port veya kısaca St. Peter Port Guernsey'in başkentidir. Nüfusu 2001 itibarı ile 16,488'dir. Yönetimsel olarak Kuzey ve Güney olmak üzere iki bölgeye bölünmüştür. Guernésiais ve Fransızca'da ismi St. Pierre Port olarak geçer.St. Peter Port'ta yaşayan insanlara "Les villais" (Kasabalılar) diye lakap takılmıştır.

C 3.Gün

Cork`un yokuşlu caddelerinde dolaşmak için ve İrlanda`nın en konuşkan vatandaşları ile sohbet etmek için Cork`a bir urayın. İrlada`nın en çekici insanları olması dışında Corklular ziyaretçileri ailenin bir parçasıymış gibi hissettirerek yabancılık çekmelerini engellerler. Yerli sanatçıları ziyaret edebilir ve kristale nasıl şekil verdiklerini görebilirsiniz.

D 4.Gün

Dublin İrlanda’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri. Ülkenin doğu kıyısının ortasında, Liffey Nehri'nin ağzında, Dublin Kontluğu'nun merkezinde yer almaktadır. Viking yerleşimlerinin merkezi olarak kurulan şehir, Orta Çağ’dan beri İrlanda’nın başkentidir.

E 5.Gün

Bu heyecanlı ve hızlı şehir keyifle yürüyebileceğiniz bir alan üzerinde inanılmaz manzaralı lokantalara, aktif sanat olaylarına, gezip alışveriş yapabileceğiniz dükkanlara sahiptir. Belfast ayrıca heykeller ile süslenmiş Victorian ve Edwardian tarzdaki binları ile ünlüdür.

F 6.Gün

Greenock, batı merkezi Ovaları bulunan Renfrewshire tarihi ilçe içinde eski bir kasaba. Greenock iklimi yazları nispeten ılıman kışlar ise soğuk geçer. Mclean Müzesi, James Watt ve Antik Mısır eserleri müzesi bulunur.

G 7.Gün

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

H 8.Gün

Orkney adlarındaki en büyük şehir olmakla beraber Kirkwall birçok açıdan Orkney`nin merkezidir. Hemen hemen doğu ve batı arasındaki tüm yollar bu güzel kasabadan geçer. Kirkwall ayrıca adalar arası feribot seferini sağlayan limandır. Güzel manzarası, tarihi ve ortaçağa ait mimarisi ile İskoçya`nın en iyi korunmuş şehridir. Machbet`in ününün yayıldığı Cowdor Kalesi`ni ziyaret etmeden geçmemelisiniz.

I 9.Gün

Loch Ness gölüyle şehrinde doğa ile baş başa kalabilirisiniz. El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün egemen olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde, İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare de eserlerinden Macbeth’i burada bulunan Inverness kalesinden esinlenerek yazmıştır. Eski şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkânlar muhakkak görülmelidir.

J 10.Gün

Eğer sadece keyifle yürümek için bir şehir varolsaydı bu İskoçya`nın başkenti olurdu. Avrupa`nın en çekici şehirlerinden biri olarak ünlenmiş Edinburgh`un eski ve yeni şehri; zarif sokakları ve etkileyici meydanlarının mükemmel bir karışımıdır. Tabiki şehrin en önemli yeri keskin bir uçurumun üzerinde bulunan Edinburgh Kalesi`dir.

K 11.Gün

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

L 12.Gün

Le Havre, Fransa'nın kuzeybatısında, Sen Nehri halicinde sağ yakada kurulu kent. Bölgenin en kalabalık merkezi. İdari olarak Seine-Maritime ilinde, Haute-Normandie bölgesinde yer alan bir komündür. 

M 13.Gün

Southampton, Birleşik Krallık'ın güney kıyısındaki yerel yönetim bölgesi Hampshire'ın en büyük kentidir. Londra'nın 75 mile güneybatısında ve Portsmouth'un 19 mile kuzeybatısında yer alır. Southampton, bir ana liman kentidir ve New Forest'a en yakın kenttir.

Fiyatlar

13 Mayıs 2019 için kabin fiyatları

30 Haziran 2019 için kabin fiyatları

İlave Ücretler
Bahşiş145 €
Havaalanı Vergisi180 €
Liman Vergisi420 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

Bu program için gerekli vize : Çok girişli Schengen ve İngiltere 

Detaylar

TUR ÜCRETİMİZE DÂHİL OLAN HİZMETLER
Türk Havayolları ile İstanbul – LondraHeathrow - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
5*Crown Princess gemisinde 12 gecetam pansiyon bazında konaklama
Programda belirtilen tüm transferler
Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)

TUR ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Havalimanı vergileri
Liman vergileri
Geminin servis personeli bahşişleri
Vize ücreti
Yurtdışı çıkış harcı

UÇUŞ DETAYLARI

13.05.2019 / Atatürk - Gatwick / TK1981 / 07.25 - 09.35
25.05.2019 / Gatwick - Atatürk / TK1998 / 17.00 - 22.50

30.06.2019 / Sabiha - Gatwick / TK1981 / 07.25 - 09.35
12.07.2019 / Gatwick - Atatürk / TK1998 / 17.00 - 22.50

Gemi Bilgileri
Crown Princess
Açıklama :

Crown Princess son yenilikleleri sunan, 900 Balkonlu kabiniyle ve 3080 misafir kapasitesiyle filonun en büyük gemilerinden biridir. Dünya çapında seyahatleri esnasında bu kabinlerde konaklayarak romantik manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Gemideki samimi ve rahat mekânların konforunu hissedebilir burada alacağınız keyiften sonra belki de karaya ayak basmak istemeyebilirsiniz.

Sakin ve huzurlu Sanctuary, Atrium lobisinde ki büyük şehirlerin şık sokak kafesi atmosferi veya gurme lezzetler sunan Crown Et Restaurantı size harika bir deneyim olacaktır. Yemek sonrası teknoloji harikası yıldızlar altındaki sinema keyfi için sizi havuz başına bekliyor olacağız.

Gemi Firması : 2342
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2006
Yolcu Sayısı : 3100
Mürettabat Sayısı : 1142
Kat Sayısı : 17
Ağırlığı : 113000 ton.
Uzunluğu : 290.00 m.
Genişliği : 36.00 m.
Hızı : 21 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız