Çıkış Limanı
Varış Limanı
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
  • Gemi
Tur Hakkında:

Air Arabia ile Paket Program
18 Ocak 2020 - Satışa kapalı

SÖMESTRE DÖNEMİ  MSC BELLISIMA ile ARAP YARIMADASI TURU

Dubai(B.A.E)-Abu Dhabi (B.A.E)-Sir Bani Yas Is (B.A.E)-Bahreyn(Bahreyn)-Doha(Katar)-Dubai(1) (B.A.E)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

SÖMESTRE DÖNEMİ
MSC BELLISSIMA ile ARAP YARIMADASI GEMİ TURU
Air Arabia Havayolları ile Dubai(B.A.E)-Abu Dhabi (B.A.E)-Sir Bani Yas Is (B.A.E)-Bahreyn(Bahreyn)-Doha(Katar)-Dubai(1) (B.A.E)

7 Gece - 8 Gün PR

18 OCAK 2020

A 1.Gün
Dubai Limanı

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Air Arabia Havayolları kontuarı önünde (Buluşma, uçak saati sebebiyle birgün öncesi akşamı yapılır.) 22.00’de buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 00.35’te Air Arabia Hava Yollarının G9284 nolu seferi ile Sharjah’a hareket. Yerel saat ile 05:35 de Sharjah`a varis. Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri`nin,üçüncü büyük ve en kalabalık kentidir. Aynı zamanda yine BAE`ni oluşturan 7 emirlikten birisidir. Basra Körfezi`nde Arap Yarımadası`nın doğu kıyısında yer alan Sharjah Kenti bir kültür ve sanayi merkezi olmakla birlikte tek başına BAE`nin GSMH`na büyük katkıda bulunmaktadır. Şehir 1998 yılında Arap Dünyası`nın kültürel başkenti seçilmiştir. Alanda bekleyen özel otobüsümüzle Dubai limana hareket, gemiye biniş işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme. serbest zaman. Öğleden sonra geminin havuzundan ve aktivitelerinden yararlanma fırsatı sizleri bekliyor.

Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Dubai Şehir Turu" na Katılabilirler. Dubai nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş “Dubai Müzesi” ziyaret edeceğiz. Burada ki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandalar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Burada ki gezimizin ardından “Jumeriah” bölgesine geçerek “Palmiye Adası”nı ve Arap Şeyhlerinin yatlarının bulunduğu “Marina” yı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Gemimiz gece 23.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

B 2.Gün
Abu Dhabi - Birleşik Arap Emirlikleri Limanı

Abu Dhabi ye varışımız sabah saat 05:00.  Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, Arapça’da `Ceylan Toprakları’ anlamına geliyor. Abu Dabi, dünyanın en gözde turizm noktaları arasında yer alıyor. Güneşin gökyüzünden hiç eksik olmadığı şehirde deniz sıcaklığı ise yılın büyük çoğunluğunda ideal seviyede. Spor ve macera tutkunları için; golf, su sporları, çöl safarileri ve tema parklar gibi birçok alternatif bulunuyor. Yedi emirliğin başkenti olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı koyu olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacaksınız. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra- modern bir Arap şehridir.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği "Abu Dhabi Şehir Turu & Ferrari Word (Yas Adası) & Yeni Camii Turu" na katılabilirler. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen ve BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) olan Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapı sizleri gezdireceğiz. Bugün ki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca Buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları da göreceğimiz yerler arasında. Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan "Şeyh Zayed Camisi" , "Şeyh Zayed Bin Sultan" nın Türbesi ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası 2015 yılında Orta Doğu’nun en önemli turistik cazibe merkezi seçilen Yas Adasındaki Ferrari World’ün bulunduğu Yas Mall’a ve Abu Dhabi Kültür köyüne gideceğiz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından gemimize döneceğiz. Turumuzun sonu. Geminin hareket saati gece 21.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir.1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.Arap Körfezi'nin muhteşem turkuaz suları , Abu Dabi'nin, 21. yüzyılda başkenti yaşayan ve şaşırtıcı bazı eklemelerle tüm kolaylıklar bulabilirsiniz. Sheikh Zayed Grand camiisini görmeyi unutmayın.Ayrıca Abu Dhabi bir ada olmasına rağmen karaya 3 büyük köprüyle bağlanmıştır. Yıl boyunca parlayan güneşi, tertemiz kumsalları, muhteşem kum tepeleri ve kozmopolit yaşam tarzı ile Abu Dabi her konuğunu bekliyor. Arap misafirperverliği, mistik ve dünya çapında bir altyapı ile birlikte bu, Abu Dabi, deneyimli ve acemi gezginler için büyüleyici bir hedef haline getiriyor.

C 3.Gün
Sir Bani Yas Limanı

Sir Bani Yas Island`a varışımız saat 07.00. Sir Bani Yas Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri`nin başkenti 170 km (110 mil) güneybatısında doğal bir adadır. Offshore bir geçiş noktası gibi (ada) Dalma gibi diğer adalara hizmet veren Jebel Dhanna, (5.6 mil) 9 km uzaklıktadır. Sir Bani Yas kuzey-güney ve doğu-batı-Birleşik Arap Emirlikleri`nin en büyük doğal Adası (5.6 mil) 9 km (10.9 mı) 17,5 km uzaklıktadır. Sadece Abu Dabi`nin Batı bölgesi kıyısında yer alan, Sir Bani Yas Adası aslında Arabistan`ın en büyük yaban hayatı rezerv ev sahipliği yaptı. 87 üzerinde km2 kapsayan (34 m2 mi), rezerv 1977 yılında Şeyh Zayed Bin Sultan El Nahyan tarafından kurulmuştur. Büyük hayvanlar serbest dolaşıyor ve birkaç milyon ağaç ve bitkiler binlerce ev sahipliği yapmaktadır. Kuş Cenneti gibi Yaban Hayatı Koruma Alanı, Sir Bani Yas gibi macera Safari, kayak, dağ bisikleti, okçuluk, yürüyüş ve şnorkelle yüzme gibi etkinliklerle doğa sergiliyor.Gemimiz akşam 17.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Abu Dhabi' nin 170 km güneybatısında yer almaktadır. Sir Bani Yas safari, dağ bisikleti, okçuluk, yürüyüş ve dalış gibi bir çok aktivite sunmaktadır.

D 4.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

E 5.Gün
Bahreyn Limanı

Gemimiz saat 08.00’de Bahreyn limanına yanaşacak. Basra Körfezi’nde yer alan Bahreyn irili ufaklı yaklaşık 30 adadan oluşan bir ada ülkesi. Başkent Manama’nın da üzerinde bulunduğu en büyük adası, olan Bahreyn`dir. Tarih boyunca insanlığın yerleştiği bölgelerden olan bu topraklarda Asur, Babil, Yunan, Pers ve Müslümanların etkisi görüldü. Arapça bir sözcük olan Bahreyn’in Türkçe karşılığı ise ‘İki deniz’dir. Bugün Suudi Arabistan`ın doğusunda bulunan ve tarihi Bahreyn olarak anılan bölgedeki vahalara atfen tatlı ve tuzlu suyun birleştiği yer olarak adına ‘iki deniz’ denilmiş.Sabah kahvaltısından sonra arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Bahrain Şehir Turu" na katılabilirler. Turumuzda görülecek yerler arasında Ulu Cami, Bait Al Quran (Eski Kuran-ı Kerimler Müzesi), Al Jasra El sanatları merkezi ve şehir merkezi bulunmakta. Tur sonrası gemimizde dönüş. Gemimizin kalkış saati 18.00 olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

F 6.Gün
Doha Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Doha limanına yanaşacak. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri Katar`ın başkenti olan Doha, 1.5 milyon nüfusu ile aynı zamanda en kalabalık şehridir. Basra körfezi kıyısında muhteşem konumu, ihtişamlı mimari yapıları, kültürel zenginlikleri  ve hızla gelişen yapısıyla  turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Doha Şehir Turu" na katılabilirler. Bu turumuz Sahil bölgesinden başlayıp görülecek yerler arasında muhteşem sahil yolu(Corniche) , Kral Emir Sarayı , eski liman , İslam sanatları müzesi , ve Doha`nın en büyük yöresel marketi olan (Soug Wagif) bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem mücevherler ve altınları bulabileceğiniz (Gold Soug) da bu yapının içerisindedir.Bir sonraki durağımız Katara kültürel köyüdür. Burada göreceğimiz tarihi ve sanatsal yapılar sizi islam coğrafyasının büyüsüyle baş başa bırakacaktır. En son durağımız ise İnci Adası` dır. Bu el yapımı adada bulunan birçok marka sayesinde alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 18.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Doha, Katar'ın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin doğusunda Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır. Doha'nın nüfusu 2015 yılı itibarı ile 956,460 olup ülke nüfusunun %40'ı şehir ve banliyölerinde yaşamaktadır ve aynı zamanda ülkenin ekonomik merkezidir. Doha, Katar'ın yedi belediyesinden biridir.

G 7.Gün
Dubai Limanı

Gemimiz sabah saat 09.00`da Dubai limanına yanaşacak. Sabah kahvaltısının ardından günün tadını çıkarmak için serbesy zaman Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Akşam yemekli Sahara Kırmızı Kum Çöl Safari ” turuna katılabilirler. Bu turumuzda 4X4 araçlarla çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Tur sonrası araçlarımız sizleri gemimize getirecektir. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

H 8.Gün
Dubai Limanı

Sabah kahvaltımızın ardından gemiden çıkış işlemlerimizi bitiriyoruz ve bizi bekleyen otobüslerimiz ile havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havaalanına transfer. arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Emirates Mall” turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak dünyanın ilk kayak merkezli alışveriş merkezi olan Emirates Mall ziyaret edilecektir. Verilecek serbest zamanda dünyaca ünlü markaların ürünlerini ve elektronik eşyaların en uygun ve garantili olarak satıldığı mağazaları bulma şansı yakalayacaksınız.. Tur sonrası havaalanına transfer. Air Arabia Havayolları`nın G9283 seferi ile saat 19:45 de İstanbul`a hareket ediyoruz.Yerel saat ile saat 23:40`da İstanbul Sabiha Gökçen`e varıyoruz. Turumuzun sonu

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Bahşiş70 €
Sağlık Sigortası31 €
Vize Ücreti100 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.
*Balkonlu Bella & Fantastica kategorisindeki bazı kabinlerimiz demir balkonludur.


Bu program için gerekli vize : Çok girişli Dubai vizesi

Uçuş detayları
G9284 Istanbul Sabiha Gökçen - Sharjah 00:35 - 05:35
G9283 Sharjah - Istanbul Sabiha Gökçen 19:45 - 23:40

Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
EN YENİ GEMİ MSC BELLISIMA gemisinde (tüm yiyecekler dahil) 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama;
Air Arabia Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen - Sharjah- İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti;(20kg ambar bagajı+10kg el bagajı)
Alan-liman-alan transferleri;
Havaalanı ve Liman vergileri;
Gemideki hertürlü animasyon ve şovlar;
Türkçe rehberlik hizmeti (Kişi sayısı 20 kişi olduğu taktirde )
Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Her türlü kişisel harcama (kuru temizleme, telefon, internet vb)
Gemideki alkollü ve alkolsüz kapağı kapalı tüm içecekler;
Gemi personel bahşişi;
Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
Vize hizmeti, Bu program için Gemi firması tarafından alınacak 2 girişli veya Çok girişli Dubai vizesi gerekmektedir. (Vize müracaatı tur tarihinden en geç 25 gün önce yapılmalıdır. Daha kısa müracaatlarda expres vize işlemi uygulanmaktadır. Pasaportun resimli sayfasının renkli jpeg formatında net olarak taranmış fotokopisi; arka fon beyaz olarak bir adet resim gerekmektedir.Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.). Gemi tarafından alınmayan vizeler için oluşabilecek sorunlarda herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri`ne giriş yapamazlar.

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, bagaj hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

BİLİNMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOTLAR
Programda belirtilen saatler AİR ARABİA ve MSC CRUISE şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Prontotour sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Prontotour programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir
Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir.
Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 250 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.
Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da Prontotour sorumlu olmayacaktır.
Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
Vize alımları için en az 15 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.
Dünyada ki kredi krizi ve petrol üretimindeki azalmadan ötürü değişken petrol fiyatları vergilerde artışa neden olmaktadır.Tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları ve gemi şirketleri tarafından bu zamlar fuel surcharge adı altında belirtilir.. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Prontotour’un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Gemi şirketinin ve Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır

Gemi Bilgileri
MSC Bellissima
MSC Bellissima Gemisi
Description :

EŞSİZ GÜZELLİKTEKİ YENİ AMİRAL GEMİMİZ

 

MSC Bellissima

, kız kardeşi MSC Meraviglia ile eş değer bir dizi göz alıcı özellik sunacak.

Herşeyden önce, yenilikçi “

MSC fMe

” teknolojisi sizi, misafir dostlarınıza, mürettebatımıza ve geminin kendisine bağlayan zenginleştirilmiş bir cruise deneyimi sunacak.

İki katlı gezi güvertesi, 80 metre uzunluğunda muhteşem bir LED tavana

sahip olup, alışveriş ve yeme-içme mekanlarıyla çevrilidir.

Butcher`s Cut steakhouse ve Kaito Sushi & Teppanyaki gibi özel restoranlarla birlikte, aralarında bistro ve sokak lezzetleri marketi  de olan birbirinden farklı

20 bar

ve

10 restoran

bulunmaktadır.

Eğlence için, MSC Bellissima gemisine özel olarak tasarlanan 2 adet yeni

Cirque du Soleil

gösterisinin tadını çıkarabilir, çöl temalı Su Parkında (çocuklar ve aileler için bir vaha) rahatlayabilirsiniz.

Şaşırmaya hazır olun!

Gemi Firması : MSC Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2019
Yolcu Sayısı : 5700
Mürettabat Sayısı : 1536
Kat Sayısı : 19
Ağırlığı : 167000 ton.
Uzunluğu : 315.00 m.
Genişliği : 43.00 m.
Hızı : 23 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız