Tur Hakkında:

THY ile Paket Program
22 Mayıs 2020 - Şeker Bayramı

Venedik-Bari-Santorini-Girit (Hanya)-Korfu-Dubrovnik-Venedik
Türk Hava Yolları

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Msc Magnifica ile Ege ve Adriyatik Paket Gemi Turu
Venedik-Bari-Santorini-Girit (Hanya)-Korfu-Dubrovnik-Venedik
Türk Hava Yolları PK
7 Gece - 8 Gün
22 Mayıs 2020 - Şeker Bayramı

A 1.Gün
Venedik - İtalya Limanı

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, kontuarı önünde 04.30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 06.55 de Türk Hava Yolları’nın TK 1867 nolu seferi ile Venedik’e hareket. Yerel saat ile 08.25 de Venedik’e varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile limandaki gemimize transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 17.00 itibari ile limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Venedik`i oluşturan 120 minik adacık 400ü aşkın köprüyle birbirine bağlanmış. Bu adacıkların arasındaki 177 kanal ise rahatlıkla kent caddelerine benzetilebilir. Zaten, kanallardaki gondol trafiğini düzenlemek üzere tıpkı caddelerde olduğu gibi türlü çeşitli trafik levhaları mevcut bu su kentinde. Daracık kanallarda gondollor öyle hoş bir ritm içinde süzülüyorlar ki!.. Kanalların darlığından ara sıra ufak ufak da olsa tokuştukları bile oluyor! Dünya`nın en güzel ve olağan dışı şehri olan Venedik Adriyatik denizinde, Sokaklar birbirinie yollar yerine kanallarla bağlı olduğundan Venedik`i görmenin en iyi yolu romantik bir gondol gezisidir.

B 2.Gün
Bari - İtalya Limanı

Öğle yemeğimizin ardından saat 14.00 da Bari limanına yanaşıyoruz. Bari İtalya`nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Gemimizin hareketi saat 20.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Bari İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir. 

C 3.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

D 4.Gün
Santorini Limanı

Sabah saat 07.00’de Santorini’ye varış. Santorini; Ege Denizi`nde, Yunanistan`ın 200 km güney doğusunda yer alan volkanik adalar grubu Kiklad Adaları’ndandır . MÖ 1650 - 1450 yılları arasında volkan Minos Patlaması adı verilen püskürmeyle kısa sürede çökerek adanın 73 kilometrekarelik bir alanının deniz altında kalmasına yol açmıştır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tur ile Oia/Fira köyleri turuna katılabilirler. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Siyah kum sahillerinin yukarısında volkanik kayalara tutunan beyaz köyleriyle ünlü Santorini Adası, ismini 13. Yüzyılda Azize Irene`ye atfen almış. Ada`daki en önemli yerler Akrotiri, Antik Thira, Fira ve Oia bölgeleri. Adanın merkezi olan Fira, 1956 depreminden sonra yeniden kuruldu. Harika bir manzaraya sahip olan bu merkez, küçük liman Skala Fira`ya 580 basamak uzaklıkta. Bu limana teleferik veya basamaklar üzerinden katırla ulaşmak mümkün. Adanın üçüncü büyük limanı olan Oia depremden sonra geleneksel bir yerleşim birimi halini almış. Neo-klasik malikânelerle çevrili Oia gizemli olarak kabul edilir.

E 5.Gün
Hanya (Chania) - Girit Limanı

Hanya varış saat 07.00 Hanya, Orta Çağ `da Venedikliler döneminde Canea adını taşımıştır Girit `in ikinci büyük şehri ve aynı adı taşıyan ve Girit`in dört idarî bölümünden biri olan ilin merkezidir. 828 yılında adayı fetheden Araplar tarafından kurulmuştur. Rehberimizin düzenleyeceği ekstra tur ile adayı keşfedebilirsiniz. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Yunanistan, Girit 'in 2.en büyük şehridir. 828 yılında adayı fetheden Araplar tarafından kuruldu. Sırasıyla Doğu Roma ve Venedik hakimiyetine geçen adaya 1453 yılında İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra şehirden kaçan pek çok din adamı ve sanatçı sığındı; Bizans kültürü ve dinini yaşattılar. Hanya, 1645 yılında 54 gün süren kuşatmadan sonra 17 Ağustos’ta Osmanlılar tarafından fethedildi. Osmanlılar’ın Girit Adası’nda fethettiği ilk kale idi.

F 6.Gün
Korfu - Yunanistan Limanı

Korfu varış saat 12.00. Yunanistan`ın en büyük yedinci adası olan Korfu (Kerkyra), İyon Denizinde, yani ülkenin en kuzeybatı ucunda yer alan turistik bir bölgedir. Rehberimizin düzenleyeceği ekstra tur ile  doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi değerleri ile de dikkat çeken bu güzel adayı keşfedebilirsiniz. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Yunanistan`ın kuzeybatısında Akdenizin kolu olan İyon Denizi`nde bir ada. Etrafındaki küçük adacıklarla bereber nüfusu bugün 100 binin üzerindedir. Antik tapınaklar, Roma villaları, Venedik apartmanları ve İngiliz tarzı kiliselerle sarayların yanı sıra Yunan mutfağının eşsiz tatlarını, serin deniz sularını ve kızgın kumsalları vaat ediyor Korfu Adası...

G 7.Gün
Dubrovnik Limanı

Sabah saat 07.00’ de Dubrovnik’e varış. Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa, Hırvatistan`ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri. Hırvatistan `ın 1991`de Yugoslavya`dan ayrılışı sırasında çıkan iç savaşta, Sırp saldırıları nedeniyle şehirdeki tarihi eserler önemli ölçüde zarar görmüştür. Rehberimizin düzenleyeceği ekstra tur ile bu kenti keşfedebilirsiniz. Gemimizin hareketi saat 13.30. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Adriatik sahillerinin en iyisine sahip olan şehir karajteristik özelliği ve mimari yapısı ile dikkat çekmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kent içinde ayrıntılı bir tarihi barındırmaktadır. Bu çekici kasaba 1.300 yılllık tarihi ile Dalmaçya kıyılarında yer almaktadır. Dominik Manastırı`nda bir tura çıkıp Titan`ınkiler de dahil olmak üzere Dubrovnik`in en güzel Rönesans dönemi tablolarına göz atabilir; çeşmeleri, manastırları ve meydanları gezebilirsiniz.

H 8.Gün
Venedik - İtalya Limanı

Sabah saat 09.00’da Venedik’e varış. Kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip gemiden ayrılıyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüz ile Venedik havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra Venedik şehir ve Gondol turu na katılabilirler. Tur sonrası havaalanına transfer.  Check in ve pasaport işlemlerinden sonra TK 1870 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı ile saat 20.25 de İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50 de İstanbul`a varış. Turumuzun sonu.

Venedik`i oluşturan 120 minik adacık 400ü aşkın köprüyle birbirine bağlanmış. Bu adacıkların arasındaki 177 kanal ise rahatlıkla kent caddelerine benzetilebilir. Zaten, kanallardaki gondol trafiğini düzenlemek üzere tıpkı caddelerde olduğu gibi türlü çeşitli trafik levhaları mevcut bu su kentinde. Daracık kanallarda gondollor öyle hoş bir ritm içinde süzülüyorlar ki!.. Kanalların darlığından ara sıra ufak ufak da olsa tokuştukları bile oluyor! Dünya`nın en güzel ve olağan dışı şehri olan Venedik Adriyatik denizinde, Sokaklar birbirinie yollar yerine kanallarla bağlı olduğundan Venedik`i görmenin en iyi yolu romantik bir gondol gezisidir.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Bahşiş70 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir. Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

Bu program için gerekli vizeler : 
Umuma Mahsus Pasaportlar
Schengen vizesi gerekmektedir.

Hizmet, Hususi Pasaportlar Vize gerekmemektedir.

Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Türk Havayolları ile İstanbul – Venedik - İstanbul arası ekonomi sınıf uçuş
*Havaalanı-Liman- Havaalanı Transferler
*Havaalanı ve Liman Vergileri
*MSC Magnifica gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
*Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (min. 25 kişi itibari ile)
*Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri,
*Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ(Türk vatandaşları için geçerlidir) Tam kapsamlı Seyahat Güvence Paketi UNICO SİGORTA A.Ş tarafından sağlanmaktadır ve seyahat güvence paketi kapsamına giren tazminat ödemeleri de aynı firma tarafından yapılmaktadır. Sigortalı tarafından Mücbir sebeplerle Seyahat iptali talep edilirse tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) oranı % 15 ‘dir.
Seyahat Güvence Paketi Plus Sigortalısı , zorunlu/mücbir sebepler hariç ( herhangi bir sebep belirtmeksizin) seyahatini iptal etmek isterse muafiyet oranı ise % 30’dur.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Gemide alınacak bütün alkollü ve alkolsüz içecekler
*Gemi veya rehberiniz tarafından düzenlenen ekstra turlar
*Fiyatlara dâhil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kuru temizleme, doktor, telefon, internet, vs)
*Gemi personel servis ücreti
* Schengen vizesi 120€. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
* Yurtdışı çıkış fonu 15 TL

UÇUŞ BİLGİLERİ:
TK1867 İstanbul - Venedik 06:55 - 08:25
TK1870 Venedik - İstanbul 20:25 - 23:50

İPTAL ŞARTLARI

Rezervasyon konfirmesini takiben seyahatin başlamasına 77 gün kalaya kadar  yapılan iptallerde rezervasyon başı 100 Euro,

Seyahatin başlamasına 76 ile 60 gün kala yapılan iptallerde % 25,
Seyahatin başlamasına 59 ile 45 gün kala yapılan iptallerde % 40,
Seyahatin başlamasına 44 ile 31 gün kala yapılan iptallerde % 60,
Seyahatin başlamasına 30 ile 21 gün kala yapılan iptallerde % 80,
Seyahatin başlamasına 20 ile 0 gün kala yapılan iptallerde % 100,

Gemi Bilgileri
MSC Magnifica
MSC Magnifica Gemisi
Description :

Sınıfının muhteşemliği

Musica sınıfı’nın rafine rahatlığı ile Fantasia Sınıfı bayrak gemisinin çeşitliliğini bir araya getiren MSC Magnifica cruise seyyahlarına her iki sınıfın en iyi imkanlarını sunuyor.

Geleneksel gemicilik ile şahane tasarımı bir araya getiren bu gemi duyularınızı şımartacak.

Dünyanın farklı lezzetlerini sunan 5 farklı restaurant, 12 farklı tasarımlı bar, çocuklar ve gençlerin bayıldığı özel kulüpler var.

Geminin ödüllü MSC Auerea Spa’sı size geleneksel Bali masajı ve ultra modern bakım paketleri, sauna, Türk hamamı, spsalonu, thalassotherapy odası ve rahatlama bölümü ile adeta cenneti sunacak.

Açık yüzme havuzu, 4 adet ufak havuz, solaryum ve üstü cam kubbeli kapalı Magrodome havuzunda her hava şartında yüzebileceksiniz.

Tenis, minigolf, bowling, bilardo, son teknoloji spsalonu ve koşu parkurunda terinizi atabilirsiniz.

Akşamları ise heyecan verici casino, panaromik diskotek, 4D sinema, internet kafe, puro odası, 1200 koltuklu tiyatro,bar ve loungelar’da canlı eğlencelerin yanısıra üstü açık güvertede yıldızların altında romantik bir içki içerken dalgaları izleyebilirsiniz.

Her yönü ile MSC Magnifica unutulmaz bir isminin hakkını veriyor.

Gemi Firması : MSC Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2009
Yolcu Sayısı : 3223
Mürettabat Sayısı : 1038
Kat Sayısı : 13
Ağırlığı : 93330 ton.
Uzunluğu : 293.00 m.
Genişliği : 32.00 m.
Hızı : 23 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız