Tur Hakkında:

THY ile Paket Program
29 Ağustos 2024

Hamburg - Kirkwall (U.K.) - Reykjavik - Isafjordur - Akureyri -  Lerwick (U.K.)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Msc Preziosa ile Buzullar ve Volkanlar Ülkesi İzlanda Gemi Turu
Hamburg - Kirkwall (U.K.) - Reykjavik - Isafjordur - Akureyri -  Lerwick (U.K.)
THY ile Paket Program
10 Gece-11 Gün
29 Ağustos 2024

MSCPRSURVG

A 1.Gün
Hamburg - Almanya Limanı

İstanbul Yeni Havalimanında uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından TK1661 Sefer sayılı uçuşu ile saat 06:55’de Hamburg’a uçuş ve yerel saat ile 09:05’de varış. Hamburg Limanına hareket ve gemimize biniş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

Hamburg, resmî adıyla Hür Hansa Şehri Hamburg, Almanya'nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya'nın Dünya'ya açılan kapısı da denilen bu şehir, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir.

B 2.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

C 3.Gün
Kirkwall - İngiltere Limanı

Sabah kahvaltımızın ardından, dileyen misafirlerimiz extra (Kişi Başı 75Euro) olarak düzenlenecek olan Kadim Dikili Taşlar ve Dramatik Kalıklar turumuzu gerçekleştireceğiz.

Turumuzun ardından gemimize dönüş ve akşam yemeği, konaklama gemide.

Orkney adlarındaki en büyük şehir olmakla beraber Kirkwall birçok açıdan Orkney`nin merkezidir. Hemen hemen doğu ve batı arasındaki tüm yollar bu güzel kasabadan geçer. Kirkwall ayrıca adalar arası feribot seferini sağlayan limandır. Güzel manzarası, tarihi ve ortaçağa ait mimarisi ile İskoçya`nın en iyi korunmuş şehridir. Machbet`in ününün yayıldığı Cowdor Kalesi`ni ziyaret etmeden geçmemelisiniz.

D 4.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

E 5.Gün
Reykjavik - İzlanda Limanı

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından Arzu eden misafirlerimiz extra (Kişi Başı 195 Euro) olarak organize edilecek olan Blue Lagoon Turuna katılabilirler.  Ateş ve Buzlar ülkesinde mineral bakımından zengin olan bu doğa jeotermal suyu 12 ay boyunca yaklaşık 40 derece sıcaklığında dolaşmakta. Dünya’nın bu en özel, doğal kaplıcasında unutamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız. Turumuzun gemimize transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Reykjavik İzlanda`nın başkenti. Yeryüzünde kutup bölgesine en yakın başkenttir. Önemli bir balıkçılık bölgesidir. İzlanda nüfusunun yarısı bu şehirde yaşar.

F 6.Gün
Isafjordur - İzlanda Limanı

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra (Kişi Başı 260 Euro)olarak organize edeceği Dynjandi Şelalesi ve Isafjordur Doğal Güzellikleri Turuna katılabilirler. Turumuzda gürleyen Dynjandi şelalesi de dahil olmak üzere Westfjords yarımadasının doğal güzelliklerini keşfedin arzu eden misafirlerimiz küçük bir balıkçı köyünde taze deniz ürünlerinin tadına bakabilirler. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Ísafjörður İzlanda kuzey batısında bir şehridir. Balıkçılık ana geçim kaynağıdır. Küçük bir nüfus ve ülkenin geri kalanından izolasyon olmasına rağmen, kent oldukça kentsel bir atmosfere sahiptir.

G 7.Gün
Akureyri Limanı

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra (Kişi Başı 275 Euro) olarak düzenleyeceği Goðafoss Şelalesi & Akureyri Şehir Turuna katılabilirler. Turumuzda Kuzey’in en görkemli şelalelerinden biri olan Goðafoss şelalesine gideceğiz. Burada suyun gerçek kuvvetini görme imkânımız olacak. Verilecek olan serbest zamanın ardından Akureyri’ye geri dönüyoruz. Şehir turumuzun ardından gemimize transferimiz sağlanıyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Kent kilisesi ve botanik bahçesiyle ünlü. Jökulsargljufur Ulusal Parkı’na, Krafla volkanik bölgesine, doğu fiyortlarına, Tanrıların Çavlanı Godafoss’a, Avrupa’nın en güçlü çavlanı Dettifoss’a ve Myvatn Gölü’ne buradan kalkan turlarla gidiliyor. Göl çevresindeki Dimmuborgir siyah taş oluşumları (Strabon’un Ketakaumene dediği Batı Anadolu’daki yapılaşmayı anımsatıyor), 2500 yıl öncesinde oluşmuş eski krater Hverfell, Nameskard fokurdayan çamurları oldukça heyecanlandırıcı

H 8.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

I 9.Gün
Lerwick - İngiltere Limanı

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Lrwick şehir turumuzu gerçekleştirebiliriz. Lerwick, İskoçya`nın Shetland takımadalarının ana şehri ve limanıdır. Shetland`ın tek şehri olan Lerwick, 2010 yılında yaklaşık 7.000 nüfusa sahipti. Keyifli bir günün ardından gemimize dönüş ve akşam yemeği, konaklama gemide.

Lerwick Shetland Adaları başkenti ve ana limanı. Lerwick Britanya Adaları geri kalanı gibi okyanus iklimi görülür. Tüm yıl boyunca soğuk yada serin hava hakimdir. İngiltere'nin kuzey adaları gibi, yaz aylarında ziyaretçileri artar; yazın neredeyse sürekli güneş ışığı vardır.

J 10.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

K 11.Gün
Hamburg - Almanya Limanı

Kahvaltimizin ardından gemiden iniş işlemleri ve Hannover’a transfer. Hannover şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra havalimanına transfer. Türk havayolları TK1664sefer sayılı uçuşumuz ile saat 18:35’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:45’de İstanbul’a varış.

Hamburg, resmî adıyla Hür Hansa Şehri Hamburg, Almanya'nın ikinci büyük şehri olup kendi başına ayrı bir eyâleti oluşturur. Aynı zamanda Avrupa Birliği'ndeki en büyük 6. metropoldür. Almanya'nın Dünya'ya açılan kapısı da denilen bu şehir, Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir.

Fiyatlar

29 Ağustos 2024 için kabin fiyatları

İlave Ücretler

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir

Detaylar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*Türk havayolları ile İstanbul Hamburg /Hamburg – Istanbul arası ekonomi sınıfı uçuşlar.

*Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.

*Havalimanı ve liman vergileri. (490€)

* MSC Cruise Servis Bedeli  (240 €)

*Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.

*Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.

*Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler.

*Gemideki eğlence ve şovlar.

*Fitness & Spor salonu kullanımı.

*Rehberlik Hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (25€)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Kara turları.

*Güzellik merkezi ve SPA.

*Kişisel harcamalar.

*Schengen Vizebedeli 

* İngiltere Vize Bedeli  

*İçecekler(Açık Büfede otomatlar ücretsizdir)

*Yurt Dışı Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası Kişi Başı 45 EURO.70 yaş ve üzeri için %100 surprim uygulanır.

İPTAL İADE ŞARTLARI

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %60 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100 Ücret kesintisi uygulanmaktadır.

Gemi Bilgileri
MSC Preziosa
MSC Preziosa Gemisi
Description :

Modern bir Akdeniz Başyapıtı

Dünya çapında seyahat etmeniz için lüx ve ihtişam ile tasarlanmış ekolojik gemi MSC Preziosa ile Akdeniz yaşam tarzını deneyimleyin.

Klasik çizgiler ve doğal malzemeler ile tasarlanmış lobisindeki gerçek taşlar ile süslenmiş meydanı ve Swarovski kristaller ile bezeli büyülü sonsuzluk havuzuna hayran kalacaksınız.

Ödüllü harika MSC Aurea Spa’da bakım ve güzellik imkanı ile rahatlayın, MSC Yatch Club’da özel suitler, özel uşak hizmeti, kişiye özel servisler, özel güverteler ile dünya çapında bir cruise lüxünü yaşarken, casino’da zaman geçirip, Broadway tarzı tiyatroda eğlenebilirsiniz.

MSC Preziosa’nın yeniliklerini keşfedin; mesela Eataly ile slow food gastronomisinin keyfine varın, 18.kat’da yetişkinlere özel güneşlenme güvertesi, spa ve çocuklar için Tiki barda leziz içecekler. Çocuklar için Doremi cas-tle, çocuk ve gençlik kulüpler, denizlerdeki en büyük su parkı olan 2013 ‘En iyi inovasyon’ ödüllü Vertigonun da bulunduğu havuz imkanları, açık mutfaklı Galaxy restaurant, tüm gün yemek imkanları ve tempoyu gece boyunca düşürmeyen panoromic disco.

MSC Preziosa’da bunlar ve daha fazlası denizleri keşfederken Akdeniz usülü bir yaşam tarzını sizlere sunuyor.

Gemi Firması : MSC Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2013
Yolcu Sayısı : 3959
Mürettabat Sayısı : 1370
Kat Sayısı : 18
Ağırlığı : 139000 ton.
Uzunluğu : 333.00 m.
Genişliği : 38.00 m.
Hızı : 24 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız