Çıkış Limanı
Varış Limanı
 • Tur Hakkında
 • Rota
 • Fiyat
 • Detaylar
 • Gemi
Tur Hakkında:

Satışa Kapalı

ALMANYA- FRANSA - ALSAZ BÖLGESİ
Strazburg (*Colmar) – Mannheim(*Heidelberg) – Rüdesheim–Boppard -Romantik Ren Parkuru – Koblenz- Cochem - Köln

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Swiss Crown ile Ren ve Mosel Nehri`nde Noel Pazarları Gemi Turu
ALMANYA- FRANSA - ALSAZ BÖLGESİ
Strazburg (*Colmar) – Mannheim(*Heidelberg) – Rüdesheim–Boppard -Romantik Ren Parkuru – Koblenz- Cochem - Köln
AnadoluJet ile Paket Program
4 Gece - 5 Gün
04 Aralık 2022

SWCW-rzrytA 1.Gün
Basel - İsviçre Limanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Anadolu Jet kontuarın da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Anadolu Jet Havayolları`nın TK7852 tarifeli seferi ile Basel’e hareket ediyoruz. Basel e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz Strazburg limanından akşam 22:00 de hareket edecektir.

Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Strazburg ve Colmar Şehir turuna katılabilirler. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber  meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Strazburg merkezinde vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Colmar’da arzu edenler Ekstra olarak mini tren ile şehri detaylı gezebilirler.

Basel Basel, İsviçre'nin kuzeybatısında bulunan bir sınır şehridir. Basel şehri "Basel Stadt" Kantonu'nun başkentidir. 170.000'in üzerinde nüfusu ile İsviçre'nin Zürih ve Cenevre'den sonraki en büyük üçüncü şehridir. Basel, Almanya ve Fransa`ya komşudur

B 2.Gün
Mannheim Limanı

Sabah 07:00 de  Mannheim limanına yanaşıyoruz. Gemimiz öğlen 13:30 de Mannheim den hareket edecektir. Keyifli bir seyir sonrası akşam gemimiz 20:00 de Rüdesheim limanına yanaşacaktır. Gemimiz gece Rüdesheim limanında demirli kalacaktır.

Arzu eden misafirleriniz ile Manheim dan Ekstra Heidelberg şehri ve Heidelberg kalesi turuna katılabilirsiniz. Nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır.

Mannheim, yaklaşık 313.000'lik nüfusu ile Stuttgart'tan sonra Baden-Württemberg eyaletinin ikinci büyük şehridir. Hessen, Renanya-Palatina ve Baden-Württemberg eyaletlerinin kesiştiği noktadadır. Bugün, Avrupa Metropol bölgelerinden Ren-Neckar Üçgeni'nin ekonomik ve kültürel merkezini oluşturur.

C 3.Gün
Boppard Limanı

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Gemimiz öğlen 12:00 de Rüdesheim dan hareket edecektir. Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapacağız. Bu seyir esnasında 20 den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gemimiz öğleden sonra ren romantik parkur üzerindeki en popüler kasabalardan Boppard a 15:00 de duracaktır. Daha sonra 17:00 de Boppard dan harekete edcektir. 18:30 da Koblenz e yanaşacaktır. Rehberlerimiz eşliğinde yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Koblenz de gemimiz de olacaktır.

Arzu eden misafirleriniz ile Ekstra Rüdesheim Tren turu ve Müzik müzesi turuna katılabilirsiniz.

Boppard, Almanya'da Renanya-Palatina eyaletinde yer alan bir şehirdir.

D 4.Gün
Cochem Limanı

06:00 da Koblenz den hareket ediyoruz. Mosel Nehrinin içine doğru ilerleyip nefes kesici manzaralar eşliğinde Cochem e 13:30 da varıyoruz. Mosel nehrinin en güzel kasabalarından olan Cochem Noel pazarları döneminde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Gemimiz akşam 19:30 de Cochem dan hareket edecektir.

Arzu eden misafirleriniz ile Ekstra Cochem ve Reichsburg Kalesi turu. Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan ve binlerce yıldır şarap üreticiliği ile ün kazanan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varınca önce Muhteşem güzellikteki Reichburg Kalesini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel nehri ve üzüm bağları manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Kale ziyaretimiz sonrasında serbest zaman. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz

Cochem, Almanya'da Renanya-Palatina eyaletinde yer alan bir şehirdir.

E 5.Gün
Köln Limanı

Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve dönüş uçağınızın kalkacağı Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Anadolu jet Havayolları’nın TK7713 tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Arzu eden misafirlerimiz ile Ekstra Köln şehir turuna katılabilirsiniz.

Köln, eski adıyla Kolonya, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin en büyük şehri, ayrıca 4 385 082 nüfuslu Köln İdari Merkezi'nin yani Regierungsbezirk Köln'ün merkezidir.

Fiyatlar

*Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, sabit değildir. Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir. 
Bu seyahat için Schengen vizesi gerekmektedir

Detaylar

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLAN SERVİSLER
? Anadolu jet Havayolları ile İstanbul (SAW) - Basel (BSL) gidiş, Köln (CGN) - İstanbul (SAW) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
? Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (300 Euro)
? 2000 Yapımı, 2019 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 4 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
? Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
? Gemide canlı müzik ve aktiviteler
? Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
? Hoşgeldiniz Kokteyli
? Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
? Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
? Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
? Turist şehir vergileri
? TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

PAKETTUR FİYATINA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLER
? Vize ücreti ve hizmet bedeli
? İç hat bağlantı bileti
? Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 40 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
? Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
? Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
? Her türlü kişisel harcamalar
? Yurt dışı çıkış harcı bedeli
? Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
? Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
? İptal ve Covid-19 Kapsamlı Seyahat & Sağlık Sigortası
? Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

UÇUŞ DETAYLARI :
04.12.2022 TK7852 SAW-BSL 12:10-13:25
08.12.2022 TK7713 CGN-SAW 15:40-20:50

 • Havalimanı buluşma saati, uçuştan 3saat önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.
 • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
 • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
 • İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.
 • Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.
 • Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

Operatör Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Operatör Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Gemi Bilgileri
MS Swiss Crown
MS Swiss Crown Gemisi
Description :
Gemi Firması : Scylla
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2000
Yolcu Sayısı : 140
Mürettabat Sayısı : 36
Kat Sayısı :
Ağırlığı :
Uzunluğu : 110 m
Genişliği : 11.40 m
Hızı :
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız