Tur Hakkında:

Thy ile Paket Program
22 Ağustos 2020

Amsterdam - Schelde Nehri (Hollanda) Antwerp/Brüksel/Brugge (Belçika) - Brest - La Rochelle - Gironde Halici - Bordeaux(Fransa) - Lexioes/Porto – Lizbon – Tejo Nehri (Portekiz) Cebelitarık (Birleşik Krallık) - Malaga - Cartagena (İspanya) Civitavecchia/Roma(İtalya)  - Dubrovnik - Hvar (Hırvatistan) Venedik (İtalya)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

5* VEENDAM ile BÜYÜK AVRUPA PAKET GEMİ TURU
Amsterdam - Schelde Nehri (Hollanda) Antwerp/Brüksel/Brugge (Belçika) - Brest - La Rochelle - Gironde Halici - Bordeaux(Fransa) - Lexioes/Porto – Lizbon – Tejo Nehri (Portekiz) Cebelitarık (Birleşik Krallık) - Malaga - Cartagena (İspanya) Civitavecchia/Roma(İtalya)  - Dubrovnik - Hvar (Hırvatistan) Venedik (İtalya)

22 Ağustos – 08 Eylül 2020 / 17 Gece-18 Gün

A 1.Gün
Amsterdam Limanı

İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali,Türk Havayolları kontuarı önünde saat 06.30’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1961no’lu seferi ile saat 08.50’deAmsterdam’a hareket. Yerel saat ile 11.35’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Amsterdam Limanı’nda demirli olan Veendam Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman.Gemimiz 17.00’de limandan hareket edecektir.

Modern bir metropol kentinin özelliklerini, 17. yy`ın eşsiz atmosferiyle birleştiren Amsterdam Hollanda`nın başkentidir. 12. yüzyılda Amstel ırmağının kıyısında bir balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, bugün Hollanda'nın kişi sayısı bakımından en büyük, kültürel ve parasal yönden de en önemli kentidir. Hollanda, mimari zenginliği ile bir hazine gibidir. Ününü kanallarından ve değişik özellikteki müzelerinden almıştır. Kanalların üzerine kurulmuş bu şehri tanımanın en kolay yolu cam tavanlı kanal botlarına binmektir. Şehirde birçok müze bulunmaktadır. Bunların en önemlileri Rjiks Museum diğeri ise Van Gogh Museum'dur. Genelevlerin olduğu "Kırmızı Işıklar" bölgesi ("Red Light District") ile daha çok tütünle karıştırılarak ya da karıştırılmadan içilen esrarın, Space Cake (esrarlı kurabiye) ve mantarların satıldığı "kahvehane"ler ("Coffeeshop") kente gelenlerin ilgisini çeken yerler arasındadır.

B 2.Gün
Brüksel & Bruges Limanı

Schelde Nehri’nde görsel seyir

11. yüzyılda Avrupa'nın ticaret merkezi olan Brugge, seller ve coğrafi değişiklikler yüzünden denizle bağlantısını bir iki kanal dışında kesmektedir.

C 3.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

D 4.Gün
Brest Limanı

E 5.Gün
La Rochelle-France Limanı

La Rochelle, Fransa'nın Nouvelle-Aquitaine bölgesinde yer alan ve Charente-Maritime departmantında yer alan bir komündür.Aynı zamanda Biskay Körfezi kıyısında bulunan bir liman şehridir. 

F 6.Gün
Bordeaux Limanı

Bordeaux, Fransa'nın güneybatısında Akitanya-Limousin-Poitou-Charentes bölgesinin Gironde departmanında yer alan şehir.

G 7.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

H 8.Gün
Porto Limanı

Porto Torres, İtalya'nın kuzeyindeki Sassari eyaletinde bir komün ve şehirdir.

I 9.Gün
Lisbon Limanı

Tejo Nehri’nde görsel seyir

Tarihi Lizbon limanına girerken yüzyıllardır muşteşem şehre giren denizcilerin yaşadığı heycanı yaşayabilirsiniz. Şehrin kremitli çatılarından muazzam manzaranın tadını çıkartın yada yanındaki Sintra`da bir bisiklete atlayıp, Portekiziìn en güzel yerlerinden biri kabul edilen Sintra Sarayı`nı keşfedin.

J 10.Gün
Cebelitarık Limanı

1713 yılında resmen İngiltereye bağlanan, 1830'da ise sömürge ilan edilen Cebelitarık'ın durumu İspanya-İngiltere ilişkisi içinde zaman zaman öne çıkan bir pürüz konumundadır. Akdeniz ile Atlas Okyanusu'nu birleştirir, Avrupa ile Afrika kıtalarını ayırır. Cebelitârık Boğazının her iki yanı da sarp kayalıklarla çevrilidir. Bitki örtüsü bakımından Boğaz’ın iki yakasında berâberlik görülür. Boğaz’dan yılda 7000-7500 gemi geçer. Boğaz’ın Afrika kıyısında bulunan Fas, Tanca ise milletlerarası bir statüye bağlanmıştır. Rock of Gibraltar mutlaka görülmesi gereken manzaralardan biridir. Akdeniz`in 1400 feet üzerinde bulunan ve harika şehir manzarası ile çevrilmiş bu şehir yarı vahşi Barbari Maymunları`na ve St. Michael`in mağrasına ev sahipliği yapmaktadır.

K 11.Gün
Malaga Limanı

Málaga İspanya'da Endülüs Özerk Topluluğu içinde bulunan Málaga ili merkezi olan ve bir belediye idaresi bulunan kenttir. İberik Yarımadasının doğusunda, Endülüs Özerk Topluluğu arazileri güneyinde, Akdeniz sahillerinde "Costa del Sol" üzerinde kurulmuş bir liman ve sahil şehridir.

L 12.Gün
Cartagena - İspanya Limanı

Cartagena sıcak, yarı kurak bir iklime sahiptir. Cartagena ülkenin en iyi 10 plajını kıyılarında barındırır. Bu plajlar ; Cala Cortina, Islas Menores, Playa Honda beach, Mar de Cristal, Cala del Pino.. Şehir 20. yüzyılın başlarından itibaren çok sayıda Art Nouveau binalara ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki Deniz Müzesi'nde ünlü Peral Denizaltını görebilirsiniz. Roma İmparatorluğu'nun çağlardan kalan Roma Tiyatrosu yakın zamanda restore edilmiştir.

M 13.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

N 14.Gün
Civitavecchia - Roma Limanı

Civitavecchia Limanı, “sonsuzluğun Şehri” Roma’ya açılan kapıdır.
ROMA : İtalya'nın başkentidir. Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan Roma şehrinde yer almaktadır. Mimari ve tarihi yönleriyle sizlere hitap edecek Roma`da Forum, Sistine Şapeli, Pantheon ve St.Peter Bazilikası görülmeye değer yerler arasındadır. İstanbul gibi Roma şehri 7 tepe üzerine kuruludur.

O 15.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

P 16.Gün
Dubrovnik Limanı

Adriatik sahillerinin en iyisine sahip olan şehir karajteristik özelliği ve mimari yapısı ile dikkat çekmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kent içinde ayrıntılı bir tarihi barındırmaktadır. Bu çekici kasaba 1.300 yılllık tarihi ile Dalmaçya kıyılarında yer almaktadır. Dominik Manastırı`nda bir tura çıkıp Titan`ınkiler de dahil olmak üzere Dubrovnik`in en güzel Rönesans dönemi tablolarına göz atabilir; çeşmeleri, manastırları ve meydanları gezebilirsiniz.

Q 17.Gün
Hvar - Hırvatistan Limanı

Hvar, Hırvatistan'a bağlı olan Adriyatik Denizi'ndeki bir ada. Dalmaçya kıyısı yakınlarında bulunur. 

R 18.Gün
Venice Limanı

Gemimiz yerel saat ile 07.00`de Venedik Limanı’na yanaşmış olacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve limanda bizleri bekleyen aracımız ile Venedik Havalimanı’na transfer. Transfer öncesi arzu eden misafirlerimiz için ekstra Venedik şehir turu yada transfer sonrası serbest zaman. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK1870 no’lu seferi ile saat 20.25’te İstanbulHavalimanı’na hareket. Yerel saat ile 23.50’de varış ve turumuzun sonu.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Vize Ücreti125 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.
Bu program için gerekli vizeler : Çok girişli Schengen 
Bahşişler kişi başı Toplam 229 USD  Gemide ödenecektir.

Üç ve Dört  kişilik kabinler gemideki müsaitlik ve güncel olan fiyatlar ile ücretlendirilmektedir.

Detaylar

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Türk Havayolları ile İstanbul -Amsterdam / Venedik - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Gemide 17 gece-18 gün tam pansiyon konaklama ve gemi içerisindeki tüm aktiviteler
* Programda belirtilen tüm transferler
* Tecrübeli rehberlik hizmeti (Yeterli kişi sayısı sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir.)
* Havalimanı &Liman vergileri
* Seyahat sağlık ve iptal sigortası

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
* Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, internet vb.)
* Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
* Geminin servis personeli bahşişleri
* Vize ücreti
* Yurtdışı çıkış harcı

NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;
*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve HollandAmericaLine şirketlerinden alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten yetkili acenta sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü yetkili acentaprogramın içeriğini ve hizmet içeriğini bozmadan günlerde oynama yapabilir.
*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Özellikle gemi seyahatiniz esnasında sizlere başkalarının telefon ile ulaşması son derece zordur. Geminin uydu sistemi ile görüşmeler sağlanabilir ancak dakikası yaklaşık 17 USD civarındadır.(taxlardahil).
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in
yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide alışveriş ve casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Gemiye içki sokmak kesinlikle yasaktır.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından önemlidir.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Dakikası yaklaşık 1,5 USD civarındadır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da yetkili acentasorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatinizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir.
*Vize alımları için en az 30 iş günü bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız

Gemi Bilgileri
Veendam
Veendam Gemisi
Description :
Gemi Firması : Holland America Line Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 1996
Yolcu Sayısı : 1350
Mürettabat Sayısı : 580
Kat Sayısı : 10
Ağırlığı : 57092 ton.
Uzunluğu : 219.00 m.
Genişliği : 30.00 m.
Hızı : 22 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız