Tur Hakkında:

Air Arabia ile Paket Program
18 Ocak 2020 - Satışa kapalı

COSTA DIADEMA ile ARAP YARIMADASI GEMİ TURU
Dubai(1)(B.A.E) – Muscat (UMMAN) – Doha (KATAR) – Abu Dhabi(1) (B.A.E) – Dubai (B.A.E)

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

COSTA DIADEMA ile ARAP YARIMADASI GEMİ TURU
Dubai(1)(B.A.E) – Muscat (UMMAN) – Doha (KATAR) – Abu Dhabi(1) (B.A.E) – Dubai (B.A.E)
7 Gece - 8 Gün PR
18 Ocak 2020

A 1.Gün
Dubai Limanı

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Air Arabia Havayolları kontuarı önünde 21.30’da buluşma.(Uçak saatinden dolayı buluşma 1 gece öncesinden yapılır) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra 00.35’de Air Arabia Hava Yollarının G9284 no’lu seferi ile Dubai’e hareket. Yerel saat ile 05.35 da Dubai’ye varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüzle gemimize hareket, Gemiye biniş işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra  “Dubai Akşam Turu & Su ve Işığın Muhteşem Gösterisi” turana katılabilirler. Akşam yapacağımız bu turumuz esnasında, ilk olarak Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli “Burj Al Arab” ve ünlü “Jumeirah Plajında” fotoğraf molası, Jumeirah Camii, Sheikh Palace, Dubai’yi 2 bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. dönüşümüz esnasında 500 dönümlük alanıyla şehrin yeni kalbi. Burj Khalifa binası ve 12.1 milyar dolara mal olan Dubai Mall alışveriş merkezi arasında bulunan 30 dönümlük yapay gölde akşam saatlerinde başlayan ses ve müzik efektleri ile koreografi edilmiş muhteşem su gösterisini izleyeceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

B 2.Gün
Dubai Limanı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en ilginç şehri Dubai, 2 milyon nüfuslu 7 emirlikten biri. Kimilerine göre çölün üzerindeki turizm ve spor merkezi; kimilerine göre de Orta Doğu’nun Venedik’i... Ülkede Müslüman olsalar dahi yabancıların camilere girmesi yasak. Dubai’de yazılı olmayan kurallar var. Şeffaf, açık yakalı ve dar giysiler giymek pek uygun değil. Ancak muhteşem kumsala sahip otellerde ve havuz başında istediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Umduğunuzdan çok farklı bir coğrafya bulabileceğiniz çölün ortasındaki bu yeşil kent, inanın keşfetmeye değer. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Dubai Şehir Turu" na Katılabilirler. Dubai nin ilk kurulduğu şehir olan “Eski Dubai” bölgesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizi ilk olarak El Fahidi Hisarı bölgesinde 1787 yılında istila etmek isteyen güçlere karşı kullanılmış ve sonradan müze haline getirilmiş “Dubai Müzesi” ziyaret edeceğiz. Burada ki ziyaretimizin ardından Abra adı verilen küçük sandalar ile “Deira” bölgesini geçerek bölgenin en popüler “GOLD SOUK ( Altın Pazarı ) ve SPICE BAZAAR ( Baharat Çarşısı )” nı gezeceğiz. Burada ki gezimizin ardından “Jumeriah” bölgesine geçerek “Palmiye Adası”nı ve Arap Şeyhlerinin yatlarının bulunduğu “Marina” yı ziyaret ederek turumuzu sonlandırıyoruz. Tur sonrası araçlarımız sizleri gemimize getirecektir. Gemimiz saat 14:00’da Muscat’a hareket edecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

C 3.Gün
Muscat - Umman Limanı

Muscat, Umman`a varışımız saat 09.00. Yemen ve Dubai`nin hemen üzerinde bulunan Umman Sultanlığı`nın başkenti ve en büyük şehri. Arabistan yarımadasının güneydoğu sahilinde olup eskiden beri denizcilikle uğraşan Umman halkının başlıca ticaret limanıdır. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği “Muscat Şehir Turu” na katılabilirler. Bu turumuzda “Sultan Kabus camisi”, “Sultan Sarayı”, “El Mirani” ve “El Celali Kaleleri”, “Fransız müzesi”, “Ghalya Modern Sanat Müzesi” ile “Muskat Opera Sarayı” nı panoramik olarak gördükten sonra eski Muscat kültürünü yakından görebileceğiniz “Bayt Az Zubair Müzesi” ni ziyaret edeceğiz. Ardından Matrah pazarı görülecektir. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman. Gemimiz saat 22:00’da hareket edecektir.. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Palmiyeleri, küçük gizli plajları, bakımlı caddeleri ve Akdeniz renklerine bürünmüş cumbalı evleri ile çölde bir vaha sanki... Ziyaretçiler ayrıca Eski Muscat ve Eski Saray ziyaret etmeli. Ana alışveriş bölgesi Al Qurum; Ticaret Bölgesi'nde yer almaktadır, ayrıca alışveriş merkezleri şehir boyunca yayılır.

D 4.Gün
Denizde Limanı

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

E 5.Gün
Doha Limanı

Gemimiz sabah saat 09.00`de Doha limanına yanaşacak. Dünyanın en zengin ülkelerinden biri Katar`ın başkenti olan Doha, 1.5 milyon nüfusu ile aynı zamanda en kalabalık şehridir. Basra körfezi kıyısında muhteşem konumu, ihtişamlı mimari yapıları, kültürel zenginlikleri  ve hızla gelişen yapısıyla  turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Doha Şehir Turu" na katılabilirler. Bu turumuz Sahil bölgesinden başlayıp görülecek yerler arasında muhteşem sahil yolu(Corniche) , Kral Emir Sarayı , eski liman , İslam sanatları müzesi , ve Doha`nın en büyük yöresel marketi olan (Soug Wagif) bulunmaktadır. Aynı zamanda muhteşem mücevherler ve altınları bulabileceğiniz (Gold Soug) da bu yapının içerisindedir.Bir sonraki durağımız Katara kültürel köyüdür. Burada göreceğimiz tarihi ve sanatsal yapılar sizi islam coğrafyasının büyüsüyle baş başa bırakacaktır. En son durağımız ise İnci Adası` dır. Bu el yapımı adada bulunan birçok marka sayesinde alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 20.00`da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Doha, Katar'ın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin doğusunda Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır. Doha'nın nüfusu 2015 yılı itibarı ile 956,460 olup ülke nüfusunun %40'ı şehir ve banliyölerinde yaşamaktadır ve aynı zamanda ülkenin ekonomik merkezidir. Doha, Katar'ın yedi belediyesinden biridir.

F 6.Gün
Abu Dhabi - Birleşik Arap Emirlikleri Limanı

Abu Dhabi ye varışımız saat 11:00. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, Arapça’da `Ceylan Toprakları’ anlamına geliyor. Abu Dabi, dünyanın en gözde turizm noktaları arasında yer alıyor. Güneşin gökyüzünden hiç eksik olmadığı şehirde deniz sıcaklığı ise yılın büyük çoğunluğunda ideal seviyede. Spor ve macera tutkunları için; golf, su sporları, çöl safarileri ve tema parklar gibi birçok alternatif bulunuyor. Yedi emirliğin başkenti olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı koyu olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacaksınız. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra- modern bir Arap şehridir.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra düzenleyeceği "Abu Dhabi Şehir Turu & Ferrai Word (Yas Adası) & Yeni Camii Turu" na katılabilirler. Dünyanın en zengin kenti kabul edilen ve BAE’nin (Birleşik Arap Emirlikleri) olan Abu Dhabi turumuz esnasında zenginliğin neler yaptırabildiğine tanıklık edeceğiz. Çöl olmasına rağmen milyar dolarlar harcanarak yemyeşil bir görünümü olan kentte en ilgi çeken yapı sizleri gezdireceğiz. Bugün ki turumuzda da bu projeye dâhil olan ve bölgenin en popüler adalarından biri sayılan dünyanın ilk ve en büyük dairesel gökdeleni Aldar, Ethiad gökdelenleri gibi çok ilginç mimari tarzda yapılar ile Saadiyat ( Mutluluk ) Adası olacak. Yol boyunca Buna paralel olarak Guggenheim, Abu Dabi Louvre ve diğer pek çok büyük müze inşaları da göreceğimiz yerler arasında. Abu Dhabi ye dönerken dünyanın en büyük camilerinden biri ve teknoloji harikası olan "Şeyh Zayed Camisi" , "Şeyh Zayed Bin Sultan" nın Türbesi ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en güzel ve büyük camilerinden biri olan bu yapı beyaz mermerden muhteşem mimarisi haricinde, barındırdığı dünyanın en büyük avizesi ve dünyanın en büyük el dokuma halısı ile de dikkat çekiyor. Ziyaretimiz sonrası 2015 yılında Orta Doğu’nun en önemli turistik cazibe merkezi seçilen Yas Adasındaki Ferrari World’ün bulunduğu Yas Mall’a ve Abu Dhabi Kültür köyüne gideceğiz ve alışveriş için serbest zaman. Ardından gemimize döneceğiz. Turumuzun sonu. Geminin gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir.1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.Arap Körfezi'nin muhteşem turkuaz suları , Abu Dabi'nin, 21. yüzyılda başkenti yaşayan ve şaşırtıcı bazı eklemelerle tüm kolaylıklar bulabilirsiniz. Sheikh Zayed Grand camiisini görmeyi unutmayın.Ayrıca Abu Dhabi bir ada olmasına rağmen karaya 3 büyük köprüyle bağlanmıştır. Yıl boyunca parlayan güneşi, tertemiz kumsalları, muhteşem kum tepeleri ve kozmopolit yaşam tarzı ile Abu Dabi her konuğunu bekliyor. Arap misafirperverliği, mistik ve dünya çapında bir altyapı ile birlikte bu, Abu Dabi, deneyimli ve acemi gezginler için büyüleyici bir hedef haline getiriyor.

G 7.Gün
Abu Dhabi - Birleşik Arap Emirlikleri Limanı

Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve diğer ihtiyaçlar için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler. Tur sonrası gemimize geri dönüş. Gemimiz gece yarısı 00:00’da limandan ayrılıyor.Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkentidir.1971 yılında başkent olan Abu Dabi petrol gelirleri sayesinde günümüzde modern bir şehir haline gelmiştir.Arap Körfezi'nin muhteşem turkuaz suları , Abu Dabi'nin, 21. yüzyılda başkenti yaşayan ve şaşırtıcı bazı eklemelerle tüm kolaylıklar bulabilirsiniz. Sheikh Zayed Grand camiisini görmeyi unutmayın.Ayrıca Abu Dhabi bir ada olmasına rağmen karaya 3 büyük köprüyle bağlanmıştır. Yıl boyunca parlayan güneşi, tertemiz kumsalları, muhteşem kum tepeleri ve kozmopolit yaşam tarzı ile Abu Dabi her konuğunu bekliyor. Arap misafirperverliği, mistik ve dünya çapında bir altyapı ile birlikte bu, Abu Dabi, deneyimli ve acemi gezginler için büyüleyici bir hedef haline getiriyor.

H 8.Gün
Dubai Limanı

Sabah kahvaltısının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Dubai havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceğiz ekstra

“Dubai Mall” turuna katılabilirler Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olarak haklı bir üne sahip Dubai Mall`da dünyaca ünlü mağazaları gezebilecek, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Dubai Aquarium`da ve sinema, buz pateni, eğlence parkı gibi aktivitelerde ailenize güzel vakit geçirebilirsiniz. Tur sonrası havaalanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları`nın G9283 seferi ile saat 19:45’de İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 23:40`da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı`na varıyoruz. Turumuzun sonu.

Dubai, Arap Yarımadası'nda Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisidir. Emirliğin yönetim biçimini ve kapladığı tüm alanı ifade eden Dubai Emirliği'nden; Dubai Kenti tanımlaması ile ayırt edilir.

Fiyatlar
İlave Ücretler
Sağlık Sigortası31 €
Vize Ücreti120 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.
Bu program için gerekli vize : Çok girişli Dubai

Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Costa Diadema gemisinde7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
Air Arabia Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen -Dubai İstanbul Sabiha Gökçen ekonomi sınıfı uçak bileti
Alan-liman-alan transferleri
Havaalanı ve Liman vergileri
Gemideki animasyon ve şovlar
Türkçe tur liderliği hizmeti(Grup kişi sayısı 20 Kişiyi geçtiği takdirde)
Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Her türlü kişisel harcama (kuru temizleme, telefon, internet vb)
Gemideki alkollü ve alkolsüz kapağı kapalı tüm içecekler;
Gemi personel bahşişi;
Rehberiniz veya gemi tarafından düzenlenen ekstra kara turları;
Vize hizmeti 2 girişli Dubai vizesi alınması gerekmektedir. (Vize müracaatı tur tarihinden en geç 25 gün önce yapılmalıdır. Daha kısa müracaatlarda expres vize işlemi uygulanmaktadır. Pasaportun resimli sayfasının renkli jpeg formatında net olarak taranmış fotokopisi; arka fon beyaz olarak bir adet resim gerekmektedir.Pasaportun en az 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.)
ÖNEMLİ NOT : İsrail pasaportu olan misafirler Birleşik Arap Emirlikleri`ne giriş yapamazlar.
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

NOT : Ekstra olarak düzenlenecek "Dubai Mall" turu ancak tüm misafirlerin katılımı ile gerçekleşebilmektedir.


18 Ocak2020 (Sömestre)
22 Şubat 2020

G9284 Sabiha Gökçen – Dubai(Sharjah) 00:35 - 05:35
G9283 Dubai(Sharjah) – İstanbul Sabiha Gökçen19:45 - 23:40

İPTAL ŞARTLARI
Tüketici gemi turundan vazgeçtiği takdirde aşağıda yazılı olan cezayı öder. Aşağıdaki iptal şartları tur hareketine kalan gün adedini ve de toplam tur bedeli üzerinde kesilecek olan ceza miktarını belirtmektedir.
Kayıt yapıldığı günden itibaren ------------ 90 gün kala kişi başı 100.-€
89 gün ------------- 45 gün % 20
44 gün --------------28 gün % 40
27 gün --------------14 gün % 60
13 gün --------------10 gün % 80
09 gün --------------0 gün % 100
Uçak iptali havayolundan gelecek olan iptal şartlarına göre uygulanacaktır.

Gemi Bilgileri
Costa Diadema
Costa Diadema Gemisi
Description :

Costa Cruises filosunun en yeni gemisi Costa Diadema Akdeniz`i keşfetmek ve kalpleri fethetmek için demir alıyor. Eğer hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, bugüne dek kurulmuş en güzel düşlerden yaratılan bir gemiye ihityacınız var. Costa Diadema büyüleyici güzelliği, farklı aktiviteler için sunduğu olanaklar, eşsiz konforu ve görkemi ile size hayallaerinizi yaşama fırsatı verecek. 

 

Açık havuzlarında Akdeniz`in göz kamaştıran manzarasını izlerken yüzebilecek, 500 mt. lik gezi güvertesinde deniz kenarındaki muhteşem bir sahil şeridinde yürüyor gibi hissedeceksiniz. Japonya`dan, Bavyera`ya, İspanya`dan İtalya`ya kadar dünyanın her köşesinden yeni lezzetler tadarken eğlenmek için sınırsız olanaklar bulacaksınız. Üç kata yayılmış olağanüstü Samsara Spa`da yorgunluğunuzu atacak, rahatlayarak yeni heyecanlar için enerji toplayacaksınız. Kabininizden izleyeceğiniz deniz, her an değişerek gözlerinizi kamaştıracak, kusursuz bir tabloya dönüşürken siz huzurun, sessizliğin ve dinginliğin tadını çıkaracaksınız. Costa Diadema gemisi ile Barselona, Marsilya, Palma de Mallorca ve Napoli gibi şehirleri farklı bir gözle ve yeniden keşfedeceksiniz. Costa Diadema ile tutkularınızın izinden gideceksiniz.  

 

Costa Diadema gemisinin gittiği destinasyonları, fiyatlarını, fırsatlarını, erken rezervasyon kampanyalarını, uçaklı ve uçaksız gemi turu paketlerini en uygun ve en ucuz fiyatlarla online rezervasyon yaparak konfirme edebilirsiniz. Costa Diadema ile Atlantik Okyanusu, Kanarya Adaları, Güney Amerika, Baltık Başkentleri, Norveç Fiyortları, Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri, Ege Adriyatik kıyıları, Hint Okyanusu, Kızıldeniz, Baltık Başkentleri, Batı ve Doğu Akdeniz ve Transaltlantik gemi turları gibi bir çok destinasyonu en iyi fiyatlarla gezebilir ve sayfamız üzerinden Costa Diadema gemisi ile ilgili bilgiler ve özellikler hakkında bilgiler alabilirsiniz. 

 

Costa Diadema Gemisinin Özellikleri

 

Costa Diadema;
Avrupa`nın en büyük yolcu kapasiteli cruise gemilerinden olan Costa Diadema 17 katlı, 306 mt. uzunluğunda, 132.500 gros tonajdadır. Toplam 1.862 kabin, 756 balkonlu, 64 suite ve 4.947 yolcu kapasitesine sahiptir. 
Toplam 7 restoran ve 15 bar vardır.
3 adet yüzme havuzu (2 tanesi kapalı olarakta kullanılabiliyor) ve 8 jakuzi vardır.
3 ayrı kata yayılmış, toplam 1287 yolcu kapasiteli tiyatro salonu bulunmaktadır.
Gemide disko, casino, internet cafe , 4D Sinema, oyun salonu, mağazalar ve kütüphane bulunmaktadır.
Çocuklar için çocuk kulübü ve çocuk havuzu vardır.
7800 m2 Samsara Spa`da terapi havuzu, Türk hamamı, sauna, rahatlama ve dinlenme bölümleri, spor salonu, masaj odaları ve solarium bulunmaktadır.

Gemi Firması : Costa Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2014
Yolcu Sayısı : 4927
Mürettabat Sayısı : 1253
Kat Sayısı : 13
Ağırlığı : 132500 ton.
Uzunluğu : 306.00 m.
Genişliği : 27.00 m.
Hızı : 20 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız