10
Çıkış Limanı
Varış Limanı
  • Tur Hakkında
  • Rota
  • Fiyat
  • Detaylar
  • Gemi
Tur Hakkında:

THY ile Paket Gemi Turu 
02 Şubat 2020 - SATISA KAPALI

Msc Opera ile Havana Başlangıçlı Küba &  Meksika & Karayipler  Gemi Turu

Havana(3)-Belize City/Belize-Isla De Roatan/Honduras-Costa Maya/Meksika-Cozumel/Meksika-Havana

10 Gece 11 Gün 

Tur ile ilgili Whatsapp ile bilgi alabilirsiniz...
Tur detaylarını, rotalarını veya ödeme seçeneklerini öğrenmek için...
Rotalar & Limanlar

Msc Opera ile Havana Başlangıçlı Küba &  Meksika & Karayipler Paket Gemi Turu

Havana(3)-Belize City/Belize-Isla De Roatan/Honduras-Costa Maya/Meksika-Cozumel/Meksika-Havana

10 Gece 11 Gün PR

04 Şubat 2020 
SATIŞA KAPALI

A 1.Gün
Havana Limanı

Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş Türk Hava Yolları kontuarı önünde rehberiniz ile saat 23.30`da buluşma.(Buluşma, uçak saati sebebiyle birgün öncesi akşamı yapılır.). Check-in işlemlerinin tamamlanması ardından TK183 kodlu direk seferi ile saat 02.25`de Havana`ya Hareket. Yerel saat ile sabah saat 08.55`de Havana`ya varış. Ardından havalimanından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile gemimizin bulunduğu Havana limanına transfer. Gemi check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar "Ernest Hemingway Turu" na katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz akşam 17.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki Cafe Taberna’daki unutulmaz geceye katılabilirler. (Tur yemeksizdir)

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

B 2.Gün
Havana Limanı

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Benzersiz Havana Turu“ na katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Burada ki molamızın ardından turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz gece 23.55`de limandan ayrılacak.  Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

C 3.Gün
Denizde Limanı

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Gemi içindeki aktivitelerden yararlanma zamanı.

D 4.Gün
Belize City Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Belize limanına yanaşacak. Küçük ve yemyeşil bir ülke olan Belize, Meksika’nın güneyinde, Guatemala’nın doğu ve kuzeyinde, Karayip Denizi’nin ise batısında yer alıyor. Orta Amerika`da resmi dili İngilizce olan tek ülke Belize Cumhuriyeti olup, yaklaşık 23.000 kilometrekarelik alana sahip bir ülkedir. 1973 senesine kadar İngiliz Honduras`ı olarak bilinen ülke 1981 senesinde bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülkenin başkenti yaşanılan birçok kasırganın şehre verdiği zarardan dolayı Belize City’den Belmopan’a taşınmış. Belize’de tropikal bir iklim hâkim. Bölgeye özgü kuşlar ve hayvanlara rastlamanız mümkün. Belize’de Halkın çoğunluğu Maya soyundan geliyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ektra "Belize Şehir Turu & Lamanai Antik Şehri Turu" na katılabilirler.Bu turumuza limandan özel otobüsümüzle ayrılarak önce panoramik şehir turumuz ile başlayacağız. Sırasıyla St. John`s Katedrali, Baron Bliss Light House, 17 yüzyıldan kalma ahşap İspanyol ve İngiliz koloni evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Belize şehrinden ayrılarak yağmur ormanları arasından geçip Mayaların yerleşim yerlerinden biri olan Lamanai Arkeolojik sitesine gideceğimiz özel teknelere varıyoruz ve buradan yaklaşık 45 dakikalık orman içerisinde akan bir nehir üzerinde yapacağız gezimiz sırasında timsahları ve maymunları görme imkânı da bulacaksınız. Varışımız ile birlikte Lamanai Antik kentinde rehberlerimiz eşliğinde Mayaların en büyük tapınaklarının yer aldığı bu antik bölgeyi keşfediyoruz. Sonrasında gemimize dönüş ve turumuz sonu. Gemimiz akşam 17.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Belize City, Belize'nin en büyük şehri ve Belize ilçesinin merkezidir. Şehir, 1638 yılında kurulmuş olup eski Britanya Hondurası'nın başkentiydi.

E 5.Gün
Roatan Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Roatan limanına yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği “Garifuna Köyü, İguana Çiftliği ve Mangrove Tüneli“ turuna katılıp gerçek Roatan`ı yaşama fırsatını yakalayabilirler. Bu turumuzda gemiden inişimizle birlikte Roatan`ın doğusuna doğru hareket ediyor ve otantik Garifuna balıkçı köylerini ziyaret ediyoruz. Burada yemyeşil ormanları, tertemiz plajları, mercan kayalıklarını ve inanılmaz manzaralara sahip tepeleri görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında rotamızı, Fransız Limanı`nın balıkçı kasabasına çeviriyor ve bu Karayip köyünün sakinlerinin günlük yaşantılarını gözlemle şansına sahip oluyoruz. Akabinde gezimize, Iguana Çiftliği ile devam ediyoruz. Burada, kocaman yeşil iguanalar ile tanışıp onları ellerimiz ile besleme deneyimini yaşıyoruz. Gezimizin devamında Oakridge ve Janesville turlarımızı yapıyor ve bu iki eski Karayip balıkçı köyünü daha yakından tanıma fırsatını yakalayarak birbirinden güzel anlar yakalıyoruz. Burada otantik motorlu bir kanoya binip Mangrove tünellerinde geziyor ve vahşi yaşama tanıklık ediyor oluyoruz. Bu yemyeşil tropik çevrede rahatladıktan sonra gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam 17.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Ya da yeryuzundeki cennet de denebilir aslinda.Dunyanin Avusturalya`dan sonraki 2. buyuk mercan kayaliklarina sahip ; dalis ve snorkeling icin dunyanin en gozde yerlerinden biri. Gun boyunca bir kac mevsim birden yasamak zaman zaman mümkün.

F 6.Gün
Costa Maya Limanı

Gemimiz sabah saat 08.00`de Costa Maya limanına yanaşacak. Costa Maya; Meksika`nin Quintana Roo Eyaleti`nde, güneyde Xcalak`tan başlayarak Mahahual`i de içine alan, kuzeyde Sian Ka`an`a kadar sahil boyunca uzanan yaklaşık 100 km`lik bir alanı kapsayan tatil bölgesi. Karayip Denizi`nin turkuazı sizi bu küçük ve güzel kıyıda bekliyor. Denizin, beyaz kumların ve Meksika mutfağının keyfini çıkarabilirsiniz. Gemimiz akşam 18.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Costa Maya`nın da en popüler aktivitesi dalış. Mercanlara bu kadar yakınken, scuba keyfi yapmadan dönmeyin.Karayiplerin eşsiz ekolojisinin ve Mayaların izini sürebilirsiniz.

G 7.Gün
Cozumel - Meksika Limanı

Gemimiz sabah saat 07.00`da Cozumel limanına yanaşacak. Canlı renklere sahip mercanlarıyla ünlü olan ve dünyanın en gözde dalış mekânlarından biri olarak Cozumel Adası çeşitli doğal sahillere de ev sahipliği yapıyor. Dinleneceğiniz, yumuşak, beyaz kumlu bir plaj seçebilir ya da daha kayalık bir görünümün keyfini şnorkelle çıkarabilirsiniz. Hem macera hem eğlence arayanlar için Cozumel’de tüm yıl Karayip iklimi görülüyor. Üstelik yemyeşil, balta girmemiş ormanları da son derece çekici.Gemimiz öğlen 15.00`de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceğil ekstra "Tulum Antik Kenti & Playa Del Carmen " turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak limandan minibüslere binerek Playa Del Carmen`e gideceğimiz teknelere varıyoruz. Yaklaşık 45 dk süren bir deniz yolundan sonra Playa Del Carmen` varış. Ve sonrasında özel aracımızla Tulum harabelerine gidiyoruz. Dünyanın en önde gelen Maya medeniyetlerine ait antik bulguların yer aldığı Tulum harabelerini rehberlerimiz eşliğinde keşfediyoruz. Daha sonra plaj ve alışveriş için  Playa Del Carmen` e geri dönüyoruz. Ardında gemimize dönüş. Gemimiz akşam 16.00`da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Yucatan yarımadasına 12 mil uzaklıktadır. Karayiplerin mücevheri olarak bilinen limandır. Sıcak havası ile ısınacak temiz suları ile serinleyeceksiniz. Buraya gelenlerin birinci tercihi deniz altını keşfetmek. Adadaki pek çok deniz kulübü, şnorkel imkanı sunuyor. Ancak esas çekici olan karadan açıkta yapılan mercan dalışları.

H 8.Gün
Havana Limanı

Gemimiz saat 10.00’da Havana limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltısının ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Havana`daki otelimize transfer. Otel giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberi tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan "Vinales Vadisi & Pinar del Rio Turu" na katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Özel otobüsümüz ile yapacağımız yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

I 9.Gün
Havana Limanı

Sabah kahvaltısının ardından günün keyfini çıkarmak ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Cienfuegos & Trinidad" turuna katılabilirler. Bugün ki turumuza Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz  Lokal bir restaurantda alacağımız öğle yemeğinin ardından  Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Trinidad’a hareket ve panoramik şehir turu. Ünlü Romantizm Müzesi ve Cantero Sarayı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

J 10.Gün
Havana Limanı

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Otelimizde bizleri bekleyen özel aracımız ile havalimanına transfer. Pasaport ve Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK183 nolu seferi ile sabah saat 09.30`da İstanbul Havalimanına hareket. Geceleme uçakta

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

K 11.Gün
Havana Limanı

Yerel saat ile sabah 10.00`da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Havana, Küba'nın başkenti. 2.2 milyon nüfusuyla hem Küba'nın hem de Karayipler'in en büyük şehridir. Geçim kaynakları başta puro, şeker kamışı ve mısırdır. Havana ayrıca bir turizm kentidir.

Fiyatlar

4 Şubat 2020 için kabin fiyatları

İlave Ücretler
Bahşiş70 €

Fiyatlandırma yalnızca bilgilendirme amaçlı olarak verilmiştir.
Fiyatlandırma sabit değildir.
Doluluk oranına göre fiyatlarda +/- farklılıklar oluşabilir.

Bu program için gerekli vize : Amerika, Küba ve Meksika Vizeleri 

Detaylar

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Türk Hava Yolları ile direk uçuş İstanbul Havalimanı - Havana - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıf uçak bileti
MSC Opera gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon bazında konaklama
Havan`da 2 gece 3 gün 4*merkezi otelde oda + kahvaltı konaklama
Yerel asistanlık servisi
Tüm Transferler
Havalimanı ve liman vergileri
Türkçe Tur Liderliği Hizmeti (Grup minimum 25 kişi olması durumunda )
Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramları,
Gemideki her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Gemideki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme, doktor, internet v.s)
Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
Geminin servis personeli bahşişleri
Meksika Vizesi (Uyruk ne olursa olsun, geçerli bir Amerika Birleşik Devletleri vizesi sahipleri, Meksika`ya Meksika vizesi almadan seyahat edebilir.)
Küba Vizesi (Gemide alınır, Kişi başı 50 €)
Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (sadece Türk vatandaşları için geçerlidir) (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %18, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %18, vize reddi durumunda % 25 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

Uçuş Bilgileri 

04 Şubat 2020 TK183 İstanbul Havalimanı - Havana 02:25- 08:10
13 Şubat 2020 TK183 Havana- İstanbul Havalimanı 09:30- 10:00

Gemi Bilgileri
MSC Opera
MSC Opera Gemisi
Description :

İnovasyona Yolculuğun Üçüncü Gemisi

MSC Opera yenilenmeden önce gemiye binildiği an yeni keşifler vaad ediyordu şimdi yeni özellikleri ile tüm ihtiyaçları karşılamak adına herşeye sahip.

Misafirlerimizi memnut etmek adına balkonlu ve panoromik manzaralı kabinler ekledikRestaurant sayılarını ve yemek alanlarını arttırarak dünya mutfağı ile çeşitlendirdik.

Tamamen müzik ve dans dolu 319 m2 boyutunda bir alan eklendi. 

Chicco

,

LEGO

®  ve Namco gibi prestijlitaklarımızın katkısı ile çocuklar için harika oyun alanları ve suyun coşkusunu çocuklara yaşatacak Spray Park su parkını ekledik.

MSC Aurea Spa’yı büyüttük ve sizler için rahatlama imkanlarını arttırdık.

6.Kat’da ‘walk through shops’ isimli yeni alışveriş merkezi hizmete girdi.

Özel tasarım Montecarlo Casino’da heyecan, La Cabala Piyano bar’da rahatlamak, Byblos disco’da ritim, dell’Opera tiyatrosunda sanat etkinlikleri ve gençlere özel executive klüp’de sanal oyunlar geminin sunduklarından bazıları.

Bunlar size MSC Opera’nın sunduklarından bazıları. Gemide her gün ve her dakika keşfedecek yeni deneyimler bulacaksınız.

Gemi Firması : MSC Cruises
Menşei : , ,
Para Birimi :
Yapım Yılı: 2004
Yolcu Sayısı : 2199
Mürettabat Sayısı : 728
Kat Sayısı : 9
Ağırlığı : 59058 ton.
Uzunluğu : 251.00 m.
Genişliği : 28.00 m.
Hızı : 21 Km/h
Gemi Detaylı Bilgisi İçin Tıklayınız